Англиската верзија на "Во името на љубовта" - Македонскиот претставник за Евровизија

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас сум веќе сигорен дека оваа година победуваме на еворосонг. Затоа веќе немам дилема дека наредната година евросонг ќе се одржи во Македонија.
Се надевам дека ова го кажуваш во иронија и дека не си сериозен.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
лелее, малце текстов го утнале
мислам:
lets go lets go,
where to moon is full and the lights are low
we can do it slow slow
абе ај...
ама има и полоши, па мислам дека имаме некакви шанси, барем во финале да влеземе:lollipop:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Се надевам дека ова го кажуваш во иронија и дека не си сериозен.
мојот општ впечаток за Зоте ми дава до знаење дека е мртов озбилен по прашањево hihihihi

иначе англискава верзија е по ужас од Македонската се на се за бодови годинава трба Гаџа(Џастин) да прави невидени акробации на сцена и да ги намоли љунгте од цела европа да не гласаат,Тамара(Фуртадо) цицките скроз да ги покаже со деколте ништо не праие и Врчак(Тимберленд) да не се појави воопшто
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Тамара не е Фуртадо, Тамара е Пинк : )))
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Се надевам дека ова го кажуваш во иронија и дека не си сериозен.

Ја изградивме ли салата? Да, тоа значи дека сега можеме комотно да победиме и наредната година на гости да ни дојде европа. Македонската музика е најдобра во свет само тоа не им е јасно на жителите на македонија и затоа не ја ценат. На евровизија гласа омладината, не гласа татко ми мајками и бабами, туку млади луѓе а нашата песна е токму во тинејџерски стил. Затоа победата е наша.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Јас сум веќе сигорен дека оваа година победуваме на еворосонг. Песната е тин верзија на најголемите амерички хитови на бритни, еминем, и џастин и затоа знам дека на младите во европа ќе им се допадне и ќе гласаат за нејзе. Затоа веќе немам дилема дека наредната година евросонг ќе се одржи во Македонија.
брат а да провереше температура:pos2:
џст киддинг...
ама брат стварно...македонија победник на евровизија?:helou:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја изградивме ли салата? Да, тоа значи дека сега можеме комотно да победиме и наредната година на гости да ни дојде европа. Македонската музика е најдобра во свет само тоа не им е јасно на жителите на македонија и затоа не ја ценат. На евровизија гласа омладината, не гласа татко ми мајками и бабами, туку млади луѓе а нашата песна е токму во тинејџерски стил. Затоа победата е наша.
Tи сеуште веруваш дека на Евровизија воопшто се гласа и дека гласовите не се испазарени по принцип "на ти - дај ми"?

Најдобра? Елвир, Јован Јованов и останати комедијанти на сиромашната музичката сцена, на која се случуваат еден до два концерти годишно? Настапи на плејбек, бидејќи пејачите не можат воздух да земат? Композитори кои кратат семплови од странски песни? Мора да се шегуваш.

И Италијанците се откажаа изгледа затоа што имаат тапа музика и пејачи. А имаат фестивали на кои за да учествува пејач мора да има златен тираж. Хелоу?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Тамара е сестра на Тијана и затоа ќе ќариме бод плус.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Боки, Боки, Боки.... :eek:lee:

Без Боки ништо нема да направиме :pos:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Македонската верзија е боље
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Ова е полошо од се што имам слушнато до сега!Полошо е од бугарската Мараја :pos2:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Не сум некој евровизиски фан, ама песнава се лепи за уво...Одлично ми звучи...Се ежам...Овие можат да не „заебат„ да организираме следната година таква манифестација во Македонија. Браво !:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom