21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ej moze malce da zabelezam neso . za site onie decki so sporeduvaat 2000 god. so 2012 , ako ve mrzi da ja citate temava a sekako nad 50 strani a gi ima takvi , procitajte ja malce barem pocetokot , 2000 bese human error neli a ova 2012 e neso drugo i isto da zabelezam , ne se najavuva kraj na svetot ili ovaa planeta , najavuvaat doaganje na bozestvata i nivno vladeenje e sega malce istrazete koj bile nivni bozestva neli, ili pak ne se zamarajte so temava ili bildate rejting i mislenja ??
Да беа само тие, се ќе беше ок со темава :) ако си забележал има и такви кои Нострадамус и Ванѓа ги замешаа во оваа тема :uvo:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ej luge 2012 se blizi.

Ili ke bide kraj na svetot,ili ke dojdat nekoi bogovi i ke vladeat,ili ke ima treta svetska vojna so golemi posledici.Bilo sto od ova no siguren sum deka nesto ke se sluci. imam pretcuvstvo.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Нострадамус, Ванѓа, ЦЕРН, не ги мешале оти знаеле што треба да се пиши, туку оти слични се, теории на заговор па ај нека се пише:)
Инаку на тој првиот линк од ТонИнтер, добри се...IS A COMET PLANET
HEADING TOWARDS EARTH?

Каква е таа комета планета?:pos:
Нели беа тие 2 различни небесни тела?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
IS A COMET PLANET
HEADING TOWARDS EARTH?

Одговор:)

Каква е таа комета планета?:pos:
Нели беа тие 2 различни небесни тела?
Абе,не е све за сеир.
Комета-планета се смета Нибру зашто нема правилна орбита(траекторија-како и да се вика) туку се движи како комета.Сметаат дека ќе ја удри земјата,пишуваа у темава.
Логика малце не е на одмет:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Абе,не е све за сеир.
Комета-планета се смета Нибру зашто нема правилна орбита(траекторија-како и да се вика) туку се движи како комета.Сметаат дека ќе ја удри земјата,пишуваа у темава.
Логика малце не е на одмет:)
Знам бре каква е Нибиру, го пишав погоре.Него планета си е планета, комета-комета:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Хмм Нибиру...Некако се нереално ми делува тоа планета Х, крива орбита и слично. Но сепак блиску е времето кога ке се знае што ке биде таа толку фамозна 2012.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
ко што имам читано Нибиру воопшто нема ни да удри туку ќе застане помеѓу сонцето и земјата при што од нејзината гравитација магнетното привлекување на половите би се анулирало и автоматски земјата би престанала да се ротара за момент додека Нибиру е во процесот Сонце-Нибиру-Земја, и дека по поместувањети на Нибиру половите повторно ке функционираат но во моментот кога Нибиру се поместува земјата наеднаш ке се помести за 90 степени при што би се случиле земјотреси,цунами, би се активирале многу вулкани и слично.по наглото завртување земјата продолжува најнормално да се движи, но незнам дали приридните катастрофи ке престанат како последица.Многу луѓе го поврзуваат како крај на светот но тоа е тешко да се предвиви.Може крај на човештвото да биде но за крај на светот малце ке треба да се почека дур не ни згасне сонцето:vozbud:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
воглавно сите религии предвидуваат некој суден ден, некој последен ден или со ти знам крај на светот.
прашањето е зошто е тоа така?
кој и да ги пишел или истражувал тие работи бил екстремно интелегентен.
И сигурно знаел дека кај лугето преовладува алчноста, лубомората и слично(пр. зошто кога двајца се сакаат се лубоморни?! затоа што лубомората е појака, нели?)
И бил довоно свесен дека ке дојде еден ден кога сето тоа ке му се врати на човекот. и сакајки да го натера да го смени неговиот стил на живеење мора да измисли нешто (што е многу веројатно дека ке се случи, знаеме какви работи има денес, нукреарни централи, акцелератори на честици итн)
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Првен беше 2000 година, армагедон не знам што ти таму крај на свет, па сега 2012 година. Па после ке биде некоја друга година од некоја друга култура. Али ако барем има за нешто да си пишувате. алал нека ви е. :)
 
F

FallenHypaspist

Гостин
воглавно сите религии предвидуваат некој суден ден, некој последен ден или со ти знам крај на светот.
прашањето е зошто е тоа така?
кој и да ги пишел или истражувал тие работи бил екстремно интелегентен.
И сигурно знаел дека кај лугето преовладува алчноста, лубомората и слично(пр. зошто кога двајца се сакаат се лубоморни?! затоа што лубомората е појака, нели?)
И бил довоно свесен дека ке дојде еден ден кога сето тоа ке му се врати на човекот. и сакајки да го натера да го смени неговиот стил на живеење мора да измисли нешто (што е многу веројатно дека ке се случи, знаеме какви работи има денес, нукреарни централи, акцелератори на честици итн)
Никоја религија не предвидува крај на светот.....ако го читаат тоа некои скептични стручњаци би го разбрале како крај на светот..
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Истово прашање беше поставено и во 1999 год. Кога не се знаеше дале ќе живееме во 2000 година. Па еве не на Земјава живи и здрави. А во врска 2012, милсам дека тоа се само глупи претпоставки со кои го плашат луѓево. Луѓево пак наивни веруваат во се што ке слушнат..
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Има одредени индикации за ова, но од некоја неоправдана причина јавноста е тотално изолирана од овие информации.
И јасно е дека ако навистина има нешто вакво дека ова ќе се крие до крај за да се избегне масовна паника.
Затоа што ова се разбира не е во интерес на оние што владеат со светот.
Како и да е многу слободни научници и астрономи укажуваат на тоа дека има огромни промени во сончевиот систем.
Магнетното поле на земјата е драстично пореметено кај нас тоа е поради промената на електро фотонската емисија односно аурата на планетата .Но кај сонцето и на дел од другите планети во сончевиот систем ова не е можно поради тоа што нема егзистенција на живот. Дали веќе има одредено надворешно влијание кое ги предизвикува овие промени официјално не е соопштено. Како и да е има огромни нелогичности односно дупки во официјалните ставови на највисоките институции кои се задолжени за оваа работа.
Причината за овие драстични промени во нашиот сончев систем официјално не се ни анализираат a камо ли нешто друго да се каже.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom