СДС-овците се спремаат за власт

Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
сдс (М не ја ставам оти на ја заслужуваат) со ситење гледаат на маките што ги има Премиерот и не размислуваат дека тоа што го брани е и за нив.Дали заслужуваат уште еднаш да дојдат на власт и да допродадат уште она што ни остана и како ги замислувате шејкерка,макрадули,клондарко,шема и др. за водачи на држава?:tapp:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И да има предвремени, пошо е малцинска владата, ќе го јадат СДС пак ненормално, и ќе си бројат ВМРО уште 4 години, штоубо.
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Gruevski sam si vleze vo problemite.Nikoj ne go natera.Negoviot inat i negovata samobendisanos. Pred nekolku meseci kazuvav dobar e za minister za finansii ama ne za premier.Toa e toa sto go kazuvav porano.Covekot ne go biva za politicar.Ne se sekiraj nema da bide so SDS ama ke mora so DUI. Politikata e kurva. A dali SDS se raduva, pa normalno i VMRO ke se raduvase da bese obratno.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Gruevski sam si vleze vo problemite.Nikoj ne go natera.Negoviot inat i negovata samobendisanos. Pred nekolku meseci kazuvav dobar e za minister za finansii ama ne za premier.Toa e toa sto go kazuvav porano.
Ти често читаш "Фокус" и повторуваш нивни ставови, а?:smir:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Gruevski sam si vleze vo problemite.Nikoj ne go natera.Negoviot inat i negovata samobendisanos.
Што подразбираш под инат? Тоа што не им дава пензии на Учките или? Или што не им ги праи ќеифоите на Али и Шеќеросаните?

Баш ме интересира. Повели.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
ма не не доаѓаат овие пак на власт , нема шанси . ако дојадат значи стварно како народ сме идиоти и не заслужуваме држава да имаме.
ама не ... нема шанси премногу гревови носат на душа за да добијат пак доверба од народот. иако било да се на власт или опозиција нивната агенда е иста и ја остваруваат уништување на се што е македонско
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
сдс (М не ја ставам оти на ја заслужуваат) со ситење гледаат на маките што ги има Премиерот и не размислуваат дека тоа што го брани е и за нив.Дали заслужуваат уште еднаш да дојдат на власт и да допродадат уште она што ни остана и како ги замислувате шејкерка,макрадули,клондарко,шема и др. за водачи на држава?:tapp:
KALAP, има една народна поговорка која вели: пред да побараш раска во туѓото око, извади ја првин гредата од своето... Очигледно е дека ВМРО ДПМНЕ ти е при срце и тоа е ОК, јас немам никаков проблем со тоа, секој има право да си избере страна...Но едно морам да ти кажам...не од опозиционерска гледна точка туку како некој кој реално сака да гледа на работите: оваа ситуација која никому не му е по мерак, барем не во ваков чувствителен момент е продукт на лошо менаџирање и вештачко одржување на коалицијата која се нишаше одамна и прашање е како издржа до сега...Значи дека моментот на раскин на коалицијата е погрешно избран е повеќе од јасно, дека сега ни треба цврста и ефектна Влада и тоа е јасно, а уште појасно е дека сега колку тешко тоа и да им звучи на поединци, воопшто не ни треба кавга меѓу себе...А никако пак за ситуацијава да бараме вина во друг, некакви заговори и слично. Малку самокритика не би ни штетела...Поздрав.:toe:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
СДСМ ќе се врати... мислам дека добија уште сигурно плус 200.000 гласачи деновиве така да на следните избори ќе биде 450.000 спрема 300.000, се разбира за СДСМ
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Што подразбираш под инат? Тоа што не им дава пензии на Учките или? Или што не им ги праи ќеифоите на Али и Шеќеросаните?

Баш ме интересира. Повели.
Ova so penziite na uckite na kraj, mislam deka e pod direktno vlianie na USA. Za toa ne e vinoven.No covekot uste prethodno se skara so site.I so najbliskite DPA i so NSDP. So DUI I SDS i normalno e da se karas, opozicija se, no moras so tvoite da imas nekoj odnos.Za da bides politicar moras da ima sljiv.Ne mora da dades se sto ti baraat ama treba da gi zaebes nekako. Mora so arno da si go postignes toa sto sakas. A maliov ke kaze samo ne i tolku. E ne se pravi toa taka.So kogo sega ke pravi vlada.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
А истите се неосновани...

Чудно како во последно време се активираа комуњарските партиски војничиња... :meboliqr:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
дека моментот на раскин на коалицијата е погрешно избран е повеќе од јасно
Моментот на раскин на коалицијата е прецизно одигран точно според планот. Верифицирано во американската амбасада на 30 секунди пред официјалната обзнана.

Ако воопшто некој сегашнава ситуација ја смета за проблем, тогаш е точно дека Груевски сам си влезе во неа, со ветувањето дека доколку Македонија не биде поканета во НАТО ќе свика предвремени избори. Играта му е погрешна од почеток: изигрува патриот, а 100% работи според лагите на опозицијата. Тие (опозицијата) одамна знаат дека за НАТО постои само FYROM, и дека поканата може да биде упатена само до државата наречена FYROM или прекрстена било како само не Македонија; но, сметајќи го стадото поданици за маса со интелект на ниво на дебили, перманентно го појат со лагата дека Македонија ќе биде примена во НАТО.

Ако тргнеш по бумбарот, има само една можна дестинација. Лајното.

Груевски, кошто со невиден младешки ентусијазам беше тргнал по трасата зацртана од Киро, Бранко и б(УЧК)о, сега е на дистанца кога смрдеата ја чувствува доста силно.

Со нетрпение чекам да видам како ќе ја одигра, каква ескиважа ќе изведе вака притегнат во корнер. Ќе го прескокне ли елегантно дебелото смрдливо лајно, или пак ќе цапне со двете нозе во него.

П.С. Она за влакното и гредата не е народна , туку изрека на Исус, од Новиот Завет.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Ova e ili otrgnuvanje na javnosta od stvarnosta, zasto pola temi se kolku losi se sdsm, a tie sto stvarno se odgovorni i spored ustavo i spored zakonite se trgaat na strana a toa e vlasta.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Кога е најпотребно единството...никаде го нема...


Еве конкретен случај на идиотштина:

СДСМ ќе се врати... мислам дека добија уште сигурно плус 200.000 гласачи деновиве така да на следните избори ќе биде 450.000 спрема 300.000, се разбира за СДСМ
А името бе? А националниот идентитет? А историјата? Јазикот? Своето јас??


Газот веќе го продадовте, остана уште и идентитетот на народот да го продадете само за да бидете на власт...СДС и нејзината љубов во власт...Ни ја раскурцаа државата и во најкритичниот момент за Македонија, тие мислат само како да се вратат на власт!
 
N

n/a

Гостин
СДСМ ќе се врати... мислам дека добија уште сигурно плус 200.000 гласачи деновиве така да на следните избори ќе биде 450.000 спрема 300.000, се разбира за СДСМ
Ima edna pesna od garavi sokak..
Zuti buldozer se vika.
I tekstot ide vaka:
Dobar poso imas kume ajd odnesi sifonjer
Dobar poso imas kume imas zuti buldozer
Pa ti zato lepo srusi ovu nasu kolibu
Zapali je nek se pusi i napravi vatru golemu

Ionako ja i ruza konja cemo prezati
Ionako ja i Ruza necemo se mesati
Ionako ja i ruza mozemo lumpovati
Ionako ja i ruza necemo tugovati

Nama je more na nebu dato
Zato je bolje pevati
Jer mozda sutra niz garav sokak
Po nas ce doci brodovi

Imali smo i mi nekad dva djulisli grada
Koji vrede punu vrecu najvecih dukata
Pa smo jedan caru dali a drugi veziru
Da nas ovde u kolibi ostave na miru..


I vidis...posto jas imam malku rasipan pamet,u posledno vreme a ja cujam pesnava,a expresno mi se javuva eden `video materijal` u glava,a imeno kako so bulduzerot na Zlate vleguvam u toa sranjeto od zgrada na Bihacka.
I kako se krsi zidot...pocnuva mnogu da smrdi,ej...
Na lajna.

Samo stoka kako sdsm-ovcite moze da mislat samo na vlast.
I na predavstvo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom