ДУИ нема да го почитува законот!

Статус
Затворена за нови мислења.

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Само уште еден доказ дека безмозочноста царува во западниот дел на Македонија...
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Za kraj Gospodine Brainbug DUI ima cvrst stav deka se dodeka da go dobie statusot Kosovo nema da participari vo nikakvo destabiliziranje,a otkako go dobie statusot togash ke vidime koj shto sve moze da napravi.
Абе многу интересни реченици вадиш. Ова значи дека ќе има уште една војна или што ?? Кој на кого ќе направи?? Албанските терористи на Македонците, Албанските терористи на Србите. Објасни што ќе следува и кој според тебе што ќе направи. :toe:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Neizvesnosta nekogash e postrashna od stravot.Ke cekash ke vidish.Sve zavisi od nas makedoncite i albancite
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Za kraj Gospodine Brainbug DUI ima cvrst stav deka se dodeka da go dobie statusot Kosovo nema da participari vo nikakvo destabiliziranje,a otkako go dobie statusot togash ke vidime koj shto sve moze da napravi.
Фала за искреноста и што го кажа тоа што сите го знаеме. Додека не ја добиете независноста на Косово (осносно додека ве посматраат) ќе бидете мирни а оној момент кога независноста ќе се реши ако можете ќе направите нова војна во Македонија и ќе отцепите (освоите) што поголема територија можете со благослов на Сад и Грција.

Да не те чуди после што напишав дека на Македонија независно Косово ич не и одговоара и што ќе ве гледаме како непријатели и сепаратисти.

За некакви права и соживот неможе да стане ни збор додека твојата партија го планира тоа што ти го кажуваш.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Не им се исплаќа на Албанците уште една војна со нас....
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Зашто толку се замараме , да видиме на кој начин нема да го почитува законот , важно е во една држава да се сноси одговорност за непочитување на закон , без разлика кој е во прашање.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Епа ајде да ве видам направете уште една војна. Само да знаете не би бил толку сигурен дека ке има кој да ве вади у автобус од Арачиново. Не ѕнам дали веке им се исплати на Американците да ве вадат од каша??? Само пазете на следново БЕВМЕ ПОД ТУРСКО РОПСТВО 5 ВЕКА И МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОПСТАНА. ПРЕЖИВЕАВМЕ И ПОДЕЛБА НА МАКЕДОНИЈА И СЕКАКВИ ВИДОВИ НА АСИМИЛАЦИЈА. Епа кога не можеше една отоманска империја и држави како Бугарија иГрција да го искоренат Македонското во нас, нема ни едно сепаратистичко балканско варварско племе.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
nenenee ne taka alboz.. imase dostojno izlaganje ne dozvoluvaj sega da si go devalviras pred sive ovie diskutanti sto ti dadoa do znacenje da devalviras, toa posle kosovo vaka ili onaka ke pravime se izliteni frazi za onie koi ginea za teritorii ostanaa invalidi i ke bidat srekni da go velicaat Ali ako dobijat 3000 den socijalen paket.
Ajde so red,
prvo za visokoto obrazovanie, najvazniot moment e deka nekoj velese deka ima problem so visokoto kaj albancite i PROBLEMOT BESE RESEN imaa uslovi za visoko obrazovanie!!! toa sto ti sakas da go zaobikolis e odredbata koja glasese stul ke bide finansiran od EU x godini a potoa go rpevzema drzvata finansiranjeto.. DUI si sakase partiski univerzitet i go istera NADVOR OD RAMKOVNIOT !

Sto se odnesuva do Brodec, jas pak ke povtoram.. voopsto neme interesiraat klipcinjata na zatvorenite 12 dusi od brodec ili nekolku zaginati sto nekoj ke gi pravi hroi vo slednite godini.. Brodec bese simbol, brodec bese razotkrivanje na UDBASKATA pozadina na delot na UCK vo makedonija, den svedok na albansko-srpskite strukturi vo makedonija, pa na krajot na kraistata koj bese aj potsetime od kosovo sto rece deka tipcinjata sto zaginaa bea srpski prodadeni dusi.. i veke ako gi otvarame kartite te molam igraj so isto tempo.. podobro da se spreci nego da se leci.. DUI planirase uste nekolku gjurultii vo toj region so tie osobi, toa bese cel arsenal oruzje sigurno ne go cuvale za zastita na stadata ovci !
Brodec bese den dokaz deka trkaloto e svrteno, den dokaz deka cekajte kosovo da stane nezavisno ke vidite dokaz deka tie frazi se izliteni, taa akcija bez ogled kolku toa na nekomu mu smeta bese podrzana od kosovskite vlasti (den prethodno sostanokot so gordana) bese podrzana od albanija (nedela prethodno zamenik ministerot albanski vo skopje, i normalno podrzana od megjunarodnata zaednica.. eu i sad reakciite potoa.TOJ film e zavrsen,zatoa i jas apelirav do tebe da bides rkulecot na novoto DUI (edinstvena opcija da ostane dui kako opcija vo RM) otkolku isusenata korupka koja neminovno ke bide izljupena ..
Bide posirokogled i prikazi im gi i nasite gledista kaj tvoite vnatre..jas nedvosmisleno ukazav od prviot moment deka sum ZA NEZAVISNO KOSOVO prvata minuta otkako SAD ke go priznaat ama tvoite ednostavno mora tvoite da razberat deka ne se jade se sto leta, kolku pobrzo toa go svatat tolku poveke sansi imaat da opstanat vo sprotivno gi ceka sudbinata na Ljubco, istiot toj ali sega sto go vospevate na istiot toj Vie ke mu se ismevate.. ti samiot rece kakvi se ne mehanizmi imaat stranskite sluzbi ...
Postovive ovde ke stojat na forumov i ke mozeme istite da gi preprocitame slednata godina ova vreme, jasigram na vladata fiks 1 za 2008 ke vidime dali i koj bil vo pravo..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
da a vie vo istocna so qushkite? pametni neli :)
Сигурно! Многу повеќе отколку што можеш и да замислиш.
Ние не живееме со калашите под перници, не пукаме по свадби и не се однесуваме како примитивци...
И не се затвораме во гета.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
203
Поени од реакции
0
Сигурно! Многу повеќе отколку што можеш и да замислиш.
Ние не живееме со калашите под перници, не пукаме по свадби и не се однесуваме како примитивци...
И не се затвораме во гета.
hahahahaha znam sum ve videl ne se sekiraj... kako prvo neam kallash pod pernica imam zolja, drugo se odnesuvam i so... toa e moe pravo nemoze nikoj da mi zabrani... a geto podrazbiras TETOVO GOSTIVAR DEBAR? Zosto si cul deka se puka i se plasis abe od svadbite e ne se sekiraj nema geta..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
hahahahaha znam sum ve videl ne se sekiraj... kako prvo neam kallash pod pernica imam zolja, drugo se odnesuvam i so... toa e moe pravo nemoze nikoj da mi zabrani... a geto podrazbiras TETOVO GOSTIVAR DEBAR? Zosto si cul deka se puka i se plasis abe od svadbite e ne se sekiraj nema geta..
И јас сум ве видел, и имам пријатели откај вас, ама многу поразлични од оние гетоизираните како тебе.
Гето подразбирам кога на пр. ќе се појавам во некое маало во тетово, и кога ќе почнат веднаш такви како тебе да се групираат и да гледаат пакосно кон мене.
Или...еднаш на факултет, зборам нешто со еден колега Албанец, мој добар пријател, па го викнаа неговите и почнаа да му солат памет дека не било убаво да се дружи со каури...Самиот ми го кажа тоа. А денес, таквите како тебе, можете да му се фатите на тој г-дин. Успеа многу во животот. Има и моќ, и пари да ве купи сосе партали.
Гетоизирање? Не, нема врска...само добронамерни совети.
Зољата значи минимум 10 години затвор, бидејќи го кршиш Кривичниот закон на РМ. Така да...веќе ти е забрането и се што правиш, правиш на сопствен ризик, а после ќе пењавиш дека немаш права...
Такви се и оние од ДУИ.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
203
Поени од реакции
0
И јас сум ве видел, и имам пријатели откај вас, ама многу поразлични од оние гетоизираните како тебе.
Гето подразбирам кога на пр. ќе се појавам во некое маало во тетово, и кога ќе почнат веднаш такви како тебе да се групираат и да гледаат пакосно кон мене.
Или...еднаш на факултет, зборам нешто со еден колега Албанец, мој добар пријател, па го викнаа неговите и почнаа да му солат памет дека не било убаво да се дружи со каури...Самиот ми го кажа тоа. А денес, таквите како тебе, можете да му се фатите на тој г-дин. Успеа многу во животот. Има и моќ, и пари да ве купи сосе партали.
Гетоизирање? Не, нема врска...само добронамерни совети.
Зољата значи минимум 10 години затвор, бидејќи го кршиш Кривичниот закон на РМ. Така да...веќе ти е забрането и се што правиш, правиш на сопствен ризик, а после ќе пењавиш дека немаш права...
Такви се и оние од ДУИ.
odi prijavi me vo policija :) te zalam plus koga gledam deka si moderator pojke te zalam.. ama sudbina so da prajme... aj ne se serkiraj.. prati gi policajcite neka dojdad kazi im gi cekam :) hahaha jas imam pojke prijateli makedonci odkolku sto ti imas albanci druze no ako mislis deka ti ne si mi mil neznaci deka i tie ne mi se mili.. ama rabotata e vo toa sto... jas so tebe se raspravam zaradi tvojata licnost i kako administrator sto ne ja rabotis zadacata kako sto treba tolku od mene.. nema da ti repliciram poveke ne zasluzuvas..
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Фала за искреноста и што го кажа тоа што сите го знаеме. Додека не ја добиете независноста на Косово (осносно додека ве посматраат) ќе бидете мирни а оној момент кога независноста ќе се реши ако можете ќе направите нова војна во Македонија и ќе отцепите (освоите) што поголема територија можете со благослов на Сад и Грција.

Да не те чуди после што напишав дека на Македонија независно Косово ич не и одговоара и што ќе ве гледаме како непријатели и сепаратисти.

За некакви права и соживот неможе да стане ни збор додека твојата партија го планира тоа што ти го кажуваш.
A moze li da mi kazesh kaded vo mojot post naide na zborot(vojna,naoruzani grupi,ubistva,separatizam,teroristi,kolenje glavi etc...)

Не им се исплаќа на Албанците уште една војна со нас....
JOE ne deka ne ni se isplaka tuku deka mu davame shansa na mirot

Зашто толку се замараме , да видиме на кој начин нема да го почитува законот , важно е во една држава да се сноси одговорност за непочитување на закон , без разлика кој е во прашање.
Nema Drzava shto gi ubiva svoite gragjani.

Епа ајде да ве видам направете уште една војна. Само да знаете не би бил толку сигурен дека ке има кој да ве вади у автобус од Арачиново. Не ѕнам дали веке им се исплати на Американците да ве вадат од каша??? Само пазете на следново БЕВМЕ ПОД ТУРСКО РОПСТВО 5 ВЕКА И МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОПСТАНА. ПРЕЖИВЕАВМЕ И ПОДЕЛБА НА МАКЕДОНИЈА И СЕКАКВИ ВИДОВИ НА АСИМИЛАЦИЈА. Епа кога не можеше една отоманска империја и држави како Бугарија иГрција да го искоренат Македонското во нас, нема ни едно сепаратистичко балканско варварско племе.
Ej pravnice smiri se bre nemoj da se plashish site raboti vo svetot ne se realiziraat preku vojna ima i drugi nacini kako gragjaNSKA neposlushnost si cul nekogash.I nemoj da si se vratil vo 2001 zoshto toa e pishano so golemi bukvi vo istorijata kako gubitok vash a ne nash poshto gledame lugjeto posle 2001 teraa svoja rabota sve beshe ok nikoj nishto ne mu mozeshe na covekot a bogami i ne mu moze odi vo parlament izleguva vo vlada isto taka pa zatoa nemoj da mi prodavash pamet shto ke bide kako ke bide.Toa za tursko ropstvo nemoj ni da mi spomnesh poshto 500 godini bea ovdee i ne sum bash siguren kako opstoile koga ne se znae koj komu ....Vojnata vo 2001 ne beshe da go iskorenat vasheto varvarsko pleme
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom