Каков бизнис би започнале со 20.000 евра?

Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ke otvoram farma za noevi, ili fabrika za proizvodstvo na prehranbena hartija!
Хехехе мој човек јас веќе 2-3 год сум со таа идеа ... дур и бизнис план имам сковано... сега чекам добро време да го почнам...незнам кога пошто и мн други умови ме тепат :) али сигурен сум дека еден ден ќе го направам тоа
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
so 20 000 evra???? ke napravam most

neee ke napraam krematorium i fabrika za recikliranje luge.....ke praam sapun

so 1000 evra ke go kupam sudijata na rabotnicki - milano a so 19000 ke gi staam vo kladilnica

ke e*** 2000 kurvi, lele biznis ipol a, samo parite mi falat uste
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Купувам акции и си го прчам.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ќе го потплатам Acid да го банира The_Dzo, за да не го тупи со постовите! :pos:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
би направил бригада за конфекција
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Хехехе мој човек јас веќе 2-3 год сум со таа идеа ... дур и бизнис план имам сковано... сега чекам добро време да го почнам...незнам кога пошто и мн други умови ме тепат :) али сигурен сум дека еден ден ќе го направам тоа
Toa za noevite ili za hartijata? Ja imam za hartijata napraveno biznis plan, idejata mi ja prifatija u najdobrte ama ja morav da idam negdena podoleg period i nishto ne iskochi.....
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Ќе купам стан во Охрид , не баш голем , и ќе го издавам цела година , а за летниот период ќе му бапнам некоја цена за странски туристи и така ... :)
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Toa za noevite ili za hartijata? Ja imam za hartijata napraveno biznis plan, idejata mi ja prifatija u najdobrte ama ja morav da idam negdena podoleg period i nishto ne iskochi.....
За ноевите, али и јас негде на подолг период и ништо стое у фиока дома ама ке го реализирам еден ден...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ke otvoram farma za noevi, ili fabrika za proizvodstvo na prehranbena hartija!
Хехехе мој човек јас веќе 2-3 год сум со таа идеа ... дур и бизнис план имам сковано... сега чекам добро време да го почнам...незнам кога пошто и мн други умови ме тепат :) али сигурен сум дека еден ден ќе го направам тоа
Сакате бе стручна помош ?? :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Noevi??? dobra idea....Makedonija e prakticno naselena so takvi , zaedno so soncogledite...ke imate epten surovini za prerabotka..... :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Noevi??? dobra idea....Makedonija e prakticno naselena so takvi , zaedno so soncogledite...ke imate epten surovini za prerabotka..... :)
:pos: Аман Конкрит имаме и творови ама ај за овие од кои имаме корист да подискутираме (ноевите де)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
mnogu pari se zemaat od toa noevite, a i od jajcata 20 evra mislam deka bese 1 jajce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom