Каролина Гочева

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Значи да резимираме сите што одат негде на концерт им е забрането да зборуваат лошо за тој концерт строго само најдобро ха.. ха ..ха..
hahahahaahaha mnogu smesno,ama aj ke svatis nekogas.toa e sou biznis.znaes li sto ke se sluci,ako nekoj javno i negativno ja iskritikuva Karolina?a skoro site tamu se prijateli i kolegi.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
hahahahaahaha mnogu smesno,ama aj ke svatis nekogas.toa e sou biznis.znaes li sto ke se sluci,ako nekoj javno i negativno ja iskritikuva Karolina?a skoro site tamu se prijateli i kolegi.
А што тоа ќе се случи ако јавно некој ја искритикува страшно ме интересира,па ја критикувале и досега како што и другите пеачи биле критикувани,само што постои реални и издржани критики и нереални или т.н.плукање како што ти само тоа го знаеш,па плукаат на се и сешто и што треба и што не треба,али тоа влегува во едното уво и одма излегува од другото.:baeh:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
А што тоа ќе се случи ако јавно некој ја искритикува страшно ме интересира,па ја критикувале и досега како што и другите пеачи биле критикувани,само што постои реални и издржани критики и нереални или т.н.плукање како што ти само тоа го знаеш,па плукаат на се и сешто и што треба и што не треба,али тоа влегува во едното уво и одма излегува од другото.:baeh:
:pos2::pos2::pos2:koj ja kritikuval i sto ja iskritikuval?i koi se tie realni kritiki?i na sto plukam jas?na koe se i sesto?aj malku koristi go i toa mozoceto,a ne samo tastaturata:tapp:i da ,ako nema nisto izmegu ednoto i drugoto uvo,taka e ,od edno ke vleguva,a od drugo ke izleguva.ako nema nesto sto bi go prerabotilo toa sto vleguva,togas takla e.i aj dosta me zamaras.:helou:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
a be aj zemi sam procitaj gi postovite na temava,pa samo nekolku dusi ste sto ste zaletani po Karolina,i sto non-stop jas branite od sekogo,taka da TI so toa sto ja branis se glupiras ,a ne jas.i TI zivees vo imaginaren svet vo koj site gresat ,a ti si vo pravo"(preprocitaj gi postovite,pa ke se uveris samiot)
Реков уште пред неколку поста, не сум залетан по Каролина, ама ме нервира како ја вреѓате без основа. Инаку не, не живеам во имагинарниот свет ја, тоа темава го докажува. Ако сакаш да почнам да цитирам постови во кои пишува (без разлика дали ја сакаат или не) дека има добар глас, ќе бидат сигурно повеќе од 80% на темава. Затоа не сум јас у имагинарниот свет.
-a so toa boldiranoto se si kaza,i ubavo go potvrdi toa sto go kazav i jas.
Wow, и сега се шо кажа ти стана точно? :vozbud:
Tи давам пола прст, ми ја изеде цела ракa
-e sega za potcrtanoto,alal da ti e kako uspevas da ne primetis distoniranje,falsiranje,kaj Karolina,koga takvo nesto se primetuva i kaj vrvni pejaci kako sto bese TOSE(samo vo mnogu,mnogu mali razmeri,mnogu,mnogu retko,recisi i nikogas),ama sepak sum primetil.taka da...za Karolina i da ne zborime.
А кај кој пејач не се случува тоа од време на време? Ерм, да не случајно Александра Пилева никогаш не дистонирала? Ах, да не идеме натака, оваа тема е само за Kaролина bаshing :tapp:
a za toa zakosenoto,sto si pa ti ?ti da ne si profesor po muzicko?ili bas ti si od onie grevcinjata sto zavrsile osnovno muzicko(bas kako i samata Karolina),i sega go imaat najizostreniot sluh vo svetov?
За основно музичко, да, и јас спаѓам у тие грехчињата де, ама за разлика од тебе, не пишувам како сите тие шо ја сакаат не знаат многу за музика и нормално е да ја сакаат дека не разбираат убаво што пее, и немаат изострен слух, без да ги знам. Ги почитувам нивните мислења, се додека се во границите на нормалата. Ама дека ти ја направи Каролина ко уште една од сите кои посакале слава, и им дошла успат на среќа... слава којашто не се заснова на ништо друго, дека нели она нема талент.

i edno prasanje do tebe,primeti li deka Karolina na Evrovizija koga ja peese OD NAS ZAVISI,ja peese za dva stepeni povisoko,od sto trebase?i ako si primetil,toa neli e distoniranje?i kako moze da si dozvoli takva rabota pejacka (od klasa,kako sto vie ja narekuvate Karolina),i toa na tolku vazen nastap kako sto e Evrovizija?a be profesionalka,sto da ti kazam.go primeti li toa?i ne ja narekuvaj PEJACKA,koga i samiot rece deka znae da pee samo pop muzika,kazi deka e edna od podobrite POP pejacki vo Makedonija,zatoa sto i nema bas nekoja konkurencija,taka da ...toa e OK.ama toa ne znaci deka e dobra.
Евровизија, не приметив. Фала шо ми кажа. Изгледа ко да си опседнат да и ги најдеш сите грешки на Каролина колку шо и Дијаманте да и ги најде сите доблести. Не сум го гледал тој настап со години. Всушност еден и единствен пат го гледав кога настапи она. Тоа беше одамнаааа...... А, и патем, немам ја слушано песната освен кога она ја испеа живо. Така да, џабе ми е и сега да го слушам настапот ако не ја знам песната од кои скали е. Инаку зар пејачките кои сакаат да творат во еден правец, стил на музика не се пејачки? Каролина може да го вежба гласот и да пее нешто друго, би рекол. Но она од почеток (бар мислам), почна со поп музика. Така да, дали тоа шо пее моментално само поп ја праи помалку пејачка? Можда и одзема од дозволената варијабилност и ја прави на ниво подолу од други пејачки, но дефинитивно не и го симнува називот пејачка.
i alal da ti e ,prvo sto napravi koga stana bese da mi repliciras na mene,go cenam toa.sigurno ne si opsednat so forumov,narocito so temava.
А за времето кога ти реплицирав, ако не приметуваш(а сигурен сум дека не, зошто всушност би?) во последно време само тогаш сум слободен да реплицирам. За разлика од тебе шо по цел ден те глеам да реплицираш на секој можен пост во кој те цитирале. Аh, well.... Ајмо чекам уште еден твој пост до 12:00 часот. Знаеш забавно ми е да зборам со тебе, не за друго, во твоите постови се се заснова на твое мислење, и само твое. Дури и тоа дека никој не рекол дека Каролина е пејачка е само твое eбано мислење. Изврти ја темата де па и ти, нема да те изеде. Каролина не е регистрирана на форумов, така да тука немаме потреба да носиме маски да ја мразиме. :smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@SPAJDER
-Kako prvo ,jas pisuvam samo koga sum na rabota i koga nemam mnogu guzva(koga mi e dosadno).ako veke tolku sakas da mudruvas.
-Aj posoci koga jas sum rekol deka ja mrazam ili deka ne ja sakam Karolina?pa da zboruvam za inaet,ili bilo kako.
-Spored mene Karolina e OK,gi ima site propozicii,talent i glas za da stane odlicna pejacka,problemot e vo toa sto ona toa ne go pravi,ne se trudi,i ne vlozuva vo svojot talent,taka da samata si go unistuva talentot,i ne go iskoristuva.jas ja kritikuvam samo nejzinata vokalna interpretacija,i toa so osnova,ne ja mrazam,ne ja ni sakam preterano,ama vo nikoj slucaj NE JA MRAZAM.svati go veke ednas toa.devojkata e super,ama i fali uste mnogu pat da izodi,i mnogu novi tehniki da sovlada i da gi podobri starite za da stane odlicna pejacka.ona se dosega ne go pravese toa i odbivase da vlozuva vo talentot(so opravduvanje deka ne i bilo potrebno),taka da LOGICNO E i potpolno OSNOVANO moeto mislenje koe go iznesuvam na temava.toa tebe treba veke da ti bide jasno. sto stanuva so glasot,so talentot, ako ne mu se posvetuva dovolno vnimanie?stagnira,pa duri i nazaduva.i toa ne e taka samo vo peenjeto.da ne vlozuvase i Tose tolku napor za podobruvanje na svojata izvedba,ke go dostignese li nivoto na koe bese?fakt e deka vo svojata kariera(pogotovo poslednite nekolku godini)Tose imase ogromen napredok vo vokalnata interpretacija.za zal,toa ne e slucaj i kaj Karolina.
-Inaku osetiv vo nejzinite posledni izvedbi mal napredok,a sega brzo procitav i deka zemala casovi za peenje kaj nasata primadona Milka Eftimova.taka da toa me raduva,i ocekuvam golemo podobruvanje vo nejzinite izvedbi.za da mozam i jas konecno da kazam deka Karolina e odlicna pejacka.


P.S. I ne zamaraj veke so tie tvoi glupi izjavi,koga i kako ti si ocekuval replika.malku podigni si go nivoto na debatiranje,i ne se glupiraj bez potreba.zboruvaj za Karolina,a ne za mene.:smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па вака не би сакал повеќе да се навраќам наназад и да коментирам за тоа која е Каролина,што направила,како го направила,како пее и колку добро или лошо пее зашто тоа е веќе смешна работа а и приказни за мали деца,а бидејќи не сум мало дете не е во ред сето тоа да го повторувам.На оној на кој му се допаѓа ќе си ја слуша, а на оние што не па имаат далечиски нека променат канал и нека ја игнорираа мислам за тоа пари не бараат,а за оние што ја мразат е тоа е стварно нивен проблем и нека си го решат побрзо оти тоа само нив им штети.
Инаку да ве информирам дека денес ќе се знае која од трите кандидатки ќе победи на изборот Јас личам на Каролина.
Да и ова сакав да кажам дека единствено Каролина од нашата поп естрада ќе пее надвор од Македонија за Нова година,поточно таа со својот бенд на 31,1 и 2 ќе настапуваат во хотел Гранд во Цетиње,Црна Гора.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Уште дебатиорате со Алекс? ај ви се молам, караманот, БАди, спајдер, бидете и вие на нивбо како што е КАРОЛИНА, каролина никогаш не би дисктирала на неиздржани теми без основа и лаги, така да да го следиме нејзиниот пример
а иначе тој Нејбрс бенд ја прати одамна како што знам, ги научуиле и новиве песни и старите ги знаат
иначе рекоа дека ќе иде и втор тираж од албумот, па нигде го нема
Иначе наскоро само на СИТЕЛ - концертот на Каролина!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Уште дебатиорате со Алекс? ај ви се молам, караманот, БАди, спајдер, бидете и вие на нивбо како што е КАРОЛИНА, каролина никогаш не би дисктирала на неиздржани теми без основа и лаги, така да да го следиме нејзиниот пример
а иначе тој Нејбрс бенд ја прати одамна како што знам, ги научуиле и новиве песни и старите ги знаат
иначе рекоа дека ќе иде и втор тираж од албумот, па нигде го нема
Иначе наскоро само на СИТЕЛ - концертот на Каролина!
aj pouci malku muzika,pa mozebi i ke svatis za sto zboruvam,vaka dzabe da ti zboruvam.:tapp:lele a toa potcrtanoto:pos2:a be ajde brkaj rabota,odi :drk:tamu na Karolina(ili mozebi za pari i pravis marketing)koj znae.i mene ostavi me na mira,i ne me spomnuvaj,koga ke podnaucis barem osnovni raboti za muzikata,togas pisi.sega si samo edno mnogu popaleno devojce,koe svrsava na Karolina,a nemas pojma od muzika,i zatoa ne zbori za muzika voopsto,zatoa sto neli,NIKOGAS NE BI DISKUTIRALA NA NEIZDRZANI TEMI BEZ OSNOVA I LAGI(koi ti gi plasiras),a nemas pojma od muzika(ete od kade podatocite koi ti gi plasiras se neosnovani i lagi).i sledniot pat pred da pisuvas nesto za mene:tapp:i razmisli ubavo,i NE ME VLECI ZA JAZIK.zatoa sto ne sakam poveke da debatiram na temava.:helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Иначе наскоро само на СИТЕЛ - концертот на Каролина!
:pos: :pos: :pos:
Сега сум сигурна дека не си Каролина него некој од Сител телевизија водител или презентер и го најавуваш ова :icon_lol:
Ако не си ќе бидеш уживај:)

Него синојка Каролина пееше неколку песни во Колосеум на новогодишна забава и за жал навистина убаво ги испеа.
Штета што органски не можам да ја поднесам, али стварно убаво испеа посебно Rolling on de river :kesa:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Некои луѓе очигледно решиле овде ги лечат своите комплекси и фрустрации,јас само уште ова ќе го кажам за нив и таквите како нив ситни души не заслужуваат никаков коментар.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Да россонерка била одлична и мене ми кажаа за забавата на Фон, баш сега гледав на А1 и замисли си го исекле делот на кој ПР на Фон кажува дека пеела Каролина,ги кажаа само останатите,а што се случи со ова акцијат ја избрали кандидатката?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Во петок ќе се знае конечно, утре се состанувало жирито,. а денес завршило гласањето од публика на е маил адресата
за ова со ФОН до пред 2 недели цело време одеше Каролина на А1 и баш ја даваа со ФОН, она студира на ФОН, али еве што значи медиумска војна
полошо од медиум НЕМА
не ги сфаќам Сител и А1, стварно мизерни постапки не само со Каролина, него и со новинари, со Елена Ристеска, со се, ќе се заколат
и после тој директорот ќе рече не било намерно прекинувањето на КАРОЛИНА на сред Операција Триумф?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па ова со А1 више стварно ми се смешни а и не знам што сакаат со тоа да кажат со тоа само самите си кажуваат колку се професионални и ништо повеќе али па ништо страшно па ко да се само они на овој свет,па има и други медиуми не само тие едни и единствени,не знам зашто али јас па и двете телевизии не ги ни гледам.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
@SPAJDER
-Kako prvo ,jas pisuvam samo koga sum na rabota i koga nemam mnogu guzva(koga mi e dosadno).ako veke tolku sakas da mudruvas.
-Aj posoci koga jas sum rekol deka ja mrazam ili deka ne ja sakam Karolina?pa da zboruvam za inaet,ili bilo kako.
-Spored mene Karolina e OK,gi ima site propozicii,talent i glas za da stane odlicna pejacka,problemot e vo toa sto ona toa ne go pravi,ne se trudi,i ne vlozuva vo svojot talent,taka da samata si go unistuva talentot,i ne go iskoristuva.jas ja kritikuvam samo nejzinata vokalna interpretacija,i toa so osnova,ne ja mrazam,ne ja ni sakam preterano,ama vo nikoj slucaj NE JA MRAZAM.svati go veke ednas toa.devojkata e super,ama i fali uste mnogu pat da izodi,i mnogu novi tehniki da sovlada i da gi podobri starite za da stane odlicna pejacka.ona se dosega ne go pravese toa i odbivase da vlozuva vo talentot(so opravduvanje deka ne i bilo potrebno),taka da LOGICNO E i potpolno OSNOVANO moeto mislenje koe go iznesuvam na temava.toa tebe treba veke da ti bide jasno. sto stanuva so glasot,so talentot, ako ne mu se posvetuva dovolno vnimanie?stagnira,pa duri i nazaduva.i toa ne e taka samo vo peenjeto.da ne vlozuvase i Tose tolku napor za podobruvanje na svojata izvedba,ke go dostignese li nivoto na koe bese?fakt e deka vo svojata kariera(pogotovo poslednite nekolku godini)Tose imase ogromen napredok vo vokalnata interpretacija.za zal,toa ne e slucaj i kaj Karolina.
-Inaku osetiv vo nejzinite posledni izvedbi mal napredok,a sega brzo procitav i deka zemala casovi za peenje kaj nasata primadona Milka Eftimova.taka da toa me raduva,i ocekuvam golemo podobruvanje vo nejzinite izvedbi.za da mozam i jas konecno da kazam deka Karolina e odlicna pejacka.


P.S. I ne zamaraj veke so tie tvoi glupi izjavi,koga i kako ti si ocekuval replika.malku podigni si go nivoto na debatiranje,i ne se glupiraj bez potreba.zboruvaj za Karolina,a ne za mene.:smir:
Oк, претерав и ја со детските реплики и безвезни снижувања. Ај да ги тргнам настрана. :)

Ама, да ти кажам дека ваков пост, каков што пишуваш сега, ми е по-ок од сите претходни подбивања како Каролина за ништо не ја бива, целата е раштимана, како еднаш не наполнила концерт, и како сите ние сме глупи со што мислиме обратно.

Инаку да кажам дека едно 70% од песните на новиот албум се катастрофа по мој вкус, ама сепак.... Каролина по многуте години кариера, ја почитувам како достижна пејачка. Можда го нема гласот на Калиопи(ја мислам и да се превежба, Каролина едноставно нема да го има), но бојата на глас и е добра. Има добри песни, и во живо знае((ла) ова дека немам слушано ништо ново) да ги испее убаво (нормално, не секогаш, но во повеќе случаеви....).

А за напредокот во последните изведби? Операција Тријумф? Да, супер ги испеа (ок малку на горните ноти ќе да фалеше подлога), но ко да те видов пред некој ден да ломотиш колку катастрофа била за истите, и да ги величиш ана и соња, кои пееа со неа (или можда те смешав со некој друг?).... Ај нема везе.....

Значи вака многу полесно се разберува, ама работата беше шо на претходните страни ти ко да ја снижуваше на ниво ала Кети Пери или Бритни, и сите тие ванаби музичари. И тоа нервира. А ваков пост, ко што напиша сега, ќе беше доволен да те сфатеа сите (ок, Дијаманте ја исклучувам од тука, зар вистина толку да не може да види мани кај Каролина?), и да не продолжеше на секој шо ќе кажеше дека Каролина прекрасно пее да го цитираш и да пишеш, ова прекрасно? Фалшира, Катастрофа, Дистонцира, Се губи, Пропадна, Дали го слушавме истиот клип и слични коментари.

Е така.... :smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Само да кажам денес баш прочитав дека МИЛКА ЕФТИМОВА била на концертот на Каролина и била воодушевена
КАРОЛИНА земала часови по пеење кај Милка Ефтимова - мислам дека целата досегашна расправија дека сама си пеела и не правела ништо за да го задржи гласот и техниките паѓа во вода, конечно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom