Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Војводи биле послаби но само порди тоа што Тетекс играше во втора лига но и тогаш пак одеја на стадион. А за годинава кога почнаа да се реоформуваат не очекував да издржат и да се покажат и покрај катастрофалното првенство (знаеш онаа народната секое чудо за три дена), а плус знаејќи дека претежно се деца од 16 до 22 години (имаше и постари но во помал број, а во последните натпревари се повеќе и повеќи има постари лица). Бидејќи не е првпат војводи да се реорганизираат но во минатото беа нешто слично како чкембари кога сте многубројни само против вардар а војводи против шкендија, а кога шкендија беше прва лига ни тогаш ги немаше.

Ако си постар сигурно знаеш како беше на почетокот на 90тите кога љуботен беше прва лига и кога изгуби од вардар за финале во купот на пенали и тогаш војводи и чкембари беа заедно и сигурно ќе знаеш што се дешаваше во тетово и скопје помеѓу комити и војводи. Ако си бил ќе знаеш.

како што знаеш војводи не беа толку експонирани после тоа бидејќи љуботен замина во регион а Тетекс не мрдна од втора лига. И слободно можам да кажам дека Тетекс имало најверни навивачи како клуб во втора лига.

А за чкембари знам кој се што се бидејќи студирав во Битола и одев редовно на стадион и гледав фудбал. За во ракометот стварно треба капа да ви се симне, имате добра традиција и посетеност (незнам како е овие 2-3 години), но за фудбал и не сте толку на ниво како во ракометот
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
пролистај низ интернетов и ке видиш дека пред вас опстојуват како Гемиџии само шо не се многу активни ваша грешка беше шо почнавте со Вампири а не со Гемиџии како и да е не вервам дека ке има некој проблем со името :) тешки останете активни догодина и за во иднина

тоа е сигурно дека ќе останеме но најпрво уште пред Вампири името било Гемиџии потоа било сменето во Вампири..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
шо што не сум запознат???? дека имаше 6 месеци забрана знам за тоа.а и што имам да се расправам со тебе уште си детенце 10 натпревари си бил на фудбал и одма се сметаш за навивач :kesa::tapp:
а што толку ти ги браниш????јас не ги напаѓам ни ништо ама сакам да му кажам дека треба да се спуштат на земја малце да не летаат многу искрено војводи се многу послаби од чкембари ако зборуваме реално а тие се кренаја демек најака навивачка група се :smir:
Море конзерво една, ја сум бил на 10 утакмици а ти ваке нет хулиган си бил на преку 200. Знаем, нема потреба, ја не сум еден од тие (меѓу кои си ти) што се многу “постари“ од другите, што знаат многу повеќе од другите и што се у секој момент спремни за фајт (преку нет или???) и ред други работи. Ние праеме за оваа сезона муабет, а тоа дека сме со Комити оваа сезона најорганизирани и ред друго неможе никој да го оспори. Е сега ти, немајќи што да кажеш нормално ќе ги мешаш 90-тите години кога Чкембари биле јаки. Ма што к*р се замарам ја незнаем, има јутуб гледај си кој е кој сезонава, а богами можеш и у МакСпорт да најдеш податок за посетеност на клубовите, што не е релевантен ама тука е негде.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Море конзерво една, ја сум бил на 10 утакмици а ти ваке нет хулиган си бил на преку 200. Знаем, нема потреба, ја не сум еден од тие (меѓу кои си ти) што се многу “постари“ од другите, што знаат многу повеќе од другите и што се у секој момент спремни за фајт (преку нет или???) и ред други работи. Ние праеме за оваа сезона муабет, а тоа дека сме со Комити оваа сезона најорганизирани и ред друго неможе никој да го оспори. Е сега ти, немајќи што да кажеш нормално ќе ги мешаш 90-тите години кога Чкембари биле јаки. Ма што к*р се замарам ја незнаем, има јутуб гледај си кој е кој сезонава, а богами можеш и у МакСпорт да најдеш податок за посетеност на клубовите, што не е релевантен ама тука е негде.
Џабе му објаснуеш ќе се видимо со нив заутре чим "најаките" навивачи не дојдоја кј нас мие ќе идемо кј нив :):salut:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Море конзерво една, ја сум бил на 10 утакмици а ти ваке нет хулиган си бил на преку 200. Знаем, нема потреба, ја не сум еден од тие (меѓу кои си ти) што се многу “постари“ од другите, што знаат многу повеќе од другите и што се у секој момент спремни за фајт (преку нет или???) и ред други работи. Ние праеме за оваа сезона муабет, а тоа дека сме со Комити оваа сезона најорганизирани и ред друго неможе никој да го оспори. Е сега ти, немајќи што да кажеш нормално ќе ги мешаш 90-тите години кога Чкембари биле јаки. Ма што к*р се замарам ја незнаем, има јутуб гледај си кој е кој сезонава, а богами можеш и у МакСпорт да најдеш податок за посетеност на клубовите, што не е релевантен ама тука е негде.
ај те молам најди ми една слика од оваа сезона каде што све над 200 души?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ај те молам најди ми една слика од оваа сезона каде што све над 200 души?
Ти реков немам намера да се замарам, имаш интернет побарај. Ја мислим нема потреба да ти докажуем на тебе колку смо биле сезонава, зошто ако викаш дека си толку упатен у МакФудбалов и ако го пратиш толку (за разлика од мене кој сум бил само на 10 утакмици), сигурно ќе знаеш колку сме биле. Ама со ова само го потврди мојот претходен пост...

И ако барем малку знаеше кој сме и што сме (ми делуеш како од марс паднат, а се праеш дека све знаеш), ќе ги приметеше сликите на аватар и во потпис. За потсетување дека сликата што ми е во потпис е од втора лига.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ок во право си ама од толку многу што се правите јаки шверцери ви палеја ваше знаме и ве каменуваја среде тетово :kesa:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.705
Поени од реакции
71.119
ок во право си ама од толку многу што се правите јаки шверцери ви палеја ваше знаме и ве каменуваја среде тетово :kesa:
Знамето им е земено уште пред пет години кога Војводи и не беа многу организирани. Сега Шверцери нема шанси да им земат знаме :smir: И изгледа не си добро информиран кој кого каменувал во Тетово :smir:
Последен пат кога дојдоа Балисти на градски против Вардар, всушност и единствен пат :)
 
М

Мартин`

Гостин
пролистај низ интернетов и ке видиш дека пред вас опстојуват како Гемиџии само шо не се многу активни ваша грешка беше шо почнавте со Вампири а не со Гемиџии како и да е не вервам дека ке има некој проблем со името :) тешки останете активни догодина и за во иднина
Ама со која логика Гемиџии од Гостивар кога ни еден член од Гемиџите мислам немало од Гостивар како и да најмалку битно како што кажа и самиот тешки да останеме активни после другото е лесно :)







 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ок во право си ама од толку многу што се правите јаки шверцери ви палеја ваше знаме и ве каменуваја среде тетово :kesa:
Ти кажа Сајбер кога е земено знамето, а за палењето...па и тебе да те чуваат 30 желки, и сам да си ќе го запалиш а не група од 60-70 души.

А за каменувањето, знаат добро они кој како пројде. И во тој случај не беа чепнати од полицијата, за разлика од нас што го јадевме од полицијата и имаше притворено наши членови.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Знамето им е земено уште пред пет години кога Војводи и не беа многу организирани. Сега Шверцери нема шанси да им земат знаме :smir: И изгледа не си добро информиран кој кого каменувал во Тетово :smir:
Последен пат кога дојдоа Балисти на градски против Вардар, всушност и единствен пат :)
А ајде кажи ми од кога не сте дојдени вие во Тетово против Шкендија?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ама со која логика Гемиџии од Гостивар кога ни еден член од Гемиџите мислам немало од Гостивар како и да најмалку битно како што кажа и самиот тешки да останеме активни после другото е лесно :)











Ова е од втора лига од последен натпревар што беше ама кога ќе влезат прва лига :)
 
М

Мартин`

Гостин
Ова е од втора лига од последен натпревар што беше ама кога ќе влезат прва лига :)
Да да сепак најголема бројка до сега и солидна со оглед на тоа што навивачката група е нова формирана, се надевам дека наредната сезона во суперлига ќе успееме барем цела трибина да ја наполниме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.705
Поени од реакции
71.119
А ајде кажи ми од кога не сте дојдени вие во Тетово против Шкендија?
Го потенцирав тоа, бидејќи сто пати имате кажано дека никој не ви доаѓа во тетово. Па дали вие некогаш освен тогаш сте дошле кај нас :icon_mrgr
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Го потенцирав тоа, бидејќи сто пати имате кажано дека никој не ви доаѓа во тетово. Па дали вие некогаш освен тогаш сте дошле кај нас :icon_mrgr
1-1 ......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom