ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
МОМЦИ И ДЕВОЈКИ, МАКЕДОНЦИ... пред да почнеме да ШИРИМЕ, дали сте за вторник, како ден? Ќе имаме еден цел работен ден плус за ангажман на сите возможни!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.255
Поени од реакции
5.239
Da idejata e odlicna , navistina mnogu zastrasuvacko mirno izgledate, kako nikogo da ne go boli, i se ti se cini deka se ke bide OK , iako realno daleku e od OK , sega ili ke se smeni imeto ili nema da ima NATO i EU , ova e istoriski moment i nema posle vrakanje, kako sto nema za Znameto , ke menjas zname , ke menjas ime , posle mislite deka ke zavrsi ? Ne potoa ide grbot , istorijata... granicata........
Inaku jas sakam da imame poubavo ime, ne mi se dopagja FYROM.... ne sakam da nasledime problem koga ke dojdeme nie na vlast posle 50 godini :pos2:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Абе Серпико.Нареднава недела цел балкан ќе е преокупиран со веста за Косово.За масовен протест требит и масовна организација.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Оставете ги нижо политичките интереси за друг пат - СЕГА зборуваме за нешто далеку по свето, на СИТЕ ние кои живееме на овие 25 713 км2...

ИДЕНТИТЕТ!

Нимиц доаѓа во вторник... Така? Може да биде и вторник за поголема масовност. Соопштение ќе подготвиме за меидумите, а ајде уклучете се сите - Никој не е организатор луѓе... Сите ние ќе го слушнеме плачот на мајка Македонија, ако името и се допре, име кое живее и ќе живее подолго од сите нас!

Треба најава во МВР, за понеделник ИЛИ вторник. Има некој искуство со овие работи? Ханзо? Македонцки?
па затоа ти викам...
кога ќе се прати писмо до а1 мора да напишеш кој организира...нема ваљда да кажат едни дечки организираат протест или ја поттикнаа оваа идеја и плус ако тргне нешто наопаку пак мора да има организатор кој евентуално би одговарал...мислам дека така оди тоа...:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Абе Серпико.Нареднава недела цел балкан ќе е преокупиран со веста за Косово.За масовен протест требит и масовна организација.
Кое косово? Ќе седиш да го глеаш Латас или ќе излезеш на плоштад?
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
42
Поени од реакции
2
Jas ne znam sto se palite tolku za ova so menuvanje na imeto.Imeto nema da se menuva toj sto ke odluci takvo nesto si potpisal SMRTNA presuda za sebe i svoeto semejstvo
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Јован убаво си кажа.Мора некоја организација да застани зад протестот.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.255
Поени од реакции
5.239
Odete kaj deckite od Razbudi se ( ZGJOHU ) , oni ke ti organizirat eden protest za 24 casa :) bez sala , morate da najdete nekoja nevladina , posto mediumite ne prenesuvaat nesto sto ke kaze nekoj , treba da im dostavis i dokument
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Абе што сте песимисти , мене ми е жал што немам можност да беше порано ке се организирав , ова е прашање од огромна важност затоа не се заебавајте на темава .
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
МОМЦИ И ДЕВОЈКИ, МАКЕДОНЦИ... пред да почнеме да ШИРИМЕ, дали сте за вторник, како ден? Ќе имаме еден цел работен ден плус за ангажман на сите возможни!
Ne be, mislam deka ponedelnik e podobar za vrsenje pritisok :)

Baska taman ke mozat i site onie koi se prva smena da dojdat posle rabota.
 
N

n/a

Гостин
Jas celosno se stavam na raspolaganje.
Vekje zboram so drugari i poznanici,i znam deka site ke dojdat.

Mora da se najavi u policija u ponedelnik.
Do vecer mora da naucam kako birokratski se najavuva protest.
(organizator,trte-mrte)

Saat i pol,ke znam mnogu povekje.:wink:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Komunjarive i postovi pocnaa da brisat

So brisenje nema da postignete nisto, narodot ve procita koi ste i so nikakvi protesti nema da go poprecite planot na Vladata za vlez vo NATO i EU, a ako sakavte da protestirate trebase da go napravite toa koga vasata SDSM go smeni imeto vo FYROM !!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Џабе сте...
Ако нешто се случи одма на интернет,јас маме ке им ебам на Албанците,а сега кога е нешто правилно да се прави сите се криете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom