Несоница!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Често ми се случува да имам несоници.
Пробувам буквално со се и пак не успевам да заспијам.
Многу се нервирам, затоа што стварно после цел ден сум чудна.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
и јас често го имам тој проблем......................а решение=незнам..................се што сум пробала е неефикасно..........:toe:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Кога не можам да заспијам... си пуштам некоја балада (по можност љубовна) и одма заспивам..:D
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
луиѓе ова ми помина во сериозен проблем....почнав да рушам рекорди..од вообичаеното 4 саат насабајле сеа почнав у 5 и пол да се успивам,,а тогаш надвор е ден....Како што прочитав погоре ,,вистина е дека алкохолот успива,,ама зарем секоја вечер да пијам за да заспијам?:pos2::pos2: тоа е смешно,,дај кажете некое реално решение...мене не ми помага ни компјутер,,ни досадни филмови,,напротив дремам на комп затоа што не ми се спие....и почнав да станувам у 4 преку ден:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Бидејќи имам несоница во моментов.. и бидејќи ни апче за спиење не ми помага молам за помош!! :place:
Што правите кога имате несоница и како успевате на најлесен начин да заспиете!?
е тоа е тешка болест и како медицинско лице ти кажувам дека на млади години не се труј со апчиња за спиење зш ствараат зависност!!!едноставно против несоница ти препорачувам да нејадеш касно навечер,посебно тешка храна за варење,да не спиеш до пладне,и иако може ти звучи бебешко,но цаша млеко со мед и тивка пријатна музика ке ти помогне полесно да заспиеш.секако во проветрена соба,без фриждер во собата или уклучен тв,се шо може да ти одвлекува внимание.а,и неколку лесни вежби и вдиши-издиши неколку пати пред спиење ке ти помогнат!извини ако те уморив од стручни совети,ама се надевам ке ти помогнат,но ако имаш нервози,некој проблем,кој не ти дава мира,тогаш,извини,потешко ке се ослободиш од несоницата,зш совеста е најголем непријател на сонот!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Јас имам несоница кога пијам кафе после 19 часот.:toe:
Сум го приметила тоа и затоа секогаш пијам кафе порано.

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Јас имам несоница кога пијам кафе после 19 часот.:toe:
Сум го приметила тоа и затоа секогаш пијам кафе порано.
а у 18:59??? хеххехе....се заебавам...
иначе јас несоница често си иам...нз зашто...
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
а у 18:59??? хеххехе....се заебавам...
иначе јас несоница често си иам...нз зашто...
па зар на 16г несоница???прочитај го погоре мојот совет се надевам ке ти помогне,пиши ако ти помогне:helou:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
и јас неможам да заспам пред 3 часот
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
па зар на 16г несоница???прочитај го погоре мојот совет се надевам ке ти помогне,пиши ако ти помогне:helou:
абе порано си пиев млеко, сеа ме мрзи...
 

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
Некогаш ич не можам да заспијам. Посебно летово. Да речам дека ми е од тоа што пијам кафиња многу, ама не зошто мене ако ми се спие и 10 кафиња да испијам пак ке заспијам. Летово пред 3 нема шанси да заспијам ама станувам во 3 на пладне . а кога идеме во школо тогаш и во 8 можам да заспијам, СМРТ ми е станувањето насабајле...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Не знам не сум имал проблем некој поголем со несоници. Тоа ми се случува обично кога се случува некоја важна работа па само мислам на тоа. Но секогаш ќе се обидам да не мислам на тоа и ќе се успијам, а ако и тоа не ми успее ќе пуштам ТВ на слип тајмер и ќе се успијам е ова 100% ми успеало до сега не ме изневерило.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Лееј у последно време и јас го имам тој проблем.
Или ке ми се приспие рано сабајле накај 4-5 ,или цел ден ке се мачам да заспијам ,а после нормално време ке прекине да ми се спие. И сега се обидувам да го оправам тоа, ама стандард летно време се дешава тоа...х( стварно е ...а и влијае ми на расположението и слабо излевам од дома кога не сум спијана, не за друго неможам да сум нормална.. ,за разлика од порано ...голема разлика има.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Абе луѓе, ако заспивате во 4 наутро, а се будите во 4 попладне тоа не е несоница туку пореметен биоритам. Несоница е еве во мојов случај, заспивам во 5 часот наутро, а се будам најчесто во 10 часот. И во тие 5 часа не спијам баш мирно, цело време сонувам некои чудни сонови и се будам намерно за да ги прекинам. По неколку напорни месеци со тоа темпо, во еден ден ми се смачува и спијам по 10тина саати, ама тоа е само тој ден :nesvest:.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
А бе јас не спијам, јас стигам до креветот и се онесвестувам :vozbud:
недај боже да треба некој да ме буди - лудница
 

Kajgana Shop

На врв Bottom