ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
13 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
HELP

ej ako padnis na prv kolokvium imash pravo da odish na vtor tuka na justinijan?:tapp:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
ej ako padnis na prv kolokvium imash pravo da odish na vtor tuka na justinijan?:tapp:
Имаш право да идеш и да го полагаш.Ако го положиш вториот тогаш идеш на поправен на првиот колоквиум (барем така беше пред година дена :) )
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
ве молам да ми кажете од ланската генерација на мастер студии на правен на правосудна дали имаше по некој предмет прашања или некои комбинации сто би можеле да се паднат на испит.и доколку има каде би можеле да се најдат.(дали би можеле да се најдат во копирницата надвор од факултетот)
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
ве молам да ми кажете од ланската генерација на мастер студии на правен на правосудна дали имаше по некој предмет прашања или некои комбинации сто би можеле да се паднат на испит.и доколку има каде би можеле да се најдат.(дали би можеле да се најдат во копирницата надвор од факултетот)
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Ми треба семинарска по Меѓународно јавно право на тема „Меѓународна правна заштита на малцинствата“. Па ако има некој да позајми....
Однапред благодарам.
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
дали некој знае да ми кажи за колку време се добиваат резултатите од колоквиумите????:tapp:
:pipi:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
сабајле ако ги праевте, вечерва околу 8 би требало да има...бар таква беше практиката лани.:helou:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ќе развалеме утре Политички систем, нели така? Поздрав и со среќа!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ќе развалеме утре Политички систем, нели така? Поздрав и со среќа!

ауууф има да биде брееее :vozbud::vozbud:
да се надеваме дека ќе бидат прашањата како уставно нешто слично што беа, оти материјалот е ептен досаден! Поздрав и со среќа и тебе!
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
хеј... полагав социологија на правото и положив со 21 поен... али некако се плашам дека ми се многу малце поени :tapp:???
ама сепак прв е само али ....:uvo:
 

Illusionist

Осквернатор
Член од
15 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
хеј... полагав социологија на правото и положив со 21 поен... али некако се плашам дека ми се многу малце поени :tapp:???
ама сепак прв е само али ....:uvo:
добар си бе, јас со 20 пројдов... сеа глеј вториот да го напраиш боље и од есеј и активност да земеш поени, за 6ка :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom