Што мислите за Битолчани?

D

Delux

Гостин
Значи јас и Делуксо сме против нарекувањето на просечната дотерана битолска чупа-пуфла без претходно нејзино запознавање или близок контакт.:pos: Ќе ни се приклучи уште некој во искоренувањето на зборот пуфла или да ја затвориме темата.:pos:
Жити потписот со стапалки:baeh:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Многу добри луге...Закон е градот.....многу добро типче!
_________________________________________________________________




:chelsea:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Имате многу мањаци бе...па згора на тоа и пуни со страст.:icon_lol:

Шала на страна, после минатиов викенд Битола ми стана еден од најомилените градови, самата атмосфера е исполнувачка, а ноќниот живот е каде каде подобар од оној во Скопје (освен Дајмонд наш, ама тоа е ван конкуренција).

Само една забелешка-мартинито ви е ептен грдо.:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Имате многу мањаци бе...па згора на тоа и пуни со страст.:icon_lol:
Мањаци сегде има, ти ги имаш дојките изваено и шо очекуваше. Јас пример немам таков впечаток, мене никој не ме мањачи. Добре сеа, јес ко ќе надујам малце цицка :pos2::pos2::pos2:

Шала на страна, после минатиов викенд Битола ми стана еден од најомилените градови, самата атмосфера е исполнувачка, а ноќниот живот е каде каде подобар од оној во Скопје (освен Дајмонд наш, ама тоа е ван конкуренција).

Битола ноќен живот добар?!?!?!?! Можи да е помалку лош од тој во Скопје, подобар никако.

Три дискотеки (две беа едно време), комплетно иста музика секоја недела и иста ебена слика. Ропачана послана по сепариња, нападни ’рзаци со аграрни фаци со рацете вчеп сељачарат цела вечер и некои 10 души денсат и се сметани за пациенти.

Иначе супер е, така ко тебе на еден викенд да одиш таман сегде по еднаш.


Само една забелешка-мартинито ви е ептен грдо.:)

Ти многу гратска беее, мартини???!? Џејмс Бонд да не те викаја!?!?. То сигурно е стоено 2 години таму отворено.


Иначе да се нам во муабет реплицирам. :helou::helou:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Мањаци сегде има, ти ги имаш дојките изваено и шо очекуваше. Јас пример немам таков впечаток, мене никој не ме мањачи. Добре сеа, јес ко ќе надујам малце цицка :pos2::pos2::pos2:



Битола ноќен живот добар?!?!?!?! Можи да е помалку лош од тој во Скопје, подобар никако.

Три дискотеки (две беа едно време), комплетно иста музика секоја недела и иста ебена слика. Ропачана послана по сепариња, нападни ’рзаци со аграрни фаци со рацете вчеп сељачарат цела вечер и некои 10 души денсат и се сметани за пациенти.

Иначе супер е, така ко тебе на еден викенд да одиш таман сегде по еднаш.




Ти многу гратска беее, мартини???!? Џејмс Бонд да не те викаја!?!?. То сигурно е стоено 2 години таму отворено.


Иначе да се нам во муабет реплицирам. :helou::helou:
Не влегвај молим те.
Сегде има ропаци, сегде има аграрни лица, сегде има чупиња со дојки извадени и сегде има мањаци.
А, ако не ти се бендисва ноќниот живот, ич нигде не мораш да влегваш. Шо ојш Инфинити ко така? Ебате чоеко ебате.:baeh:

П.С.Скул, мартинито е преубо.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Шо ојш Инфинити ко така? Ебате чоеко ебате.:baeh:
Нејќам да одам расчекор да не те сретнам тебе случајно, па да се разденсам да те стопам да не можиш да се воздржиш да напрајш некоја глупост да си нарушиш семејна положба итн......

Е зато одам инфинити. :baeh:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не влегвај молим те.
Сегде има ропаци, сегде има аграрни лица, сегде има чупиња со дојки извадени и сегде има мањаци.
А, ако не ти се бендисва ноќниот живот, ич нигде не мораш да влегваш. Шо ојш Инфинити ко така? Ебате чоеко ебате.:baeh:

П.С.Скул, мартинито е преубо.
Не си го пробала скопското мартини, затоа мислиш така. Тоа во Игучи беше солидно, ама во Инфинити беше како ракија.:pos:

Синди љубави, баш овој викенд ги немав извадено дојките, па пак ми се лепнаа мањаци.:icon_lol:
 
D

Delux

Гостин
Синди љубави, баш овој викенд ги немав извадено дојките, па пак ми се лепнаа мањаци.:icon_lol:
Еј да ти кажам еден виц во контекст на посто...
„мала скувај једну кафу јача као мене слаџа као тебе,*шмрка од кафето*...јао мала преценила си се:baeh:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не си го пробала скопското мартини, затоа мислиш така. Тоа во Игучи беше солидно, ама во Инфинити беше како ракија.:pos:

Синди љубави, баш овој викенд ги немав извадено дојките, па пак ми се лепнаа мањаци.:icon_lol:

Е добро де општо јака пичка си не е само до цицките.

Иначе то шо ти се лепат мањаци сфати го како комплимент не како навреда.

И не ми е јасно кај ги скри :vozbud::vozbud:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Забегувате од темава шо е за Битолчани МОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! :) Инаку фин нард по тоа шо ми кажуваше другаркава! :) само ако ја најдам кој и е ников на форумов! ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Од досегашното искутво на дружење со битолчани можам да потврдам дека се супер другари и другарки....
Си имаат најубави девочина....најдобри навивачи...град со дух...
Друго......Си имааме добра соработка (Ресен-Битола)...а тоа говори дека се добри луѓе како нас.....!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
1. Широксокак не е толку широк.
2. Битолското е поефтино од Скопското, така да по трет Њутњов закон е автоматски пореспектирано во андерграунд круговите.
3. Слично е како во Скопје, ако имаш пари ќе побегнеш негде за една вечер или ќе си го направиш поинтересно а ако не духот е тој, со мал надокнада дека во Битола 90% се кремци и кремки а тоа не се трпи зашо е монотоно.
4. Не сум импресиониран од Битолчанките(нормално има исkључоци, но јас зборам во глобала)
5.Поубаво е за шетање според мене, и паркот еден шо го видов ми направи мерак.

Што и да кажам џабе е затоа што за некој 3 недели пак ќе дојдам таму. Но овој пат однапред знам што ќе правам, каде ќе идам итн. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom