Татарите ни доаѓаат на гости...

Статус
Затворена за нови мислења.

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
и??...дојдоа татарите во Велес или не??...ги пречакаа ли велешани, како што прилега...домаќински:tapp::pusk::pusk:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
и??...дојдоа татарите во Велес или не??...ги пречакаа ли велешани, како што прилега...домаќински:tapp::pusk::pusk:
Ги нема уште да се јават,сигурно се на прослава.:salut::)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ми кажуваше другар од Велес дека поминале покрај куќата на тој што ја поставил бистата кај него во двор, и дека ја виделе бистата испрскана со црна боја..(некој ја суредил изгледа)

Буаааааа само напред:vozbud:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ми кажуваше другар од Велес дека поминале покрај куќата на тој што ја поставил бистата кај него во двор, и дека ја виделе бистата испрскана со црна боја..(некој ја суредил изгледа)

Буаааааа само напред:vozbud:
Абе не ќе му го најдеме крајот,во Недела не се руши,ама се прска со боја.:pos2:
 
Член од
20 март 2005
Мислења
163
Поени од реакции
1
големи сте маже браво:) сакате ли да ви пуснем клип како се слави независноста на косово во шкупи(скопje)??? зошто зевс и другите с'рби во форумот не ги пречекахте албанците???

пс.многу интересно ке стане ако грција ви сложи вето за нато-ке има федерација м-у македонци и албанци,а вие ги пр'скаите спомениците с боја и криите си ја главата во песокот.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
големи сте маже браво:) сакате ли да ви пуснем клип како се слави независноста на косово во шкупи(скопje)??? зошто зевс и другите с'рби во форумот не ги пречекахте албанците???

пс.многу интересно ке стане ако грција ви сложи вето за нато-ке има федерација м-у македонци и албанци,а вие ги пр'скаите спомениците с боја и криите си ја главата во песокот.
Па јебига ние сме мал народ и мораме да се снаоѓаме некако.:)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
големи сте маже браво:) сакате ли да ви пуснем клип како се слави независноста на косово во шкупи(скопje)??? зошто зевс и другите с'рби во форумот не ги пречекахте албанците???

пс.многу интересно ке стане ако грција ви сложи вето за нато-ке има федерација м-у македонци и албанци,а вие ги пр'скаите спомениците с боја и криите си ја главата во песокот.
Сакаш јас тебе да ти пуштам бугарки што ги апси полиција од кај тие што пукаа во Скопје???????? Кои срби на форумов бе ,срби те викале тато секој божји ден додека си жив. Гледај си ја ти твојата КЕН ЛИ држава и ако несто те интересира изволте пред споменикот на Мара во Скопје на лаф моабет.Тогаш удиравте чивтиња на форумов кога дојде денот ви мењаа памперс пред телевизор .
 
B

Borg_Drone

Гостин
Сакаш јас тебе да ти пуштам бугарки што ги апси полиција од кај тие што пукаа во Скопје???????? Кои срби на форумов бе ,срби те викале тато секој божји ден додека си жив. Гледај си ја ти твојата КЕН ЛИ држава и ако несто те интересира изволте пред споменикот на Мара во Скопје на лаф моабет.Тогаш удиравте чивтиња на форумов кога дојде денот ви мењаа памперс пред телевизор .
А знаеш дека кога го претставија споменикот на Скендербег во Чаир,на свеченоста гостин беше и Красикур Карагомнаров:) :wink:.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
NE NA TATARITE,MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE :salut:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ијааа ти сила си бил бе џо....многу јака вилица, сакаш да ти ја дислоцираме А?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
ме разочараа велешани, то дозволија да се одржи откривањето на бистата...срамота и за македонската влада која дозволува вакви работи во срцето на МАКЕДОНИЈА...после сакаме да си го зачуваме името...со вакво индолентен однос тешко
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
ме разочараа велешани, то дозволија да се одржи откривањето на бистата...срамота и за македонската влада која дозволува вакви работи во срцето на МАКЕДОНИЈА...после сакаме да си го зачуваме името...со вакво индолентен однос тешко
Ај стига си плакал . Албанците држава ке напраават во Западна Македонија па ви си затварјате очите.
Проблемот са ви албанците не бугарите. Па и србите
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Стварно срамота. Не дека било нешто многу али зошто и тоа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom