Што мислите за Jaнко и емисијата "Јади Бурек"?

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Наша ТВ = Скај Нет
Само шо сега можи да се гледа и на сателит - и на кабловските низ земјава.

Плус и Алфа е на сателит од денеска.
Јас ја најдов Алфа на сателит, ама Наша ТВ не ја најдов.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас ја иам Наша ТВ. Пред некој ден го фатив Јанко греота никој не го глеа сеа :pos:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
"Jadi burek" so Janko Ilkovski bese najbolji emisija osobeno koga bese na gosti Vlatko Gorcev so albumite za svetsko so slikicki!!Najbolje e Janko!!:smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А причина???:toe:
не гледам некој воопшто да го спомнува или некој да ја гледа фамозната Наша тв.
порано иако идеше само во скопје го пренесуваа речиси сите локални телевизии низ другите градови и сите го гледаа. сега пак може да го гледа цела држава, со исклучок на тие што немаат кабловска, ама и тие што имаат гледам не го гледаат
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
не гледам некој воопшто да го спомнува или некој да ја гледа фамозната Наша тв.
порано иако идеше само во скопје го пренесуваа речиси сите локални телевизии низ другите градови и сите го гледаа. сега пак може да го гледа цела држава, со исклучок на тие што немаат кабловска, ама и тие што имаат гледам не го гледаат
тие што имаат кабловска не го гледаат оти ја немаат оваа телевизија :toe:
еве во кичево ја нема наша тв
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
И во Охрид ја немат.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
Напишано од КиреМали 1911 Јанко, „Јади Бурек“...Каква маркантна појава, какво незаменливо ТВ шоу. Да незаменливо! Од кај сакате да почнам? Ајде...стартуваме од полупрофесионалните половни камери со кои непрофесионалните камермани мака мачат да се усогласат помеѓу себе, па да нема „двојка ајде над весников...двојка...двојка да се уклучи...“. Ај ќе ги оставиме камерите, не се тие криви. Што тие камери снимаат? Една уникатно уредена просторија, дизајнирана според високата естетска вредност на самиот водител на шоуто. Па тоа лепршави фотељи, па тоа... А да, заборавив, камерите снимаат и весници! Бидејќи имаме толку интелигентен водител, кој дефинитивно не можете да го начекате без одговор на некоја тема...Освен кога ќе го начекате, па многу „мајсторски“ ќе се префрли на друга. Чудна работа, овој водителов, ми викаат бил многу суеверен, па не се гледал во камерата додека зборувал, да не го заречеле бабите кои во тоа време му биле на линија...додека се налинија, и додека тој не ја употреби својата моќ која ја има во десниот показалец, и не ги исклучи...или тоа го правеше режијата...чекај, не беше тој и режисер на емисијата? Океј не знам дали чоекот е режисер на неговото уникатно шоу (па да бре луѓе, за патент е шоуво, само 10000 ги има во светов), но со сигурност ви тврдам дека е голем оратор. Фасциниран сум секогаш, а најчесто и занемен од неговата речитост, од тоа изобилство на фонд на зборови, па тоа стил на изразување, па се натака... А и од компјутери се разбират, мамата...шо ќе беше сестрана личност. Па кај ги наоѓа некои видео клипови, се нешто интересно знае да покаже. А баба моја, ја гледам и просто се заљубувам во нејзиниот концентриран поглед кон него. И таман да ја потегне слушалката и да се јави, оп некоја друга нејзина колешка од пензионерско го направила истото. Е после баба не спиела, седела до касно...Па знае жената за што седи бре! Јанко. Со големо Ј.Другарчиња, вака ќе ви кажам. Контактни емисии се денес „мачкин кашаљ“ за големите телевизии и продукциски куќи. Никакво право на заштита на интелектуална сопственост нема бившиот...бубњар беше, нели? Или нешто такво, не ме фаќајте за збор... Тоа што емисијата му има телефонски број, на кој напишал „приоритетна линија“, за луѓето да се јават и притоа да се чувствуваат горди шо се приоритетни, и да се жалат дека немаат леб, а трошат 2 леба/мин плус дедеве, не ја прави неговата емисија уникатна. Оби Ван...Јанко не е заштитно лице на Јади Бурек...Јанко е маскотата која непрестајно јаде бурек. И мило ми е што е така. На оваа нација и треба некој и да ја подотупи малку, каде со сета наша интелектуална класа во Европа... napisano na postot na tema skaj net krade ali se slozuvam vo celost i jas kako jas da sum go napisal.a jas samo dodadov.Taka bravo za toj sto go kazal ova kako drugite ne svatite ali janko vo se se razbira i vo tehnika imame kavi kameri digitalni hd se zne covekot. A koga ke im pocne da im skoka skapanta mikseta pa nejke da prizne janko da ne do vasiot tv vika.abe ni skaj net ni nasa tv ne se tv toa e improvizacija ustvari site tv vo mk se toa malce bolja iprovizacija drugite se jas neznam kako im davaat koncesija. Samo alsat se kako sto treba.vo mk nema tv. A najloso sto javniot servis ne e toa. Drzava bez javen servis toa ne e drzava. Gledajte gi javnite servisi da ne odime podaleku od bivsa jugoslavija rts hrt a za privatni te pa pink nova i taka da ne odime podaleku.jas neznam kako narodv ne li gleda barem sega vo 21 kabloska, satelicka, internet . Ama tamu ima javen servis kako sto treba a ne mu davaat na sekoj da pravi kako saka ili ke bide priblizno do javniot servis ili nema. Nema mali tv- a kamoli da ima improvizacija i van stadardite na ebu brokastik koj janko go napgase abe se zne covekot strucnak za se bravo sto mk ima takov genii. Ako go nemase moravme da go izmislime oti bez takov vo evropa nemoze me .
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2
Па порано се гледаше емисијава ама сега кога ја даваат на наша тв нема некоја голема гледаност.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Добра е не е лоша!Поготово заради тоа што е емисија со широки погледи!Се збори за политика,спорт,култура...а луѓево бар некаде можат да си олеснат она што им лежи на душа и да си се искажат!Убаво е што тука се слуша гласот на народот и никој друг!Само мислам дека позади оваа емисија стои политичка партија,али јебига тоа е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom