Членството во НАТО, поважно од името?!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
„Членството во НАТО е поважно отколку името на земјата“, изјави денеска за А1 министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн, по средбата со неговиот македонски колега Антонио Милошоски.
Аселборн вели: „Моја желба, во име на сите европски земји, сметам, би требало да се реши спорот со Грција пред самитот во Букурешт. Тоа е билатерално прашање, треба да се реши под процесот на Нимиц“.​
Шефот на македонската дипломатија вели: „Не можам да се согласам повеќе од ова, дека е билатерално прашање. Така треба да се реши. Ние работиме тесно и внимателно, ја знаеме нашата цел и како да дојдеме до неа“.​
Милошоски беше без ракавици на прашањето дали Македонија е љубоморна на Србија, дали заслужила преку ред ЕУ да и дава привилегии.​
Милошоски вели: „Ние не сме среќни кога се прават отстапки. Потребен е принципиелен пристап“.​
Попладнево Милошоски има средба со Јункер, луксембуршкиот премиер, еден од највлијателните и најавторитетните во ЕУ.​


Господе Боже,дали се овие нормални? НАТО поважно од името?:shok:​
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Епа чим така, ај сеа Луксембург да го преименува во ВАРТБУРГ :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Бог да чува и да.....Бранко:kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе, Бог да чува више...
Ќе ми доаѓа некој од Луксембург и ќе ми соли памет дека НАТО било побитно од името на МОЈАТА ЗЕМЈА!
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
najlosiot minister za nadvoresni raboti sto nekogas go imala Makedonija
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Обратно:
Треба јасно да им се каже на она стоката од НАТО и ЕУ дека ИМЕТО ни е над се и пред се!
Е, потоа ако влегуваме да влегуваме и во НАТО, и во ЕУ, како Р.Македонија, а не понижени со некоја дегенска кованица измислена од некојси квазидемократски педофили и лицемери со седиште во Брисел
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Милошоски треба да се смени...креле е.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
аман бе кој му го дал тоа право тоа да го изјавува да му...
како бе така...:nenene:
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Добро бе,овој Милошевски па мајку му стара,не знае ли да изреагира,да рече дека името е најважно за нас.аман бе тој човек има ли уста..
А бе,Бог да чува више...
Ќе ми доаѓа некој од Луксембург и ќе ми соли памет дека НАТО било побитно од името на МОЈАТА ЗЕМЈА!
Miloshevski ne raboti na 'svoja raka'. Negovite stavovi se pred se, stavovi na negoviot shef.:toe:
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Izvinuvam. I vo pravo si. Trebashe da imame po aktivna diplomatija. Samo, dali e toa krivica iskluchivo na Miloshevski, ne bi mozel da kazam.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.428
Поени од реакции
47.152
Овој Милошоски не беше нешто ко онакво......БУГАРОФИЛ!!!
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
„Членството во НАТО е поважно отколку името на земјата“, изјави денеска за А1 министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн, по средбата со неговиот македонски колега Антонио Милошоски.

Господе Боже,дали се овие нормални?НАТО поважно од името?:shok:​
НАРОДЕ, ДЕКА СИ ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom