Депилација

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Е вака...
Пробав со брич, се избричив денес под пазувите, ама ми смета тоа што бричот не ги отстранува комплетно влакната, туку остануваат ситни влакненца кои боцкаат при допир и можат многу лесно да се приметат.
Дајте ми некој совет, морам ли со брич?
Знае ли некоја од вас со што ги отстрануваат влакнатата познатите глумици и топ модели?
Всушност, мора да е на козметичар со восок, ама вие викате штетно било за жлездите... а сум приметила на телевизија колку им е мазно под пазувите на познатите девојки, од далеку се приметува дека не користат брич. :toe:
Можеби е прашањево смешно, ама навистина го имам забележано тоа и многу ме интересира. Претпоставувам дека е со восок, но вие викате штетен е, ќе ми каже ли некој посигурно и подетално?
Навистина ми пречат ситните влакненца, ако не да си се вратам на машинката... :tapp:
Еце, и тие се бричат, само во фотошоп им средуваат да не се гледа, или им мачкаат пудри за на писта. Инаку, нормално дека да им се доближиш во живо, ќе видиш дека и нив им се пазувите исти како и тебе :wink:. И повторувам, не ни помислувај на нешто друго освен тоа. :nenene:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Еце, и тие се бричат, само во фотошоп им средуваат да не се гледа, или им мачкаат пудри за на писта. Инаку, нормално дека да им се доближиш во живо, ќе видиш дека и нив им се пазувите исти како и тебе :wink:. И повторувам, не ни помислувај на нешто друго освен тоа. :nenene:
Хахаха, во ред, многу ти благодарам, Тањушка. :)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
*дејдриминг* Добро бе, на никој ли досеа не му текнало да измисли депилација под анестезија?
Онака, локална (или како и да се вика, онаква као заб коа ти вадат.. ) да ти стаат малце, и после тоа шо сакаат нека праат..


*се враќа у реалноста, зима машинката, го пушта Треин оф Тотс на Дрим Тиатр, агонично вришти....*
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Со се имам испробано, ама со восок најубаво е дефинитивно (освен под пазуви), а со машинката ми се прават многу подкожни влакна, па се корнам, па ко ке се нафрлам целаааа-поубо со влакна да излезам:vozbud:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
што викате која е најдобра депилација за по дома за рацете и за препони? обично ја користам кремата на веет ама се мислам за на рацете дали да почнам со ленти зашто многу боли...................................?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
што викате која е најдобра депилација за по дома за рацете и за препони? обично ја користам кремата на веет ама се мислам за на рацете дали да почнам со ленти зашто многу боли...................................?
ako veke pocnuvas da se depiliras na racete poarno odi na kozmeticar, so vosok depiliraat. a za krema za depiliranje, VEET se bez konkurencija najdobri. jas ja koristam zelenata, ne smrdi tolku kako rozovata i sinata.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
од папот па на доле кожата ми е како на бебе
а за под мишките џилет кватро и рексона фор мен:toe:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
jas pa se si depiliram so masinka za depilacija
e boli boli ama ke stisnes zabi i ke progoltas....
a za da slednoto depiliranje ne bide tolku bolno
napravete go poskoro nemora da cekate site vlakna da vi izrasnat
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Јас најчесто одам на депилација,неможам со брич за 2 дена влакната одма ќе пораснат. На рацеве се прам со ленти од Veet исто и на препони има мали лентички...е сгеа не е толку страшно нормално првите неколку пати боли дури не се навикниш,после све е бистра вода:pipi:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
некој да ми каже како да се спречат поткожните влакна кои се појавуваат по депилацијата???
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
некој да ми каже како да се спречат поткожните влакна кои се појавуваат по депилацијата???
И јас имам подкожни не можат да се спречат таква ни е кожата а една козметичарка ми има кажано од носење на премногу тесно на пример хулахопки и фармерки ама јас мислам дека не мора тоа да значи се е до кожата.Иначе јас редовно си одам на депилација кај козметичар какви кремови исто е ко да си удрил брич и послке толку стануваат јаки и густи и тоа пак подникнуват на 3 дена а така на козметичар си немаш мака 2 недели и повеќе
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
некој да ми каже како да се спречат поткожните влакна кои се појавуваат по депилацијата???
после депилација избегнувај носење на фармерки панталони и сл. има и те како голем удел за поткожните влакненца, зошто ги затвара порите со самиот материјал.. гледај тој ден да ти се откриени тазе депилираните делови, за порите слободно да се затворат.. и да не се полнат со прашинки :vozbud:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Можеби е прашањево смешно, ама навистина го имам забележано тоа и многу ме интересира. Претпоставувам дека е со восок, но вие викате штетен е, ќе ми каже ли некој посигурно и подетално?
Навистина ми пречат ситните влакненца, ако не да си се вратам на машинката... :tapp:
Користат трајна депилација, која кај нас чини најмалку 1000 евра. Сето тоа се прави ласерски.

И никако не користи восок, на сите 11 страни се труби дека не смее под пазуви да се депилираш. Друго решение нема. Дури и пинцетата што ја спомна Тиквичка е опасна, бидејќи, нели се вадат влакната од корен.

Иначе, јас сама дома се депилирам.. Помалце ме боли кога знам дека сама си ги тргам лентите, и сум спремна секој момент. Се депилирам со ладен восок, 64 денари е, и со мој крпчиња. Досега не се имам пожалено воопшто.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
јас со машинче си се прам...болит првите пати, ама после мене како да ме скокоткат.Мислам дека така е најубо пошо едно 3-4 недели сум слободна после, не морам на секој 2 дена да се бричам.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Порано се депилирав самата со апаратче ми го испратија од Америка зашто беше прекрасно...и една комшивка ја услужив и ми го врати скршено и на крај кога ја прашав шо било работата ми рече дека поојма немала(иронија на животот ти е тоа),потоа се депилирав со ленти и неодамна одам на депилација со восок-путер за една употреба,иста ти е цената се е исто само шо само на тебе го става-не на други а инаку ми е језиво некако од другите кај мене да го става восокот.
Депилацијата ми е болна само на препоните и тако дајле надоле во близина тука:kesa:,а на другите места како нозете воопшто не ме боли зашто многу лесно ми излегуваат влакната.али подобро ми е сепак кога ме депилира друг зашто некако сум нехрабра да ја тргнам лентата и ми се случувало да ја тргнам пополека од страв и да ми остане малце восок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom