Што мислите за Битолчани?

Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Зошто се мразат два града не разбирам. По која основа ??
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ни јас не разбирам зашто се мразат двата града.Навредувањето едни со други ништо не помага.Инаку за Битола ме врзуваат само лоши спомени и затоа не ја сакам а тоа не значи дека нешто му фали на градот напротив битолчани според мене се најубави:wink:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Ни јас не разбирам зашто се мразат двата града.Навредувањето едни со други ништо не помага.Инаку за Битола ме врзуваат само лоши спомени и затоа не ја сакам а тоа не значи дека нешто му фали на градот напротив битолчани според мене се најубави:wink:
Абе разбирам омраза на етничка, верска, идеолошка основа. Ама на тоа од кој град си е чиста глупост :tapp:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Зошто се мразат два града не разбирам. По која основа ??
Не бе па ти,кој се мрази,то само на мајтап е така,инаку ние многу си се сакаме со Скопјаните :):):)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Инаку зборот пуфла ми е крајно смешен збор,и убаво е да не се користи
Значи јас и Делуксо сме против нарекувањето на просечната дотерана битолска чупа-пуфла без претходно нејзино запознавање или близок контакт.:pos: Ќе ни се приклучи уште некој во искоренувањето на зборот пуфла или да ја затвориме темата.:pos:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ne druze ne se mrzat Bitolcani ne mrzat nas SKOPJANITE zoso sme od sve bolje od niv.... ete ti go cel muabet............
Не е точно дека Битолчани не ги мразат Скопјани.Цело време правите некаква споредба тоа ме нервира несфакам зш се споредувате со Скопјани.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ne druze ne se mrzat Bitolcani ne mrzat nas SKOPJANITE zoso sme od sve bolje od niv.... ete ti go cel muabet............

Па во Скопје одам сите провинцијалци, односно поголемиот дел од Скопје е провинција, има таму малку градски населби , кој си се од старото Скопје а не новото каде што се споени сите околни села.Незнам ни зошто има споредба , од на времето останало тоа , ама сега Скопје е пола Македонија така да нема со што да се споредуваме повеќе. Битола секогаш си бил и ќе остани нај градски град.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
pa bitolcani dobro dobri se.....imam dobri koleski od bitola no edna mana mislam deka e ocigledna deka zenskite posebno se mn zaneseni da ne recam "smizlicki" mislat deka se na vrvot so cest na isklucocite
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
НИЕ БИТОЛЧАНИ ОВА, НИЕ БИТОЛЧАНИ ОНА...

мислам дека се мајстори за држење лекција во друштво:toe: :toe:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
pa bitolcani dobro dobri se.....imam dobri koleski od bitola no edna mana mislam deka e ocigledna deka zenskite posebno se mn zaneseni da ne recam "smizlicki" mislat deka se na vrvot so cest na isklucocite
А демек во другите градој нема?! А?! Неее бе, само во Битола има пуфли. Скопје нема шанси..
Барем немаме песни ни она L..Лузррр!

И она како беше? Како?

Јас не сум чајник, јас не сум лајче, јас не сум вилушка..јас сум шмизлаа!
И после Битолчанки шмизли и пуфли.

Ех, до кога бе?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
А демек во другите градој нема?! А?! Неее бе, само во Битола има пуфли. Скопје нема шанси..
Барем немаме песни ни она L..Лузррр!

И она како беше? Како?

Јас не сум чајник, јас не сум лајче, јас не сум вилушка..јас сум шмизлаа!
И после Битолчанки шмизли и пуфли.

Ех, до кога бе?
Додека место да зборате празни муабети не слетате на земјата и да бидите нормални човечки суштества. (не те знам лично па извини :smir:ама не ти држи вода мислењето, освен за чајниците :pos2:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Абе разбирам омраза на етничка, верска, идеолошка основа. Ама на тоа од кој град си е чиста глупост :tapp:
Ne druze ne se mrzat Bitolcani ne mrzat nas SKOPJANITE zoso sme od sve bolje od niv.... ete ti go cel muabet............
Прашање одговор брате. Ради ова.

Целата расправија настанува од ваква сељачана која го слави денот кога прв пат стапнала во градот. Притоа останале зачудени од егзотичниот свет околу нив , виделе моторно возило, струја, водовод и некои чудни бетонски структури. Од тој ден навака страдаат од комплекс на повисока вредност. Е, од тоа.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Прашање одговор брате. Ради ова.

Целата расправија настанува од ваква сељачана која го слави денот кога прв пат стапнала во градот. Притоа останале зачудени од егзотичниот свет околу нив , виделе моторно возило, струја, водовод и некои чудни бетонски структури. Од тој ден навака страдаат од комплекс на повисока вредност. Е, од тоа.
Зар и ти Јове-Бруте? Реално омразата не постои. Постои слободно време на претек и склоност кон набивање на хм, предрасуди? И, да. Постојат семантички и психолошки пречки во взаемната комуникација (ова може поединечно да се толкува :)). А, и навика е бе.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
за битолчани шанкуриња, кабадаи со паљо и марио од расчекор
за битолчанките закон вкрај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom