Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Jas sum bil vo ova utakmica so Gjorce, koga dojdoa Lavovite... Bevte 3 avtobusi, no dojdovte so policiska priduzba... Iako mora da ve pofalim, ste edinstvenata navijacka grupa (nadvor od Tetovo) sto ste dosle u Tetovo(posle vojnata i ste vlegle u stadion) i toa nekoj 15 minuti pred da zapocne utakmicata:smir:
A deka bevte tepani od Allfite, i toa kako, so tupanici, mi teknuva kako pocnevte da begate kon izlezot, a vratata bese zatvorena. :helou:

p.s: A ti "Mujo", znaes li kako zavrsil vistinskiot Mujo :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ДА ДА ДОЈДОВМЕ СО ПОЛИЦИСКА ПРИДРУЖБА,БАРЕМ ПРИЗНАВАШ ТИ,ГЛЕДАМ ДЕКА ОВДЕ МНОГУ МИСЛАТ ДЕКА САМО ТИЕ КОМИТИТЕ ПОСТОЈАТ.ДОЈДОВМЕ 15 МИНУТИ ПРЕД УТАКМИЦА,ТЕПАЧКАТА ЗАПОЧНА ПРИ КРАЈ НА УТАКМИЦАТА ДЕКА ИМАШЕ МАВАЊЕ СО КАМЕЊА ОД "навивачи" КАКО ШТО НИ КАЖАА.И НЕ БЕГАВМЕ ЗА ТВОЈА ИНФОРМАЦИЈА,ТУКУ СЕ ПУШТИВМЕ ДА ВРАТИМЕ НА МАВАЊЕТО СО КАМЕЊАТА,И ИМАШЕ ДОБРА ТЕПАЧКА,ДВАЈЦА ЏАНДАРИ ВО БОЛНИЦА БЕА ОДНЕСЕНИ:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
ДРУГАР МУЈО ТИ НЕ СИ ИНФОРМИРАН ДОВОЛНО ЗА ТАА УТАКМИЦА.ЈАС ДА ТЕ ИНФОРМИРАМ--НЕ БЕВМЕ МАЛЦЕ ТУКУ ОТИДОВМЕ ТРИ ПОЛНИ АВТОБУСИ(во автобус 60 души)И БАШКА СО КОЛИ ШТО ОТИДОА ДРУГИ ОД ЃОРЧЕ.НА ПАТАРИНА НЕ ЗАПРЕА ЏАНДАРИ И НИ РЕКОА ДЕКА Е РИЗИЧНО ДА ИДЕМЕ ВО ТЕТОВО,НИЕ СЕПАК ОТИДОВМЕ.ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ ПОЧНАА ДА НЕ МАВААТ СО КАМЕЊА ОД УЛИЦА И НИЕ ВРАТИВМЕ.ТОГАШ ПОЧНА ТЕПАЧКАТА СО ЏАНДАРИТЕ.НЕ МАВАА НЕ ВИКАМ НЕ,АМА ИМАШЕ ДВАЈЦА ЏАНДАРИ ВО БОЛНИЦА ШТО ЗАВРШИЈА.ЏАНДАРИТЕ ПРЕД ТОА НИ ВИКАА ОСТАЈТЕ ГИ НЕКА ВЕ ПЦУЈАТ,НЕ ВРАЌАЈТЕ НА НАВРЕДИТЕ(а џандарите Албанци).НИЕ ПОЧНАВМЕ ДА ВРАЌАМЕ НА НАВРЕДИТЕ И ТОГАШ ПОЧНАА ЏАНДАРИТЕ ПО НАС.----СПОРЕД МЕНЕ БИЛО СЕ ДОГОВОРЕНО ОД ТЕТОВО МЕЃУ ПОЛИЦИЈА И БАЛИСТИТЕ-----
moze bilo taka, ja ne sum bil, samo gledav inserti na tv, a taka bese prikazano, zos moze snimkata bila snimena od koga ste se razbegale.

Jas sum bil vo ova utakmica so Gjorce, koga dojdoa Lavovite... Bevte 3 avtobusi, no dojdovte so policiska priduzba... Iako mora da ve pofalim, ste edinstvenata navijacka grupa (nadvor od Tetovo) sto ste dosle u Tetovo(posle vojnata i ste vlegle u stadion) i toa nekoj 15 minuti pred da zapocne utakmicata:smir:
A deka bevte tepani od Allfite, i toa kako, so tupanici, mi teknuva kako pocnevte da begate kon izlezot, a vratata bese zatvorena. :helou:

p.s: A ti "Mujo", znaes li kako zavrsil vistinskiot Mujo :icon_lol:
se se plaka, se se vraka.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Koga stana veke muabet za gostuvanja se znae deka vo Tetovo se gostuvale makedonski nav..grupi...a dali znae nekoj vo Cair dali ima gostuvano mak..navivacka grupa?? ajde da ve vidam sega :):)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
АЈДЕ ти ако си бил кажи,еве јас не сум бил,ама ако треба ќе идам.АЈДЕ КАЖИ...........
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
АЈДЕ ти ако си бил кажи,еве јас не сум бил,ама ако треба ќе идам.АЈДЕ КАЖИ...........
Ne znaes mhmm...pa zabavi malce,mislis deka se znaes..edinstvena nav..grupa sto ima gostuvano vo cair se Ajduci,godina 2001 nekolku dena od koga pukna vojnata,bevme dva avtobusi,rezultatot zavrsi 0-1 za nas..da napomenam deka togas sverceri bea vo bojkot...nmv
znaci ti sega treba da ides a? a vo zadnine godini ne e trebalo! lol...koj da ve svati vam nav..grupi od skopje,pa cair e vo Skopje,ali nitu ednas nemate gostuvano...podobro reci deka nemas srce da stapnes vo cair :helou:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
не бе друже ме сфати погрешно.како прво БРАВО за гостувањето во Чаир,симнувам капа.второ,не реков дека немам срце да стапнам во тој мочан Чаир,туку сум немал за кого да идам таму да навивам.Македонија Ѓорче Петров ако имаат гостување таму,ке идам со полно срце.:helou:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
не бе друже ме сфати погрешно.како прво БРАВО за гостувањето во Чаир,симнувам капа.второ,не реков дека немам срце да стапнам во тој мочан Чаир,туку сум немал за кого да идам таму да навивам.Македонија Ѓорче Петров ако имаат гостување таму,ке идам со полно срце.:helou:
Super idete! po moznost zapalete go cel cair.....ke pocekame malku,da vlezat bar sipcive vo prva...
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Ne znaes mhmm...pa zabavi malce,mislis deka se znaes..edinstvena nav..grupa sto ima gostuvano vo cair se Ajduci,godina 2001 nekolku dena od koga pukna vojnata,bevme dva avtobusi,rezultatot zavrsi 0-1 za nas..da napomenam deka togas sverceri bea vo bojkot...nmv
znaci ti sega treba da ides a? a vo zadnine godini ne e trebalo! lol...koj da ve svati vam nav..grupi od skopje,pa cair e vo Skopje,ali nitu ednas nemate gostuvano...podobro reci deka nemas srce da stapnes vo cair :helou:
а комити имаат гостувано на чаир? ја не се сеќавам ама ако некој памти нека пише. инаку сакавмо и мие (војводи) да идемо сега есента кога играја, ама полицијата и управата на слога не дозволија под изговор дека нема каде да ги сместат гостинските навивачи и пораби безбедноста.

Super idete! po moznost zapalete go cel cair.....ke pocekame malku,da vlezat bar sipcive vo prva...
слога нема да влезе, тетекс, беласица, шкендија и локомотива ќе се борат за 1 лига. ова не е навивачки, туку реално е, зош ако беше навивачки сигурно место шкендија ќе ја пишев брегалница.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
БАШ САКАМ ТАА ШКЕНДИЈА ДА ВЛЕЗЕ ПАК,ТАМУ СЕ НАЈАКИТЕ ГОСТУВАЊА И КРВТА РАБОТИ ТОГАШ.ТЕТЕКС ОВАА СЕЗОНА 100% ВЛАГА У ПРВА,ДЕКА БРАЦО НА ЧЕЛО Е.А ЗА СЛОГА НЕ СУМ СИГУРЕН,ДЕКА СЕКАД ЗАЕБУВААТ НА КРАЈ,А И ДА ВЛЕЗЕ КЕ БИДЕ ВЕСЕЛО КОГА КЕ ИДЕМЕ И КОГА КЕ НИ ДОЈДАТ ВО ЃОРЧЕ.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
а комити имаат гостувано на чаир? ја не се сеќавам ама ако некој памти нека пише. инаку сакавмо и мие (војводи) да идемо сега есента кога играја, ама полицијата и управата на слога не дозволија под изговор дека нема каде да ги сместат гостинските навивачи и пораби безбедноста.
Komiti neznam....mislam deka imaat gostuvano ednas nooo kako sto se kazuva bile vo mal broj i predvreme si otisle...nz tocno neka kaze nekoj od niv....
za vas znam deka imavte planovi da idete vo cair,mi kaza eden vas clen :) sepak da vo cair ima samo edna tribina i mnogu tesko da dozvoli acab gostuvanje na druga nav..grupa

слога нема да влезе, тетекс, беласица, шкендија и локомотива ќе се борат за 1 лига. ова не е навивачки, туку реално е, зош ако беше навивачки сигурно место шкендија ќе ја пишев брегалница.
Ne sum siguren bas...iako sloga e pred nas samo eden bod mnogu ke e tesko..mislam deka teteks i skendija ke vlezat direktno,a belasica i sloga ke igraat baraz,i paaak ke ne suredat vo baraz :S to e to...ako zboruvame na navivacki plan,sepak podobro za prva liga ke e da vlezat teteks,belasica, skendija i sloga..da se razmrda malku mak..tifo scena :):)
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Ne sum siguren bas...iako sloga e pred nas samo eden bod mnogu ke e tesko..mislam deka teteks i skendija ke vlezat direktno,a belasica i sloga ke igraat baraz,i paaak ke ne suredat vo baraz :S to e to...ako zboruvame na navivacki plan,sepak podobro za prva liga ke e da vlezat teteks,belasica, skendija i sloga..da se razmrda malku mak..tifo scena :):)
ја неможем да кажем дека сакам да влеза шкендија и слога, ама пишав, бев реален. за слога ми кажаја дека имаат 4-5 утакмици што им се 3 за 3, а и немаат спонзор (рафет не дава више пари како порано), затоа и ги отпишав.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
АБЕ ДА ТИ ИБАМ ШПОНСКИТЕ ЕКИПИ,НЕКА ВЛЕЗЕ САМО ЕДНА НЕ ТРЕБААТ ПОВЕЌЕ.ТРЕБА ПОВЕКЕ МАКЕДОНСКИ ДА ВЛЕЗАТ:salut:
 
V

Viktoranius

Гостин
Шознам баш за Шкендија, не импресионираше баш во првиот дел. А Слога ќе ги продава утакмиците сигурно на крајот.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Koga stana veke muabet za gostuvanja se znae deka vo Tetovo se gostuvale makedonski nav..grupi...a dali znae nekoj vo Cair dali ima gostuvano mak..navivacka grupa?? ajde da ve vidam sega :):)
Кажи си дека беше мирољубива утакмица, дека беше договорена утакмицата Беласица да ги земе трите бода, само за Вардар да не биде шампион, кажи си дека клубовите беа во добри односи и дека немаше ривалство...кажи си дека знаевте дека нема да дојдат шверцери и дека за вас гарантираа челниците на Слога...а и Комити мислам дека беа пред некое време (индивидуално мала бројка)...ма да Чаир е тежок стадион за две навивачки групи, скоро и невозможно е да се чуваат безбедни навиваките групи на тој стадион, така да во нормални услови (кога и шверцери би биле на стадион, полиција не би дозволила да дојде друга навивачка група)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom