ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ке има видеа неколку!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Еве за загревање..2 мали ќе следат, а останнато на преработка во Трнс Ентертејмент :)


 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
neka dojde nekoj na msn ako saka da mu pratam dobar klip kako frlaat flashi i tn samo da se konvertira vo nesto drugo 3gp e kvalitna snimka mnogu dobro se gleda kako letaat kamenja i cigli i flashi sve

nacalnik@yahoo.com
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Али денеска им покажавме дека опасно е да си играат со нас.Фрлајќи камења и флаши на наши коли и на наши полицајци.Е богами опасни сме
Каде беа тие наши полицајци во неделата кога низ пола Македонија се пукаше од пиштоли и калашникови?а???Ја ќе ти кажам, нигде ги немаше!!!А пред грчка амбасада, токму поради тие специјалци настана целиот неред, затоа што тие почнаа први да употрбуваат пендраци на насобраните млади луѓе, кои полни со гнев и револт започнаа со фрлање на секакви предмети.Полицијата е срамота!Двоен аршин се води во државава, ова е куртон од земја, албанска провинција сме........................СРАМОТА!
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Samo edna rabota mozam da kazam za celava situacija.
Prvo bravo za brzoto organiziranje kako i za odrzuvanjeto na protestot dobra poraka e ispratena. No so demoliranje na Grckata ambasada nisto nema da postigneme bre luge samo ke ja podgrevame atmosferata utre mozam grcite nasata da ja demoliraat i so e rezultato=0.
Ako imeto ni e edinstvena precka vo NATO togas ke treba da se objavi javno predlogot na Nimic i da se organizira referendum vo Makedonija za da moze sekoj graganin da go iskaze svoeto mislenje taka vladata ke znae sto da prezeme za vo idnina vo vrska so ova prasanje.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Samo edna rabota mozam da kazam za celava situacija.
Prvo bravo za brzoto organiziranje kako i za odrzuvanjeto na protestot dobra poraka e ispratena. No so demoliranje na Grckata ambasada nisto nema da postigneme bre luge samo ke ja podgrevame atmosferata utre mozam grcite nasata da ja demoliraat i so e rezultato=0.
Ako imeto ni e edinstvena precka vo NATO togas ke treba da se objavi javno predlogot na Nimic i da se organizira referendum vo Makedonija za da moze sekoj graganin da go iskaze svoeto mislenje taka vladata ke znae sto da prezeme za vo idnina vo vrska so ova prasanje.
Народот реши 1991 со референдумот за независност.....чао крај Република Македонија:helou:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Cestitki do organizatorite i do site sto prisustvuvaa na protestot!!!!
Novinarive preteraa so komentarite a gledam deka i nekoj od vas im se priklucija. Nisto ne se sluci, se vrlile dva kamena na grcka ambasada i sto sega? Vazno e deka vo nisto ne bese preterano, toa e moe mislenje.
Mislam i deka pred ambasadata bese dostinstveno, se bese odlicno i tamn, grcija ako stava veto ke stai, pa i vie sto velite deka se preteralo pred grcka ambasada da im go ispusite i malku da im se podnamestite :) cabe e be braka.
Samo mi e zal sto ne bevme poveke MAKEDONCI!!!!!
KOLKU SME TOLKU SME !!!!!!!
DA ZIVEE MAKEDONIJA
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
ajde dobra nok i ne se nervirajte nikoj nema imeto da go smeni,osve nasive vlasti bez prashanje ako go napravat toa,ako go smenat imeto jas ne sum veke makedonec,bolje vo jamajka ke ziveam barem raat zivot da vidam i da ne se zamaram za nisto
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Каде беа тие наши полицајци во неделата кога низ пола Македонија се пукаше од пиштоли и калашникови?а???Ја ќе ти кажам, нигде ги немаше!!!А пред грчка амбасада, токму поради тие специјалци настана целиот неред, затоа што тие почнаа први да употрбуваат пендраци на насобраните млади луѓе, кои полни со гнев и револт започнаа со фрлање на секакви предмети.Полицијата е срамота!Двоен аршин се води во државава, ова е куртон од земја, албанска провинција сме........................СРАМОТА!
Go velam odamna, lugje tuka ne svakat. Sram neviden.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Која снимка бе, кои бакрачи?

Убаво си покажавме денес кој сме и што сме. Која Европа, кое Нато? Уште не сме во бронзено доба ние влезени, камења и само камења. Човек се потруди да организира нешто добро нешто за вас, за вашата иднина за иднината на вашите деца. А вие? Киднавте од час, имавте писмена или се натпреварувавте која навивачка група има поголемо знаме и повеќе песни, или истепавте некој албанец?

Наместо денес да се чуе добриот глас на Македонците низ Европа, се слушнаа некои неартикулисани крици на примитивни организми. Господ нека ни е напомош со ваква младина... уште ова да прашам. А дали знаете и сами чии беа автомобилите и со која цел фрлавте со камења. Свесни сте за последиците, што ќе следи сега? Да не го тупам уште, се е кажано. Денес конечно си ставивме потпис, транзицискиот договор кој го разгледуваме 18 години. Кулминација. Браво.

Поздрав до НВО Младите знаат, секоја чест. Само ради такви како вас сум горд што сум македонец, ретки сте јебига... али барем знам дека постојат македонци. Почит.

repspect
Е ова чекав некој да го каже. Луѓе, ни треба култура а не сеа во Грчките весници да пишува дека пијани средношколци ја запалиле амбасадата.
Сепак ќе речам, организација за 2 дена не се прави.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom