Dexter

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Јееее денес ја изгледав првата епизода :smir: интересна серија, немам некои преголеми впечатоци но е доста интересна и ќе продолжам да ја гледам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Од твоја уста во божји уши. Јесте, ќе биде клише ако така го средат, ама ... си ја сакам Џулија Стајлс.:)
Да де јасно, или ќе направат уште една тешка драма и ликот на Лумен ќе погине :(
 
I

Intex

Гостин
Да де јасно, или ќе направат уште една тешка драма и ликот на Лумен ќе погине :(
А да умре пак ќе биде копија на сите претходни сезони каде гостите умреле. Нека си одлучат сценаристите ај.:D
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Досеа сите што знаеја дека Декстер е убиец умреа, па ќе видиме со женската што ќе се случи.
 
T

Tetro

Гостин
А да умре пак ќе биде копија на сите претходни сезони каде гостите умреле. Нека си одлучат сценаристите ај.:D
Од книгата, со сестра му на Декстер, ти текнува?
Нека ги мачи тие што не сакаат да читаат книги. :)
 
I

Intex

Гостин
Од книгата, со сестра му на Декстер, ти текнува?
Нека ги мачи тие што не сакаат да читаат книги. :)
Сестра му таму знае, Лагуерта е мртва, Брајан е жив и се враќа, децата се социопати, Рита е жива. Ги има во некој од англо-америчките центри во Скопје во класичен формат книгите? Сакам во удобство да ги прочитам.:D
 
T

Tetro

Гостин
Ги има во некој од англо-америчките центри во Скопје во класичен формат книгите? Сакам во удобство да ги прочитам.:D
Одамна немам прошетано да барам книги. Може некое декемвриско утро да почнам да барам, инаку ги читав од писи, пдф.
Од тоа што го има во книгите, можеш да си претпоставиш во која насока ќе се движат работите, барем од малку.
 
T

Tetro

Гостин
Многу се виде дека не го удри со нога коа го тепаше овој.
Да, баш тоа е... Го удира на дланката од левата рака. :wink:


Леле, моментот:

Harry> I can`t Believe It.

Dexter> I don`t wanna hear It, OK? This isn`t your business, Dexter. Don`t get involved, Dexter. You put too much at risk, Dexter,.......
И јас бев, WTF!!!???

Harry> That`s not what I gonna say.
.

I`m proud of you. :vozbud::vozbud:

Harry after me> I`m proud of you.
 
I

Intex

Гостин
Е сега можам да пишам.

Бидна тоа што го чекав. Јееј!

Останува уште Џордан, и на моја претпоставка, дадилката за која мислам може да е поврзана со него некако. Којзнае.
Не верувам дека после ова ќе го убијат ликот на Џулиа Стајлс, би било глупо.
Инаку, ќе ја научат вистината Квин и Дебра, ама ќе разберат ... бидејќи и двајцата имаат желба да го направат тоа што го прават Декс и Лумен. Тое углавном.:D
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
После скоро 12 часа откако ја изгледав со ладна глава ќе кажам дека наредните две епизоди ќе не очекува вистински хаос... ова е само подготовка, олку смирена и тактичка епизода одамна немало т.е никогаш немало
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
wow:vozbud: what the hell just happened?
само колку се разнежив
на крајот
:pipi:
Неам друг коментар....

Еј да бе :
Тhere is a first time for everything.
First step.
First word.
First kiss.
First
kill.
:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom