ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Ние бруцошите веројатно почнуваме утре само незнам во колку саат. На веб страната на правен има распоред која група од колку саат почнува само проблем што незнаеме која група сме.
Едни групи почнуваат од 8 до 12 , а други од 12 до 16 , значи треба да се иде во 8.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Положив Вовед vo pravo конечнооооооооооо!!!Ми требаа 56 и толку земав на испитот.Другите како поминавте?Зоки?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А што правиме со тоа што никој незнае у која група е?
Правни, политички или новинарски си?


Него јас сум од втор уписен а утре и предавање и упис имам. Појма немам како што. На политички има 2 група па ако иде по презимиња тогаш сум прва па пак сум од 8.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Правни, политички или новинарски си?


Него јас сум од втор уписен а утре и предавање и упис имам. Појма немам како што. На политички има 2 група па ако иде по презимиња тогаш сум прва па пак сум од 8.
Мислам дека утре ќе почнуваме сите од 8 часот бидејќи е прв работен ден.А за групите би требало да ги имаат истакнато утре кој во која група ќе биде.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Мислам дека утре ќе почнуваме сите од 8 часот бидејќи е прв работен ден.А за групите би требало да ги имаат истакнато утре кој во која група ќе биде.

И чаре? Или ќе идеме сите од 8 часот па ќе се молиме да не сме во групите што почнуваат од 12 h или во тие што воопшто и немаат предавања во понеделник :tapp:
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
hahah abe od 8 ke si ideme i ke se molime :))) ako ne ke si pieme po edno 5-6-7 kafinja dole pa ke vidime :)))) samo da se pogodat profesorive toa e najbitno ako treba do 12 ke cekame ne e problem :))

сакам у трета групаа да бидааааам :)))))
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Положив Вовед vo pravo конечнооооооооооо!!!Ми требаа 56 и толку земав на испитот.Другите како поминавте?Зоки?
Честито брате. Јас, ништо. 47, а 55 требаше. Си потрошив 20 дена од животот залудно :)
Пак си направив ист кикс како зимоска, ќе полагам се, абе учи си еден предмет... а можда и не ми иде. :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Правни, политички или новинарски си?


Него јас сум од втор уписен а утре и предавање и упис имам. Појма немам како што. На политички има 2 група па ако иде по презимиња тогаш сум прва па пак сум од 8.
На правни сум ама незнам која група сум
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Ако може тие што имаат правено есеј по вовед во право кај мицајков да ми писат кои теми се паѓаат одприлика ? итно ми е ..фала
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Фан група на Фејсбук по Облигацино.... Овие со све се мрднале
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
ај вака ако може да ми кажете шо како е со овие професори :))))
Историја на правото---Д-р Б.Поповска
Вовед во правото---Д-р Д.Тасковска
Социологија на правото----Д-р Ј.Бачовска
Економика----Д-р Т.Гроздановски
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
ај вака ако може да ми кажете шо како е со овие професори :))))
Економика----Д-р Т.Гроздановски
Го мразам човеков:nesum:
Денес бев во архивите и студентски на архитектонски и феит и значи се запрепастив каков однос имаат кон студентите, смирени, без дерење , одма објаснуваат...... значи само Донка е пациент од сите факултети не ми се верува:uvo:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Го мразам човеков:nesum:
Денес бев во архивите и студентски на архитектонски и феит и значи се запрепастив каков однос имаат кон студентите, смирени, без дерење , одма објаснуваат...... значи само Донка е пациент од сите факултети не ми се верува:uvo:
море ти уште не знаеш... на правен све со ред треба в лудница да се испрати... све се мрднати .. све тоа застарена роба
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
море ти уште не знаеш... на правен све со ред треба в лудница да се испрати... све се мрднати .. све тоа застарена роба
Абе незнам што малер сум ама нема да отидам да не си го изедам од Донка :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom