Прирачник како да легнеш некоја девојка

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Па фала богу дека ако се водиш според некој туторијал ке наебеш гадно. Работите треба да си доаѓаат една по една, и тоа во дел од секунда, со други зборови кажано - да бидеш yourself.

Но сепак има некои делови од женската психа што не ми се јасни и сакам да ги одгатнам, ова на PowerBoy14 беше како за пример, има и многу други работи што сакам да ги дознаам и тоа не генерално, туку и во некои одредени индивидуи што ми се врткаат во животот. Радозналост убија!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Но сепак има некои делови од женската психа што не ми се јасни и сакам да ги одгатнам, ова на PowerBoy14 беше како за пример, има и многу други работи што сакам да ги дознаам и тоа не генерално, туку и во некои одредени индивидуи што ми се врткаат во животот. Радозналост убија!
:)
Тргнувајќи од тоа дека е тешко да си се објасниме и самите на себе или да си ги објасниме оние што ни се најблиски, верувам дека е невозможно да најдеш некоја валидна шема за као 3 милијарди од светското население, односно за цел женски род.
Сите сме пред се индивидуи. Колку што има луѓе, толку има и вкусови, потреби, нешта што привлекуваат/одбиваат..кај секој е различно. Ни на десет луѓе не можеш да им погодиш, а не па на повеќе.
Затоа само треба да се обидуваш. Проба-успрех/грешка и така до недоглед. Тука никакви инструкции не помагаат.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Е ова ми беше интересен момент од твојот пост. Затоа уште во старт ќе бидам директна, ако некој се пронајде и навреди, однапред се извинувам. Знаеш кој се теши со вакви проценти?

Лузерите. Впрочем, тие се и единствената категорија на плачипичкарски примероци од машкиот род што се замараат со вакви работи.

Ако си нормален дечко, и знаеш да сврзеш нормален муабет-само тоа ти е доволно да привлечеш :)нормална:) женска што сака да и сврзуваат нормален муабет. И понатаму да ја легнеш.
Унга-бунга филозофија, ама кој да ја сфати.
Добро си го разбрала мојот процент... :helou:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Добро си го разбрала мојот процент... :helou:
Оф мори мајко.:)

На што се темели овој твој наводно точен процент од нула кома зиљон нули еден? М?

На твоето преголемо искуство? Еве живо ме интересира, како дојде до заклучок дека нема нормални женски/машки?:)
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Грл бре Скул, полна си со сарказам и иронија и ако ти кажам ќе преминиш на екстра-навредливи постови, ајде, ќе си замислам дека си ми ветила дека нема да го направиш тоа...
Прво, не сакам да се фалам, и како што виде не го ни правев тоа но ти ме примора..
Не се фалам:
Бев и престојував доволно долго време во едно од највисоко развиените држави во Европа(и пошироко) добро позната како Германија. Во доволно долгиот престој таму се обидов и заклучив дека животот во соседните и не толку соседните држави околу незе е прилично ист... Видов, колку повеќе се разликува женското мислење на тие чупиња, девојчина, женски, жени, госпоѓици (како сакате наречете ги) од размислувањата и свафќања на женските овде. Како што кажав кај женските овде владее таа изпоачена психологија, објаснета ми е во неколку постови погоре (во кратко: сакај го неубавото), а кај нив не.
Ако ти моја мила Грл, заминиш од Словенија па нагоре, и му ја раскажеш тероијата (сакај го неубавото) на тебе ќе гледаат исто како што ти ќе гледаш овде на 6 год. дете без двете раце, без двете нозе, 100% слепо 80% глуво, со тешка ментална растроеност и со месечен приход од 500 ден. Е сеа, цел пост ќе ми пропадне ако кажеш дека ние со времето сме многу пред Гер.
Таа женска психологија нема да тра мн. Како што дојде 3џп мобилната технологија кај нас, ќе дојде и тоа мислење... А, после што? Многу такви „фраерки“ ќе завршат како...Ај за овде ќе ти цитирам една песна(глупаваа песна но совршено добар текст за ситуацијава)
„ ... Ваму легни онде стани, еден тегни друг те брани, во пеачкине кафани, со кратки маички, врцкајне со газето и парички во гаќичи ако така сакаш е то е многу лесно на мобилен кај Т*** црн па нека чува место...“:helou:

Чирс...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Грл бре Скул, полна си со сарказам и иронија и ако ти кажам ќе преминиш на екстра-навредливи постови, ајде, ќе си замислам дека си ми ветила дека нема да го направиш тоа...
Скраја да е да се навредуваме, ама ти и таквите како тебе ми се смешни. Шо да правам.:)
Прво, не сакам да се фалам, и како што виде не го ни правев тоа но ти ме примора..
Не се фалам:
Бев и престојував доволно долго време во едно од највисоко развиените држави во Европа(и пошироко) добро позната како Германија. Во доволно долгиот престој таму се обидов и заклучив дека животот во соседните и не толку соседните држави околу незе е прилично ист... Видов, колку повеќе се разликува женското мислење на тие чупиња, девојчина, женски, жени, госпоѓици (како сакате наречете ги) од размислувањата и свафќања на женските овде.
Не викам дека свеста на женската популација во поразвиените земји не е поразвиена од нашата мила, балканска. Зошто? Зошто немаат балканци кои би ги етикетирале.:wink:
Како што кажав кај женските овде владее таа изпоачена психологија, објаснета ми е во неколку постови погоре (во кратко: сакај го неубавото), а кај нив не.
Изопачена психологија владее кај спонзоруши и помалку засегнатите сепаруши. Ама не можеш ти да тврдиш дека нормални женски со нормални размислувања има у микроскопски траги. Ондак едино нешто што може да се заклучи е дека проблемот е во тебе.:) Или ти си се поставил како џек/фраер/јебо и такви ти се лепеле или навистина немаш многу легнато.:) Друга причина за смешни проценти нема.
Ако ти моја мила Грл, заминиш од Словенија па нагоре, и му ја раскажеш тероијата (сакај го неубавото) на тебе ќе гледаат исто како што ти ќе гледаш овде на 6 год. дете без двете раце, без двете нозе, 100% слепо 80% глуво, со тешка ментална растроеност и со месечен приход од 500 ден. Е сеа, цел пост ќе ми пропадне ако кажеш дека ние со времето сме многу пред Гер.
Аман со таа изопачена психологија, толку ли ви е интересно да цепидлачите за тоа.:icon_lol:
Биди нормален, нормална ќе фатиш. Врти кључ у рука, спонзоруша ќе ти се лепне.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Да не те цитирам на секое, постов ќе го поделам на 4 дела.

1. Немој така да си викаш за себе, пошто, само вљубените, лудите и сериските убијци неможат да ги контролираат своите постапки. Не сни се виделе нигокаш а плус ти си и многу поголема од мене за да се вљубиш и ти во мене, и јас во тебе. Луда си велам не си (ако се лажам примам рекламација). А за сериски убиец ќе оставам ти да се искажиш... :)

2. Грл, ти ја спомнав 3џп технологијата, ама некако не свати. Ок, ќе ти објаснам... Иако 3џп технологијата во светот е многу стара и многу користена, кај нас иди како Исус во Ерусалим... Значи ако би патувала физички, би одела многу многу многу бавно... Исто така и со размислувањето... Инаку, тоа што си го напишала ти е 100% точно, само ти си го напишала во обратна насока, ајде сега не зборувај зошто женските над Словенија се понормални, туку кажи зошто (без навреда) Вие не сте? Во терасава ни наша многу слабо е развиено ова (си земам слобода) така да го наречам мое тврдење, па нема многу момци со такви не-балкански размислувања, за да ве накиснат и да ви ги извадат вашите прастари и вродени етикети...
Тие идиоти балканци, ве прават такви, затоа што не ги бидува за поарно (да не речам се глупи и ископале дупка 10 метри под земја за да си го прочитаат коефициентот на интелегенција) а бидеќи тоа вас ви годи, го прифаќате. Епа, ГрлСкул тажно е тоа што треба да прифатиш дека сето тоа ќе се смени и нема да постои, како што дојде 3џп, ќе дојди и ова размислување, а ќе си замине Изопачената Психологија. После што? „ ... Парички во гаќички ... “ (си велам повеќето си помислуваат, “Па, да, кога нема што друго“, а јас ќе ви речам “Не бидеќи нема ништо друго, туку бидеќи не сте размислувале претходно). Еве кај мене стасала, па се обидувам да ја раширам (Пуу, ко апостол Павле сум :) ).

3. Не зборувам за спонзоруши и сл. Тие се прости девојки што ќе ти го покажат деколтето ако ја видат Хондата паркирана надвор, имаат и многу други карактеристики ама да не навлегувам во др. тема. Зборувам за девојки кои го сакаат неубавото однесување спрема нив(имаше една тема порано, и то погоди, од женско! Се викаше Nice Boys Don't Play Rock and Roll!), а парите одат само како екстра бонус. Конкретна критика и вистина би изгледала вака: Вие девојчината, жените, госпоѓици а се почесто и госпоѓи, незнаете, или неможете (тоа се обидувам да го разберам) да го цените тоа што го имате. Кога ќе испуштите некој што пишувал Brute Force алгоритми за некој што ќе ве матка, де те сакам де не те сакам, ќе се сетите дека тој претходниот повеќе ви значел, а овој сви го испробале поради вродената психологија. После бидеќи вашата големааа гордост нема да ви дозволи да си го побарате стариот, завршувате „ ... Со кратки маички, врцкајне со газето и парички во гаќички ... “

Погоре наведените епитети пак ти се згрешени. Еве ќе те поправам...
„ ... Или ти си се поставил како идиот/селјак/прост и такви ти се лепеле или навистина немаш многу ... “

5. Многу долго време треба да бидам нормален за да фатам нормална баба, а само 3 секудни да завртам со привезокот и сегде околу мене да гледам деколтеа, од тука излегува процентот. :helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Делумно и двајцата солидно поентирате во некои работи. Иако има премногу стереотипни мислења. Процентите варираат од човек до човек и неговото животно искуство.
PowerBoY14 зашто обратно не го поставиш прашањето:

Зошто “нормалните“ девојки не покажуваат поголем интерес за тебе?

Многу често машките и не се интересираат премногу за “нормални“ девојки туку сакаат некои лесни “брзи“ девојки , па со самото тоа не обрнуваат доволно внимание на останатите.

Повеќе другарски се настројуваме спрема фините девојки и ги цениме како такви.
Може истото да се каже ваљда и од женски аспект.

Да бидеме реални ретко кој млад човек во денешно време помислува на долг рок, незнам стабилна врска, верност итн. Итаме кон многу секс,искуство,билдање на егото, гледаме низ призма на пари интерес бла бла....

Како се приближуваат 30тите тоа се заменува (сепак делумно) со побитни аспекти како карактер, интелект, способност, кариера..итн. стабилност.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Делумно и двајцата солидно поентирате во некои работи. Иако има премногу стереотипни мислења. Процентите варираат од човек до човек и неговото животно искуство.
PowerBoY14 зашто обратно не го поставиш прашањето:

Зошто “нормалните“ девојки не покажуваат поголем интерес за тебе?

Многу често машките и не се интересираат премногу за “нормални“ девојки туку сакаат некои лесни “брзи“ девојки , па со самото тоа не обрнуваат доволно внимание на останатите.

Повеќе другарски се настројуваме спрема фините девојки и ги цениме како такви.
Може истото да се каже ваљда и од женски аспект.

Да бидеме реални ретко кој млад човек во денешно време помислува на долг рок, незнам стабилна врска, верност итн. Итаме кон многу секс,искуство,билдање на егото, гледаме низ призма на пари интерес бла бла....

Како се приближуваат 30тите тоа се заменува (сепак делумно) со побитни аспекти како карактер, интелект, способност, кариера..итн. стабилност.
Нема зошто да го поставувам обратно прашањето, исто како ти да прашаш зошто вонземјаните на месечината имаат едно уше плус, кога тие не ни постојат..
Сакав само да кажам дека мора да глумам прост, глуп и идиот за да можам да фатам девојче..

А за другото си во право... само кога ќе дојде 21 век во Македонија, ќе забележите многу многу разлики, до тогаш нека не паѓа серверов, па ќе ви ги копирам/цитирам овие постови..
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Сакав само да кажам дека мора да глумам прост, глуп и идиот за да можам да фатам девојче..
И после зошто не ти биле по мерак нашинкиве. Пробај не глуми, за промена.:wink:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нели темава беше насловена како Прирачник како да легнеш некоја девојка? А не место за лечење фрустрации предизвикани од транзицискиот промискуитетизам?

Какави 3џ технологии, какви "Сакај го неубавото" фазони... Па Никола за џабе ли се трудел волкав прирачник да зготви? За да денес некој каже дека со глобализацијата, овие теории во вода ќе паднат? Слушај, Пауар Бој... и денес, а и пред 2000 години - базичните односи помеѓу луѓето се исти, нивната срж - само формата им е различна.

"Јас сум шетан јас сууум, бил на заапаад, дури до Германијааа...."
Ајде сега малку ball-shifting и не го чекај 21 век, туку прилагоди се на климава :)
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Дечки бе не се расправајте толку на темава...признавам дека имам забележено дека многу убави женски тука кај нас ги гледам со некои глупи типови. Незнам што работа е ама некако на голем дел од убавите девојчиња им се свигаат оние "фаците" низ чаршијата и незнам зошто, гледаат дали имале јак мотор или како што спомна PowerBoy за тоа со хондата или BMVто, како и да е.
Но има и ок типки. Не мора да значи дека не може да се најде добра женска и тука. Признавам дека тоа е тука кај нас малку потешко но јас никогаш не сум се откажал и верувајте ми сега се радувам што не сум се откажал.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе ало темава е да легнеш типка за еден вечер-- да ја свртиш.Никоа си напиша т.н.,,финти,, за да легнеш дискутирајте на нив кажете нови не за да фатиш женска за озбилно.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Скулгрл; напиша:
И после зошто не ти биле по мерак нашинкиве. Пробај не глуми, за промена.:wink:
Еднаш пробав да не глумам, и од таму го разбрав процентот... :helou:

П.С. Сори дечки знам дека ептен заминавме од темата...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom