Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Денко,Сашо Орданот,Фрчолината,дечките од глобус,и првото ни новинарско перо Роберт се главните експерти по сите прашања. Да те фати серка од нивните експертизи. Опс го заборавив Невладиниот ни Владимир.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Аууу! А оној ,,експертот,, Дане Талевски, па детето е сирото! Го гледам оној пат на Ние на Сител, и неможам да поверувам што све не истреска. Повеќе глупости одамна немам чуено. Што му е на човеков? Толку глупости за толку кратко време. И пази богати, магистар. Оф Лелееее!!!! Ќе се отрују! Талентиран е нема што! Само не е свесен...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Денко,Сашо Орданот,Фрчолината,дечките од глобус,и првото ни новинарско перо Роберт се главните експерти по сите прашања. Да те фати серка од нивните експертизи. Опс го заборавив Невладиниот ни Владимир.
Имам впечаток дека кај Фрчко се вратило националното чувство во последниве години според некои негови колумни и изјави, ама може и се лажам.
Инаку он топик протестот беше добар иако очекував повеќе знамиња со 16 кракото сонце, а не ова новото кое во пакет со името ни беше присилно наметнато и наликува на капитулантското на Јапонија од втора светска. Инаку стандард забелешка за повторувањето на песните.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Мене како прво ме изнервира никаквата организација Автобуси ќе имало мај ес.

Бевме оставени да се снаоѓаме со такси да доаѓаме да се расрпаваме со ПОЛЕТ за да не превезат и да ги натераме да ни веруваат дека тоа ќе им биде платено.

Второ, премногу кратко траеше.

Третто многу ми е мило за тројцата мои пријатели од форумов.

Четврто транспарентот од Војводите беше најубав:) под него бев хихи.

Толку од мене.

За крв и чест за Крв и Земја!

-Whatever it takes-

 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Мене како прво ме изнервира никаквата организација Автобуси ќе имало мај ес.
Vo Bitola, trebashe vo 15 casot da trgneme, pa trgnavme vo 16:30, zakasnavme skopje i mozam da kazam deka fativme samo mal del od ovaa "manifestacija".
6 Saati patuvanje za 30 min vo skopje, izmoruvacki, no sepak mislam deka vredeshe.
Ubavo beshe. Samo napred.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Ве молам ако има некој слика од црните знамиња нека постува.:vozbud:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Milenko spomna nekoj petok...
Samo koj petok ke bide...?:toe:

Прво нека се погрижи за автобусите, да не биде само детска игра да се снаоѓаме на крајот самите.

И нека трае подолго протестот.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Прво нека се погрижи за автобусите, да не биде само детска игра да се снаоѓаме на крајот самите.

И нека трае подолго протестот.
Tuka so nego ke si se razberesh.
Ima oficijalen sajt. Ne me biduva mene vo menagiranje mitinzi.
 
N

n/a

Гостин
Никој не те ни замоли.:smir:
Aj da ne te pcujam...
nema smisla...
ama imaj u uvid deka vecerva nekoj frli 5000eu za da bidat prisutni gragjani od cela Makedonija !!!
I u isto vreme sekoj od niv (od momcite i devojkite koi sto so netrpenie gi ocekuvavme) masirase so nivnite zelbi...dali avtobusot da bil na avtobuska ili na pitaj Boze koja sendvicarnica...i
Pa ne sakaa da velguvaat u stari avtobusi (del od niv)...
Pa bea pijani i demoliraa avtobusi...
Pa vremeto za poagjanje bese problem...
i Gospod znae uste kakvi ne drugi zelbi...

U celiov ovoj referat ne spomnuvam deka eden cel eshalon na lugje probuvaa da gi uslisat zelbite na odredeni momci koi sto izgleda posle se ...i nemale namerai ne sakale da bidat del od protestot pa zatoa tolku mnogu izvoljevale. :toe:
Inaku...kako i 85% od niv ke stignea i ke bea del od ona sto narodot na R.Makedonija ovaa vecer gordo go pokaza i dokaza.

Dogovorot za prevoz bese kratok i jasen:
Bilo koja edinka...so ime i prezime i so tel. broj garantira deka ke ima 30 lugje i mu e ispraten avtobus!
Smesta,besplatno i bez nikakvi drugi prasanja ili preduslovi.
A takvi...:toe: ...imase malku.

Alal da im e na tie sto dojdoa!!!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Браво МАКЕДОНЦИ!!!!

Прекрасно беше!

И покрај сите проблеми со превоз, стигнавме, поминавме најдобро што можеше, и горди што сме македонци, парче од оваа земја.. се вративме дома!

Да живее МАКЕДОНИЈА
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom