Што мислите за Jaнко и емисијата "Јади Бурек"?

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
чоекот си нашол леесн начин да праи пари. свака му част. искрено ја не го глеам али ако луѓе го гледаат... алал нека му се парите
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Овај Јанко опасен е, поопасен во пропаганда е од Латас и цела А1. Не одговара име наша телевизија повеќе одговара бурек теклевизија затоа што нема други емисии освен еден келав што јади на маса и Дејан Лилиќ шо се заебава по Венеција. Е сега Јанко бурекџија ни се нуди како алтернативен медиум, но дали е така покрај сите документарци што не ги даваат по други медиуми а одат на тој медиум, тој сепак е нечиј застапник на нечија официјална политика. Го почитувам како човек но тој е најголемата измама овде кај нас, затоа што како што се губи интересот за медиумите кои што прикажуваат вести кои што некој сака да ги гледаме, ни се дава Јанко како алтернатива и која што не е тоа. Не го пишувам ова напразно ова го пишувам после длабоко истражување на емисијата Јади Бурек. Има добри мислења човекот како не треба да се верува во медиумите, за свинсакиот грип вакцините, за флуоридот во млекото за децата во градинките и така натаму. Но човекот има друг аспект негов цитат: Избори се страшна работа. Нема врска избори се срање во боја, на избори има човек избор помеѓу змијата и магарето. Избори се кога двајца волци и овца одлучуваат што ќе има за вечера, а овцата е тој што мисли дека изборите се страшна работа и дека неговиот глас значи нешто...




Пробав да ја гледам емисијата кога гостува премиерот Никола Груевски, после две минути прекинав не можев. Што би рекол Џорџ Карлин имам многу ниска толеранција за тешки срања. Баш се погоди моментот кога Јанко ја величеше министерица Гоца како таа свикала сус и пеперутки летале сите мирно и нема инциденти. Ова после една недела откога заменикот министер нејзин таму кршеше туркаше....
Добро бе Јанко не ти е срам такава дама таква убавина како плашило да ја представуваш? Таков човек кој што бараше пари од мртвите и од инвалидите, од луѓето кои што крвареа и искрварија за оваа земја, и немаше ни доблест да се извини. Е тоа е....




П.С. Јанко цензурира во емисија не остава никаква критика за православни свештеници, и мене многу не ми се допаѓа таква критика ама слобода на говор е слобода на говор или ја имаш или ја немаш.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Јанко ги остава да зборат оние што му се симпатични додека ако некој каже нешто со што Јанко не се согласува одма го гаси. Каде е демократијата тука? Затоа и не го глеам симитов повеќе.
буреков*
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Јанко како човек го почитувам.Горе доле скоро сите негови емисси сум му ги гледал.Порано ја пратев многу почесто Јади Бурек но во последно време никако.Ме нервираа 1 работа.Нормално сеа он вика ако ти се гледа гледај ако не смени си канал но кога веќе некој ти се јавил во емисија испочитувај го до крај остај го нека каже што сака,а не ако збори лошо или не ти е по мерак исклучи го.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Abe dobar e tipo,samo arogancijjata da si ja namale malku i mos pocesto ke go gledam.
So ako ima emisija i aj........ he
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
порано ми беше интересен т.е имаше интересни теми... човекот знае да напраи добра емисија ама односот и понашањето му се никакви на моменти.. највеќе ме вади од такт кога ке се јави некој и ако е апла контра со мислењата на јанко го гаси од емисија.. Ало чекај бе застани, па ти ја водиш емисијата за да ти се јавуваат луѓе и да коментираат а не ти да диктираш кој смее да збори кој не...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
порано ми беше интересен т.е имаше интересни теми... човекот знае да напраи добра емисија ама односот и понашањето му се никакви на моменти.. највеќе ме вади од такт кога ке се јави некој и ако е апла контра со мислењата на јанко го гаси од емисија.. Ало чекај бе застани, па ти ја водиш емисијата за да ти се јавуваат луѓе и да коментираат а не ти да диктираш кој смее да збори кој не...
Се согласувам, крајно сељачки (идиотски) се понаша на моменти така да не го поднесувам...
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Јас него првпат го слушав на радио, коа коментираше светско во Франција во 1998, така сум се смеела, мислам дека најбоље светско до сега ми било. И се сеќавам човекот со гостите нонстоп си дуваа, се слушаше во етер, и со Трендо често се дружеше. Ама после тоа ептен му се уарни слава, почна по телевизии да се појавува, и од кога почна јади бурек, неможам веќе да го смислам, тешки глупости паѓаат. Ама најсмешно ми беше коа во јади бурек почна да објаснува како марихуана е најлошо нешто, никогаш не пробал и шо ти знам ја таму. Ма дај :smeshko:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Emisiite so Latas mu se :vozbud::vozbud: koga Latas mu e gostin , ja cekam emisijava da pocne tolku mnogu isto kako Finale Liga na Sampioni :D :D , a inaku Janko e TOP !!
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Emisiite so Latas mu se :vozbud::vozbud: koga Latas mu e gostin , ja cekam emisijava da pocne tolku mnogu isto kako Finale Liga na Sampioni :D :D , a inaku Janko e TOP !!
Потполно се сложувам со тебе.Кога он е гостин е ВРВ на сезоната :pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Потполно се сложувам со тебе.Кога он е гостин е ВРВ на сезоната :pos2:
Да, кога двајца идиоти ќе се спојат во дискусија, пеколна комедија настанува.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Да, кога двајца идиоти ќе се спојат во дискусија, пеколна комедија настанува.

Pa 100 pati e podobra odkolku studio 2 so retardiranava so dijagnoza Biljana Sekulovska i BORJAN ( JAVI SEEEEEEE , ABE EEEEEEE ABE JAVI SEEEEEEEEEEEEE a telefonot ne vrti ni pak zvoni na sprotivna strana sto e = na retardacija ) ili pak onaa so najstariot zenski zanaet na Alfa Win Win koja dobia sanoi na poklon od komunjarive i ja tresat kaj i da ja najdat , barem od ovie Janko i Latas se doktori na nauki .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom