Навики при заспивање

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Читам додека не почнат да ми се затварат очите сами. Па го гушкам мечето и заспивам свртена кон ѕидот и обично покриена преку глава:)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ја секогаш заспивам на десно кон ѕид ако не нема шанси другачие
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Јас дур да заспијам ми треба 1 сат некогаш и повеќе само се вртам, лево десно, и мора на стомак да биде инаку неможам да заспијам, руката една под перница другата у пижама :pos:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Ако не дрмнам апче за спиење,е тогаш нема реални шанси за заспивање.А инаку,само на стомак не можам да спијам.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Најдете соба Ајверсон земај ја Маричево и гитла од тука!:)

Па видите кој како спие и кое ви се навиките:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Ајверсон да беше женско ќе сватев зошто го пикаш чебето меѓу ноге ама вака мушко :pos:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Легната на страна, најчесто кон ѕид, покриена преку глава, нозете убаво стуткани да не можам да ги оплеткам, една перница под глава и уште една перница која ја гушкам. Мора да гледам телевизија за да ме успие, инаку тешко дека ќе заспијам...

И сфати се пишува со Ф.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Ја те сватив. ИИ јас сум ист. Само што не ги виткам нозете,и не сум свртен секад кон ѕид. :)

п.с. сВати се пишува, со В. :pos:

Со ф се пишува, провери си правопис и не се бламирај следниот пат. :wink:

Инаку на темава, пред да заспијам обично читам нешто и се вртам на страна за да заспијам, во друга положба никако.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Да речеме секогаш кога ќе си легнам ја ставам раката под перница..
Исто! Добро е, не сум била само јас фрик.:icon_lol:

Мора да легнам настрана, и да гушнам нешто кебе, перница, чаршав... мегу рацете и нозете... онака свиен. На друг начин нема шанси да заспијам . ..


:)
И мене ова ми е навика од одамна. Дури се случува кога ќе се разбудам јорганот да ми е свиткан во ролна и јас сум го опчекорила и гушнала.:)

Друго специфично кај мене...не можам да заспијам без Дискменот мој најзастарен на свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom