Фан Клуб: Работнички

Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
А што мислиш ти знаеш повеќе од мене за случувањата во клубот.Ај бе дечко уште од сега ќе ти честитам влез во 3 лига и глеј си го Тиквеш.Ова го тврдам а може оние подобрите познавачи кои пратат македонски фудбал знаат кој е тој.
не викам дека знам
и фала за честитките:smir:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Abe ste go procitale denesniot sport i se znaete za Rabotnicki da ne imate nekoja funkcija tamu,a mislam deka tesko ke bide da napravi nesto poveke Rabotnicki vo Evropa lani imaa pokvaliteten sostav.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Abe ste go procitale denesniot sport i se znaete za Rabotnicki da ne imate nekoja funkcija tamu,a mislam deka tesko ke bide da napravi nesto poveke Rabotnicki vo Evropa lani imaa pokvaliteten sostav.
А извини пишува ли во веќе вчерашен спорт дека Работнички сака да го земе?Не пишува.
А затоа дали јас имам некоја функција во Работнички , имам ама не во ФК па одтаму знам многу работи
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Kako denesniot natprevar bese li nekoj jas bev na rabota inaku ke dojdev.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Kako denesniot natprevar bese li nekoj jas bev na rabota inaku ke dojdev.
честито победа....колку романтичари бевте а колку чкембари(ако биле)....отприлика кажи ми не мора точно:pos2:
бтв фцу ти кај работиш:pos::pos:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
честито победа....колку романтичари бевте а колку чкембари(ако биле)....отприлика кажи ми не мора точно:pos2:
бтв фцу ти кај работиш:pos::pos:
Фала што ни честиташ,ама не победивме 0:0 заврши.инаку Пелистер промашил пенал преку Блажевски во 44минута
Бтв јас не присуствував на натпреварот
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Na 24 ke dojdeme da navivame za rabotnicki se raboti za nacionalen interes, koga moze svercerite da navivaat za milano mozeme i nie makdoncite da navivame za nasite ekipi.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Двојна круна, ај нека им е со среќа. Најдобри беа сезонава од почеток до крај, само уште неможам да го заборавам дуелот со Башкими. Како и да е честитки:smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Ајде честито двојна круна и да ви се множат!
Дефинитивно најдобриот македонски клуб во моментот!
Па да се пласирате и во ЛШ наредната сезона!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честитки до сите романтичари. Само не сум задоволен од вас (мислам како навивачка група). Премногу им дозволивте бе да тропаат глупости на тоа шоптарите бе, требаше цело време да ги уништите со навивање. Племе да не им се знае!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
малко касно ама честито на сите навивачи на Работнички
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
cestito dvojnata kruna
a koi navivacki grupi ve podrzija a romanticari
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Честито титула али не ми е јасно зш неможе да се створи една асална навивачка група!Па вака да играше Вардар у финале па ова ке беше фешти а вака(не го сваќајте како провокација,тоа е реалност)!Мора да се преземе нешто на тој план!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Честитки до сите романтичари. Само не сум задоволен од вас (мислам како навивачка група). Премногу им дозволивте бе да тропаат глупости на тоа шоптарите бе, требаше цело време да ги уништите со навивање. Племе да не им се знае!
Романтичари имаат завземено неполитички став и тоа го најавија одамна.

Честито титула али не ми е јасно зш неможе да се створи една асална навивачка група!Па вака да играше Вардар у финале па ова ке беше фешти а вака
Имаше најави од Комити само што никој не сакаше да навива заедно со Романтичари а и тие сами не сакаа “помош“. Јас не успеав да одам на стадион а на ТВ само пола саат видов. Што тоа точно скандираа од исток? И општо што се навиваше???

Честитам двојна круна...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom