ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2007
Мислења
50
Поени од реакции
1
Нема потреба да коментирам друго само ГООООЛЕМО :bravo::aplauz: за сите што дојдоа!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
@Батистута, кога дојдов на плоштад 5:50...имаше народ само кај мостот, а од другава страна стоеа едно 100 луѓе и незаеа што се случува. Поминав од таму и ме прашуваа што прави народов, им викам штрајк и си помислија дека средношколци штрајкуваат за матура.

Со поголема подршка од медиумите, и со повеке денови припреми за протест...верувам дека сите скопјани ке излезеа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
@Батистута, кога дојдов на плоштад 5:50...имаше народ само кај мостот, а од другава страна стоеа едно 100 луѓе и незаеа што се случува. Поминав од таму и ме прашуваа што прави народов, им викам штрајк и си помислија дека средношколци штрајкуваат за матура.

Со поголема подршка од медиумите, и со повеке денови припреми за протест...верувам дека сите скопјани ке излезеа.
Па си ги излажал не е штрајк ова протест е:smir: Иначе да немаше средношколци ќе имаше само 500 луѓе,али можда немаше да има каменување на амбасадата.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
abe lugje sto ve zabole tolku za kamenjata..........???????? site znaeja deka ke se sluci. sto deka sme civilizirani 15 godini ni go stavija od site strani. BRAVO za lugjeto koisto uspeaja da go organiziraat. mislam deka malku se tie sto mozat za tolku kratok period da soberat 2000 MLADI LUGJE koisto se spremni da go odbranat svojot identitet. toa sto izleze od kontrola odnesuvanjeto na poedinci ne moze da go ocrni faktot kolku e vazno sto voopsto se sluci.
site vie sto osuduvate ste najgolemi p...i. aj jadete burek i sedete doma. ako ste tolku zagrizeni i vie ke izlezevte.
BRAVO ZA LUGJETO STO DOKAZAA DEKA IMAAT DOSTOINSTVO A NE SE MAGARINJA STO SEKOJ MOZE DA GI JAVA. I ic ne mi e gajle za fasadata na grckata ambasada.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
abe batisputa taka i trebase da bide ama toa e... koa ides na forumov samo za da plukas po lugjeto sto iskreno se podgotvuvaa za miren protest i da ocrnuvas i osuduvas. kad e bese ti be umen da dojdes tamu i da gi ubedis lugjeto da ne odat kon ambasada???
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
abe batisputa taka i trebase da bide ama toa e... koa ides na forumov samo za da plukas po lugjeto sto iskreno se podgotvuvaa za miren protest i da ocrnuvas i osuduvas. kad e bese ti be umen da dojdes tamu i da gi ubedis lugjeto da ne odat kon ambasada???
абе кој може да убеди луѓе кои незнаат какви ке бидат последиците од тоа што го направиле.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Очигледно на многу им се заарнило 15 години да не ебат, а ние ''цивилизирано" да го примаме:wink:
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
ЕДЕН ЕБЕН ДЕН ЌЕ СТИГНЕ РАБУШОТ, ВЕРЕСИЈАТА ЗА СВЕ. Грците од ден на ден се поише цртки си тураат. Ама есапот мора еднаш да се плати, само кога?!
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Протестот беше супер колку толку, јас дојодв малце покасно но таа глетка што ја видов богами у срце ме погоди, млади луѓе МАКЕДОНЦИ пеат сите со позитивнас енергија, НЕМАМ ЗБОРОВИ, 10 за МАКЕДОНИЈА
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Очигледно на многу им се заарнило 15 години да не ебат, а ние ''цивилизирано" да го примаме:wink:
Али денеска им покажавме дека опасно е да си играат со нас.Фрлајќи камења и флаши на наши коли и на наши полицајци.Е богами опасни сме
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
Bravo za protestot, kolku samo sakam da sum vo Makedonija sega :( Samo napred prodolzete taka, grckata ambasada ne so kamenja nego bager neka dojde da ja rusat cela! Sledno sto treba da se napravi e blokada na avtopatot E-75 na izlezot kaj Gevgelija! NAPRED MAKEDONIJA OVA NE SMEE DA SE ZAGUBI!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom