Идеи за Македонија

Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Сакајте ги и поканете ги...вие сте вистински домакини во оваа земја...направете да бидат горди што се Македонци и ке се вратат сите.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
260
Поени од реакции
6
Ne tie sto se otidenoi ne se vrakaat znaat da dojdat da solat pamet da ni kazat kako treba da bidat rabotite i da se vrata nazad a da ziveat tuka?So 200 evra plata :) koj be ke se vrati be :)
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Ne tie sto se otidenoi ne se vrakaat znaat da dojdat da solat pamet da ni kazat kako treba da bidat rabotite i da se vrata nazad a da ziveat tuka?So 200 evra plata :) koj be ke se vrati be :)
А циганти без скршен денар, од крадење, лажење, питачење се размножуваат и си седат тука.

МАКЕДОНЦИ НАЗАД ВО МАКЕДОНИЈА!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Би било добро кога сите Македонци истакнати и успешни бизнисмени, ќе инвестираат во Македонија така што би се отворило работно место за секој Македонец. Исто би можеле да лобираат и влијаат кај поголеми компании, нивни партнери и фирми кои би можеле да инвестираат и се заинтересирани да ги прошират своите бизниси.
Помагањето на земјоделието и туристичкиот сектор во Македонија се важни и доста профитабилни гранки со навистина голем капацитет и квалитет во нашата земја.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
hey temava e super :::) imam ideja :)
sekoj kandidat za pretsedatel , premier , gradonacalnik , ministri , pratenici i site ostanati visoki funkcioneri da ja izvrsuvaat svojata dolznost i obvrski volonterski .

Vistinskite gragjani vo MAKEDONIJA se zrtvuvaat za svojata tatkovina :) i site zaedno da se menuvaat sekoja godina :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
во недостаток на идеи за македонија, некој веројатно несакајќи потполно ни го стрефил знамето :)

со срце за македонија :)

филмот излага 22ри или 27ми фебруари, и го има како најава во скоро сите англиски весници. баш ми е убаво, јес да нема благе везе со македонија...ja битно си се радувам



фимот (ќе) се вика Faintheart, очигледно
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Jas predlagam po sekoj zavrsen manda na nekoj premier ili pretsedatel narodot da glasa dali ja zavrsil rabotata kako sto treba ili ne. Ako izglasa narodot ne togas gi prakame na besilka.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Jas predlagam po sekoj zavrsen manda na nekoj premier ili pretsedatel narodot da glasa dali ja zavrsil rabotata kako sto treba ili ne. Ako izglasa narodot ne togas gi prakame na besilka.
А да не гласаме и да не арчиме пари за без потреба ?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
А да не гласаме и да не арчиме пари за без потреба ?
Ке продаваме карти од бесенјето, а ем и права за телевисзиски снимања од цел свет. ТАкви работи коштаат милиони. У плус ќе отидеме.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Сигурно некој ја напишал веќе идејава, но ме мрзи да читам 30 страници наназад.

Да ги прекинеме преговорите за името!
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Да се одповика децентрализацијата за Струшката општина!

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
имам една топ идеја
ДА ЈА ТУЖИМЕ ВЛАДАТА ЗА СИТЕ НЕУСПЕШНИ
РЕФОРМИ ШТО ГИ НАПРАВИ
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Идеја: Да ги рехабилитираме сите македонски борци кои неправедно се оцрнети како бугарофили, србофили, антимакедонци или оние кои биле со различни очила од оние на Тито!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Идеја: Да ги рехабилитираме сите македонски борци кои неправедно се оцрнети како бугарофили, србофили, антимакедонци или оние кои биле со различни очила од оние на Тито!
СУПЕР ИДЕЈА.Да почниме еднаш за секогаш работите да ги гледаме од наша гледна точка-МАКЕДОНСКА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom