Навики при заспивање

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Најдете соба Ајверсон земај ја Маричево и гитла од тука!:)

Па видите кој како спие и кое ви се навиките:)
Ти плаќаш ? :vozbud:

Исто! Добро е, не сум била само јас фрик.:icon_lol:

И мене ова ми е навика од одамна. Дури се случува кога ќе се разбудам јорганот да ми е свиткан во ролна и јас сум го опчекорила и гушнала.:)

Друго специфично кај мене...не можам да заспијам без Дискменот мој најзастарен на свет.

Скај дог ај сеа кажи нешто :pos2:

Aa ne znam jas tie raboti ..jas mirno si spijam :) za Ajverson ne znam :) miss u baby :):pipi:
:back:
 
B

black angel

Гостин
of lele od kаj dа pocnаm....ke se stutkаm jorgаn preku glаvа uvek svrtenа nа desnа strаnа аko ne bide uklucen tv dа mi sveti potesko me fаkа son....:pipi:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Ја те сватив. ИИ јас сум ист. Само што не ги виткам нозете,и не сум свртен секад кон ѕид. :)

п.с. сВати се пишува, со В. :pos:
Значи уште еднаш, сФати.

Иначе заспивам со телевизор со некој филм, најчесто се глупи филмови али јебига :)! А позицијата ми е накај склопчена :)!!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Значи уште еднаш, сФати.

Иначе заспивам со телевизор со некој филм, најчесто се глупи филмови али јебига :)! А позицијата ми е накај склопчена :)!!
Исто и јас, тамам кога сакам да гледам некоја емисија пред спиење, нема ништо интересно. Обично се репризи од лимонадите или некакви слични глупости.
Инаку не сакам да спијам во тотална темница туку од некаде барем малку светло да ми доаѓа, исто можам да спијам со музика ама во последно време некако ми пречи па спијам без неа.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
да спијам у коса положба оти креветот ми е мал и нозете ги ставам кај радиаторот:smir:, спијам на стомак рацете под перница или настрана....

едит: и морам да одам до кујна да се напијам вода или сок.. и да проверам дали е заклучено....
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
додека не проверам 3 пати дали сум заклучил сон не ме фаќа.:smir:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Немам некои посебни навики при заспивање,освен што ја ставам раката под перница и така заспивам.А кога се будам многу пати се имам најдено во положба како да се сончам на плажа,со рацете под глава и така откриена цела,независно дали е зимо или лето:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Kaко помал сум си го држел увото кога сум заспивал.
Сега неможам да заспијам без музика, обавезно чорапи на нозете ми стана гадна навика.
Легнувам со главата на перница се будам со нозете на перница и цигара пред спиење е крајната работа
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
да спијам у коса положба оти креветот ми е мал и нозете ги ставам кај радиаторот:smir:, спијам на стомак рацете под перница или настрана....

едит: и морам да одам до кујна да се напијам вода или сок.. и да проверам дали е заклучено....
Совет: Ако си во можност, барај си нов кревет. Сколиоза ти е многу заебана работа, затоа делувај превентивно. Јас така наебав.

На темава, обично дремкам на стомак и мавам едно ретро на целиот ден, потоа ставам музички канал на ТВ, па 30минутен тајмер и ги затворам капиите.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Се осеќам ко изрод кога ве читам хех...
Многу чуден човек сум,додека не го направам ова нема шанси да заспијам...значи,легнувам на грб и се вртам накај ѕидот (на лева страна) веднаш се превртувам на стомак и се вртам на десната страна со главата или сосема странично на десна страна...го приметив ова пред извесен период и пробав да си легнам веднаш на десна страна,ама неможев да заспијам додека на го направев тој цел круг...
А додека заспивам е цел процес за кој јас не сум свесна,ама ми имаат кажано други на одмор кои ме трпеле,а и мајка ми...дишам тешко и повремено мрднувам со прст,нога,рака отсечно,додека не заспијам длабоко...
Ах,да и една глупа навика,мора да седнам на рс пред спиење...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Легнувам на стомак и секогаш мора да ми биде главата свртена на лево, ама тоа важи само за кај мене дома. Во други кревети не. Сепак дома не можам да заспијам на десно.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Епа си ја собирам косата,легнувам и барам некоја реприза од фудбал ако најдам на тв ако нема барам вести а ако и тоа нема пуштам Zone Reality и си заспивам а телевизорот си работи до сабајле.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
се будам од другата страна превртен
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Пуштам некој филм на компјутер (иако знам дека нема да го гледам целиот филм сепак) легнувам да го гледам и за помалку од 5 минути спијам

Или пак пуштам Чил аут музиче и легнувам и за помалку од 2 минути веќе крчам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom