ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
е браво бе! резултати нема, сега и сајтот не работи, браво! само така!:tapp:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Ќе бидат најверојатно до наредната недела, таман со сите да завршиме:kesa:

А и поени од акивност немаме Економика и Вовед во досиеата. Факултетов е катастрофа, благо кажано.:tapp:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
епа конечно...имам 25 бода...и сега ми требаат уште 2 за да положам:tapp: белки ќе даде барем 2 бода од есеј, напишав 2 страни, и прашањата ги одговорив...ај од постарите колеги/колешки, даваат ли бодови на есеј владо и јасна???
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Ехее што се нервираш ќе ти дадат, море јас што не полагав есеи се зафркнав дебело... затоа сега ми фалат по 10-12 бода... пууу бе:tapp:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Епа нели дават во февруари да се полагаат есеи? Историја на правото е закажан за 13, а ја прашав брзозборката по социологија, и ми кажа да си дојдам на 9-ти.
Иначе Социологија паднав, имам 16, али со едно прочитување на материјал и тоа од стара книга, и тоа е добро. Економика имам 23, од првите колоквиуми имав 25, тоа е 48 и ваљда ќе дозволат есеј да пишам, па да утепам уште 13-14. Или пусти мои желби...
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
епа конечно...имам 25 бода...и сега ми требаат уште 2 за да положам:tapp: белки ќе даде барем 2 бода од есеј, напишав 2 страни, и прашањата ги одговорив...ај од постарите колеги/колешки, даваат ли бодови на есеј владо и јасна???
Ако си напишал даваат, барем Јасна дава :) Ваљда ќе ти дадат 2 поени од 20 можни, толку да не извадиш ли :)

И што се нервирате и пцуете не ми е јасно што ви ги нема поените во досиеа, никогаш ги нема и никогаш не се во точен број, тоа зошто Драги на неколку недели апдејтира :) На крај ќе се среди тоа- без гајле :)
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Социологија ...26:tapp:, ај може да имам на есејот 14 бода за да биде 8ца .

Економика ...32:vozbud: со ова сум негде на граница меѓу 9 и 10:pipi:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
кажете нешто за есеј по вовед во право што најчесто даваат у глобала :nesvest:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Социологија ...26:tapp:, ај може да имам на есејот 14 бода за да биде 8ца .

Економика ...32:vozbud: со ова сум негде на граница меѓу 9 и 10:pipi:
ако си на граница, џабе ти е, не дава поени!!!!јас лани бев на граница и нишо!!!!
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
ако си на граница, џабе ти е, не дава поени!!!!јас лани бев на граница и нишо!!!!
Јас сум кај Гроздановски, и рече ако ни фалат 1 или максимум 2 поени за оценка немало да има проблем. Затоа и за есејот нема истакнато резултати, таму изглеа ќе ги бутнат некако тие поени.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Ок, ајде и јас да се пофалам. 3 од 4 положени. ЕУ паднав со 17 и ПУКНАВ од мака зошто згрешив еден при внесување во образец, а ќе беше доволно само да положам да го поминам цел предмет. ФАК.
Но ок, све тоа се анулира со најневеројатно нешто на светот. Положив МЈП.:je:
И тоа брате ПАК без учење. И првиот и овој. Овој пат 24 поени. И тоа ич не учев. Ја се надевав политички, ЕУ и друштва да положам зош МЈП немав ич читано уз предавања. ЕУ паднав, а замисли МЈП положив. И тоа збориме вака со колегиве, проверуваме нешто прашања ја глеам појма си немам од ништо. И излагам и колешкава ми вика, абе како помина, и ја, па.. знаеш.. може дури и да положам. И после се распрашуваме кко биле одговорите на некои прашања што ни останале в памет и глеам имам грешки полно. Ама еве... незнам значи дали имам ептен среќа или... кој сум јас, кој сум јас - Јас сум интелект:icon_lol:
Ама два колоквими да положиш без книга да фатиш... Незнам... дал је могучеее. Или МЈП е најлесниот испит евр или.. незнам
А ЕУ, го немав до крај прочитано материјалот (само две скрипти нецели), ама пак бе чоек, знаев доволно за да положам... ау како ме изневира ова за еден факинг поен. ГрРр...:nerv:
А иначе политички систем ќе имам 10:je:
Првата во индекс. Јессссс...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Ок, ајде и јас да се пофалам. 3 од 4 положени. ЕУ паднав со 17 и ПУКНАВ од мака зошто згрешив еден при внесување во образец, а ќе беше доволно само да положам да го поминам цел предмет. ФАК.
Но ок, све тоа се анулира со најневеројатно нешто на светот. Положив МЈП.:je:
И тоа брате ПАК без учење. И првиот и овој. Овој пат 24 поени. И тоа ич не учев. Ја се надевав политички, ЕУ и друштва да положам зош МЈП немав ич читано уз предавања. ЕУ паднав, а замисли МЈП положив. И тоа збориме вака со колегиве, проверуваме нешто прашања ја глеам појма си немам од ништо. И излагам и колешкава ми вика, абе како помина, и ја, па.. знаеш.. може дури и да положам. И после се распрашуваме кко биле одговорите на некои прашања што ни останале в памет и глеам имам грешки полно. Ама еве... незнам значи дали имам ептен среќа или... кој сум јас, кој сум јас - Јас сум интелект:icon_lol:
Ама два колоквими да положиш без книга да фатиш... Незнам... дал је могучеее. Или МЈП е најлесниот испит евр или.. незнам
А ЕУ, го немав до крај прочитано материјалот (само две скрипти нецели), ама пак бе чоек, знаев доволно за да положам... ау како ме изневира ова за еден факинг поен. ГрРр...:nerv:
А иначе политички систем ќе имам 10:je:
Првата во индекс. Јессссс...
МЈП има резултати од есеј?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom