Што мислите за Jaнко и емисијата "Јади Бурек"?

Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
voopsto ne mi fali janko i negoviot burek,ja ima na nasa tv ama ja na majka mi i baba mi im rekov deka nemoze da se fati...i sega mi e mirna glava ,ne gi slusam komentarite na baba nasabajle so kafe ,kako pametno bilo deteno na televizija...tuuuf bree..tolku pametno da ne namozam da go smislam,totalen neprofesionalec,nekulturen do beskraj...i nesimpaticen tip

ps.burek jadam u burekdzilnica vatasa,mnogu e poubav
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе овој Јанко станал коментатор на Француско Првенство. Не го бива, сака да ги имитира оние Тасињо и Мурињо што пренесуваа Бразилско првенство.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Абе овој Јанко станал коментатор на Француско Првенство. Не го бива, сака да ги имитира оние Тасињо и Мурињо што пренесуваа Бразилско првенство.
Jанко коментира во тој стил можда повеќе од 10 години.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Jанко коментира во тој стил можда повеќе од 10 години.
Знам, знам, ама ипак подобро му е да ја води својата емисија. Он има таква емисија што не може секој да ја води.
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
358
Поени од реакции
8
Абе неможам да го смислам и него и емисијата!!
JANKO E NEKULTUREN, AROGANTEN I ODVRATEN!
РЕСПЕКТ!!!
Емисијата не ми се свиѓа воопшто.
Нема професионализам. На што личи некој кога ке фати да збори и овој ке го пресече на сред збор и тоа на нај интересното и ке му постави некое глупо прашање. Поради тоа и други работи не го гледам

Овој го избркале и од скајнет изгледа...само будала оди од подобра во полоша телевизија......канал5-па скај нет-па некоја си наша тв- па улица:pos2:
прочитав во некој весник на интернет дека скај нет го тужи јанко. Не знам колку е точно.

Човекот си нема влакна на јазик,и поради истото е омразен и воздигнувам.
Да ама тоа што нема влакна на јазик не му дава за право да вреѓа се по список и со име и презиме и да плука по се што мрда. Си има граници и култури на однесување што мора да се почитуваат. СРД спијат.

najjako e ko e iznerviran togas mnogu e interesen.
А да тогаш е нај јако, нај јако беше кога дебелиов збореше за некои си кратци и управници или директори не знам што и тогаш се јави една и вика што збориш ти за нив, тргни прво од фото центар, кој го искраде и го упропасти и сите вработени ги исврли на улица. Тогаш дебелиот поцрвене.
Друго, викаше демек со таква плата не се живеело демек малце земал, па се јавила некоја (ова не сум го видел но ми кажаа) и таа му рекла, како не ти е срам, 2000 евра земаш и пак ти е малце а ние што да кажеме. Тогаш дебелово се фатило за глава
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ме нервира што е обоен и сака да наметнува свои ставови. Го гледам често кога ми е досадно
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Немам некое високо мислење за овој тип (далеку од тоа), пошто не ја гледам неговата емисија ми е сеедно за таа работа, меѓутоа ГИ МОЛАМ одговорните во Наша ТВ да не го пуштаат да коментира фудбал повеке. Аман.... До кога????????????????

Не ми е јасно што е поентата да пуштиш човек што незнае ни Ф од фудбал (значи спортски коментатор што е спортски неписмен), (да не зборуваме за недостаток на култура), и со крајно примитивно-ретардирано-селски испади од типот - ШУТНИ ДЕТЕ!!!! , ШУТ, ШУТ!!!!, ЛЕЛЕ ВИДИ ГО ОВОЈ КАКОВ Е!!! АУ АМА МУ ШУТНА, ОООООО!!!!!!!!! АУУУУ, КОЈ Е ОВОЈ ИГРАЧ???? АУУУУ НЕ ГО ЗНАМ КОЈ Е!!! ШУТ ШУТ АЈДЕ АЈДЕ!!!!! ООО !!!! ААА!!! УУУ ВИДИ ГО АМА МУ ВЛЕЗЕ АУУУ!!!!

what the fuck??? :toe: Дали таму во студиото ве пали бугарски хумор од типот - прдни, да се расплаче цела нација од смеење?????????????

Не треба опис тоест, знаеме сите што гледаме фудбал каков кошмар за уши е кога има "спортски коментар" овој лик. Мене лично ми се одмилува и фудбал и се.

Незнам само шо к*р мислат овие од Наша ТВ, дали мислат дека со тоа ке стане фудбалот на ТВ по хумористичен или кој знае што... али не ми е смешно да ми се дере некој ГЛУПАК цел натпревар - без да каже ништо поврзано со било што од натпреварот. Исто како да гледаш фудбал и некое мало дете да ти смета, да ти урла цело време на увото или да ти се мота пред телевизор или слично...

ПРЕДЛОГ : Имам еден циган во маалото ке ви го пуштам да ви урла низ канцелариите за без пари ако ви е толку интересно цел ден да ви се дере некој нон-стоп без причина (без да има појма што зборува) како некое возбудено шимпанзо.
:toe:

Ако има нешто контактирајте ме на ПП, ке ве поврзам со циганот..

п.с. Нај криво ми е за ко-коментаторот (го ставија еднаш заедно да коментира со еден друг, кој што додуша човекот си е нај нормален сосема солиден коментатор по тоа што го имам слушано од него). Овој ке ги чита составиве, и еве го телево наше да се покаже колку е неписмено го пита "Како се чита овој?" (за Скелини) Овој ке почни нешто интересно да кажува некоја информација и овој дебилов ке го прекине сред муабет - "АЈДЕ ШУТ ШУТ!!!!!!!!!!" ШУТ!!!!!!!

До таму гледав и после го сменив каналот.

Абе си еб*ло мајката..... Дебил и идиот до бескрај, среќа што нема многу фудбал на Наша ТВ.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Му ја гледам рано насабајле репризата на работно место во совет за радиодифузија :icon_lol:, се зезам. Па ме смее човекот, работи кои што ме тераат на смеење не може да бидат лоши :toe:.
 
S

smart ass

Гостин
Шо те смее кај него беее...очигледниот антиталент-пу пу-многу јадел бурек...маснотии има во церебралните ткива....џабе е без кислород:toe:

Демократска земја....мај ЕСС
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Шо те смее кај него беее...очигледниот антиталент-пу пу-многу јадел бурек...маснотии има во церебралните ткива....џабе е без кислород:toe:
Па ме смее начинот негов и пристапот кон некои работи, и ми го пополнува времето додека чекам странки :icon_lol:, рано насабајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom