Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ne ja znam tocno sluckata, ama mislam deka bas na ist nacin Ckembarite im ukradoa znaminja na Komitite, so toa sto se pretstavile pred cuvarot od stadionot, kako del od Komiti koi sto trebalo da gi perat transparentite.
Dali togash Komiti prijavile krazba, i dali se falija sprotivnata grupa deka napravila golemo delo. Aj nekoj sto ja znae podobro sluckata, da objasni ako moze.
И да пријавиле и да не пријавиле нивна работа е тоа :)

Направиле штета Шверцерите во салата,а тоа е криминален чин веке,читај погоре ке видиш дека го уништиле паркетот кој бил ставен пред кратко време...
 
A

Ali Pasha

Гостин
И да пријавиле и да не пријавиле нивна работа е тоа :)

Направиле штета Шверцерите во салата,а тоа е криминален чин веке,читај погоре ке видиш дека го уништиле паркетот кој бил ставен пред кратко време...
Види другарче, јас воопшто не го оправдувам хулиганизмот и овие навивачки трипови на одземени (украдени) транспаренти и многу повеќе сакам ултра навивање 90 мин, без пцовки на противничката екипа и навивачи, но зборот ми беше "..what goes around, comes around...", т.е. што си направил ке ти вратат и плус едно ќе ти додадат.
Така да ако Чкембарите ставрно украле знаме или транспарент од Комитите на таков начин, сега нема што да се лутат и да бараат од полицијата да ги уапси „крадците“ (под наводници оти шверцерите сами признале дека ги имаат транспарентите). А згора на се уште и носат АЦАБ никнејмови (меѓу кои и ти, иако не си од таа група).
Затоа престанете да бидете лицемерни, и останете консекуентни до крај на вашите ставови, или АЦАБ или :drk:на полицијата.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Види другарче, јас воопшто не го оправдувам хулиганизмот и овие навивачки трипови на одземени (украдени) транспаренти и многу повеќе сакам ултра навивање 90 мин, без пцовки на противничката екипа и навивачи, но зборот ми беше "..what goes around, comes around...", т.е. што си направил ке ти вратат и плус едно ќе ти додадат.
Така да ако Чкембарите ставрно украле знаме или транспарент од Комитите на таков начин, сега нема што да се лутат и да бараат од полицијата да ги уапси „крадците“ (под наводници оти шверцерите сами признале дека ги имаат транспарентите). А згора на се уште и носат АЦАБ никнејмови (меѓу кои и ти, иако не си од таа група).
Затоа престанете да бидете лицемерни, и останете консекуентни до крај на вашите ставови, или АЦАБ или :drk:на полицијата.
И јас сум за и повеке преферирам ултра навивање,мислам дека секој тоа би го сакал...
Не се замарам јас со тоа дали Чкембари им земале исто така транс на Комитите или не,само ти реков дека направиле криминален чин провалувајки во салата и оштетување на новиот паркет...
Шверцерите не требало да се фалат одма по форуми и разно разни срања,можеле да останат стрпливи некое време,ама луге без мозок,поточно амеби тоа го прават,кој прв ке постира слика од одземени трансови,поголем фраер ке е.

И да ти кажам само ако не си знаел...одземањето транс,а нема кој да го брани не спага во навивачкиот кодекс во светов :)

И уште нешто...адвокат си на Шверцери и Балисти или :toe: ?????
 
A

Ali Pasha

Гостин
1...Не се замарам јас со тоа дали Чкембари им земале исто така транс на Комитите или не...

2...ама луге без мозок,поточно амеби тоа го прават,кој прв ке постира слика од одземени трансови,поголем фраер ке е...

3...И да ти кажам само ако не си знаел...одземањето транс,а нема кој да го брани не спага во навивачкиот кодекс во светов :)

4...И уште нешто...адвокат си на Шверцери и Балисти или :toe: ?????
1. Види ги постовите на Чкембарите... па тие истото го имаат направено, а сега им боли...
2. Кога завршуват аргументите, почнуват навредите...според тебе (и многу други, коишто не можат да го трпат овој потег на Шверцери), ако јас постирам слика со сечена глава од руски војник во Чеченија, ке бидам кривично гонет за убиство. И да најдат ИП адреса кој го постирал постот со сликата, ама баш ништо не можат да му направат на дечкото. Впрочем сликата беше постирана предходно на неколку албански форуми, така да и јас можев да ја постирам сликата пред дечкото... и што сега, полицијата мене ќе ме обвини за кражба:pos2:... ама нејсе, луѓе без мозок, т.е. амеби...
3. Немој да ми кажуваш мене за кодекс, далеку сме ние од било каков кодекс, ниту комитите кога нападнаа население кои што немат врска со фудбал, ниту пак Пиратите коишто носеа улични бараби со оружје да одземат транспарент од УКБ... а ниту во Европа не е сегде поинакву.. впрочем Fossa dei Leoni престана да постои поради изгубениот главен транспарент коишто беше одземен под закана од огнено оружје од навивачите на Јувентус
4. Не знам каде гледаш дека ги бранам Балисти и Шверцери, јас само ги критикувам Чкембарите за двојниот аршин, и некои кои што со полна уста викат АЦАБ, а истовремено сакаат полицијата да ги уапси Шверцерите, а изгледа ти си станал адвокат на Чкембари...
п.с. пак не очекувам дека ќе ја разбирате суштината на моето размислување
 
В

Вори

Гостин
Крајов на месецов,се очекува кам-бек на Гемиџиите во Гостивар...
Онака да известам само.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.378
Поени од реакции
16.581
Крајов на месецов,се очекува кам-бек на Гемиџиите во Гостивар...
Онака да известам само.
А кого ќе подржуваат Гемиџиите, зашто не ми текнуе на некој клуб од Гостивар кој е активен моментално?
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Забрана за гостување нели има -_- а и немаат трибина таму бе една е само мислам:toe:
За трибината нема врска, дошле еднаш Кенгурите ќе се направи место, али и кога немало забрана не сте дошле!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
За трибината нема врска, дошле еднаш Кенгурите ќе се направи место, али и кога немало забрана не сте дошле!
Како прво и прво нема услови за да гостуваат гостински навивачи во Чаир !!!
-Средете си тоа,а после ке видите дали ке ви доагаат гостински навивачи или не...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
За трибината нема врска, дошле еднаш Кенгурите ќе се направи место, али и кога немало забрана не сте дошле!
............а што е Чаир,замок па да не може да се влезе????????:baeh:
 
В

Вори

Гостин
А кого ќе подржуваат Гемиџиите, зашто не ми текнуе на некој клуб од Гостивар кој е активен моментално?
Се напраи нова екипа во Кошарка..КК Гостивар 2009,ќе стартуваат во втора лига,а имааат одлични можности да се промовираат во прва лига.
Колку толку..малце по малце.
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
37
Поени од реакции
14
Како прво и прво нема услови за да гостуваат гостински навивачи во Чаир !!!
-Средете си тоа,а после ке видите дали ке ви доагаат гостински навивачи или не...

neka go sredi toa toj sto treba da go sredi, opstinata, gradot, vladata, itn...
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
37
Поени од реакции
14
па клубот треба да го среди тоа не тие што ги наброја...
Nit klubot e privatna sopstvenost, nitu pak stadionot e vo sopstvenost na klubot. Zemjisteto kaj sto se naoga stadionot e vo sopstvenost na opstinata a so nego stopanisuva valjda javnoto pretprijatie za sportski objekti.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom