Фан клуб: КК Тетекс Тетово

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Да да, Војводи се добра навијачка група, има супер момци таму и би било интересно да имаат за кого да навиваат во баскет а и би се створил некој позитивен ривалитет на трибина...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
У првата кошарката лига има многу добри навивачки групи па и војводи кој би се вброиле во тиа би било супер :vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сега е пауза втора лига фудбал, така да ќе може да се иде на кошарка :) Ај некој од овде што прати кошарка, ако може пред секоја утакмица, 2-3 дена пред утакмицата да каже у колку саат се игра натпреварот, мора да се иде на кошарка, сега ќе ни здокурчи дома само...Ако има таков нека каже пред утакмица, да се организирамо и да ечи цела сала :)
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
[zEUs];2025203 напиша:
Постои, ти не се секирај...:helou:
- и остај тоа што постои и баш са многу добри и се надевам дека ќе влеза у прва лига, моментално е пауза...
ne se znae teteks dali ce prodolzi po pauzava deka nema sponzor a za prva liga nema sansa deka nema sala u tetovo. Da se izgradi salata prvo pa posle so ambicie za prva liga
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
[zEUs];1831012 напиша:
Знам :jaj: тренирам кошарка од 8год ама никоаш не играм у прв тим затоа што немам висина :nesum: тренирав у балтепе у тетово и имав многу изиграни натпревари ама никоаш у прв тим :uvo: играв едно 10-15 мин на натпревар не поради дека играм слабо туку дека тој што играше прв тим имаше врске со тренерот и не можеше да се фати место а поради тоа и пропадна тимот и сеа играа само некој многу мали дека :jaj: а у Тетекс ме викаше лично и тренерот да тренирам ама само да тренирам а ја не бе играм у балтепе :pos: у ш лига :pos: а сеа на почеток требаше да отиден да тренирам само да тренирам ама заради повреда и други ххх причине не отиднав и се надевам дека сеа од јаноари ќе идем :vozbud: абе и да не играм у тетекс сакам да продужим на факс на див и таму да се покажем што знаем и после можда ќе ме видите у некоја јака европска екипа како Макаби, Панатинајкос, Цска, Уникаха или Црвена Звезда :vozbud:
brat a koj si ti ako moze da znaem posto ja trenjiram u vise godina ipol
 

{LaKeRs}

True To The Game
Член од
8 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
salata za K.K tetex e vo igradba i naskoro se ocekua da se pusti vo upotreba :baeh:
 

{LaKeRs}

True To The Game
Член од
8 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
нз коај ќе биде ама може накј лето (валјда)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom