Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Како може да ја слушате оваа? Врска нема од пеење, ниту глас, ниту стас...ѓутуре...
Па ние немаме трн у око затоа можеме извади си го трнот може и ти ќе можеш.:uvo:

a oд каде тоа ,дека Велија демантирал?
тешко да за Нова Година идам за Ниш, али еве во сабота ќе уживам со Каролина и нејзината музика
Не Велија туку директорот на А1 жестоко реагираше ако немало тоа везе еве пишува у Вест денешен.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ако беше глупа немаше да постигне ништо во животот али направи многу драги мој,затоа не навредувај некого безврска.
a be sto ima postignato KAROLINA ziti se?ja butkaat so sila od site strani,i pak ne ja biva i ne ja biva.devojkata ednostavno nema pojma od peenje.ne poznavam muzicar(a gi poznavam mnogu)sto ne rekol deka Karolina nema pojma od peenje.site do eden se soglasuvaat so toj fakt.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
a oд каде тоа ,дека Велија демантирал?
тешко да за Нова Година идам за Ниш, али еве во сабота ќе уживам со Каролина и нејзината музика
Велија е сопственик на А1, а нивен директор е Дарко Перушевски.
Има разлика.
:smir:

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ПОРАДИ ПРЕЧКИ ВО ПРЕНОСОТ НА А1 ТЕЛЕВИЗИЈА[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Каролина покриена со реклами[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]По завршувањето на шоуто "Операција триумф" завчера, почнаа да се шират гласини дека А1 наводно намерно ја замрзнал Каролина, поради тоа што нејзиниот концерт што ќе се одржи во сабота се рекламира на ТВ "Сител"[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] На А1 телевизија се замрзна сликата за време на првиот настап на поп-sвездата Каролина Гочева на завчерашното реално шоу "Операција Триумф" од Белград. Во моментов кога Каролина ја пееше ланската евровизиска песна "Мојот свет" за време на преносот на А1 дојде до технички пречки, па настапот на Каролина беше прекинат и покриен со реклами. За тоа време, македонските гледачи кои хрватската ТВ "Нова" ја гледаат преку кабелскиот оператор "Телекабел", го проследиле преносот во целост. Корисниците пак на "Кејблтел", не можеа да ја видат Каролина затоа што екранот беше црн.
По завршувањето на шоуто веднаш почнаа да се шират гласини дека А1 наводно намерно ја замрзнал Каролина, поради тоа што нејзиниот концерт што ќе се одржи во сабота се рекламира на телевизија "Сител", со кого А1 подолго време е во медиумска војна. Менаџерите на Каролина од "Авалон продукција" кусо ни изјавија дека тие не знаат дали Каролина е замрзната намерно или случајно. "Тоа прашајте ги одговорните од А1", велат од "Авалон".
Директорот на А1 Дарко Перушевски се чуди на ваквите муабети.
- Господ да чува, зачудено и луто вели Перушевски. Па зарем ние намерно би прекинале настап на македонска пејачка во Белград? Се работи за чиста техничка грешка. Колку што јас знам, имавме проблеми со преносот и со сателитот. И јас треба точно да видам за каква грешка се работело. А1 многу има сторено за кариерата на Каролина. Нека ми се јават мене лично тие фраери што ги пуштиле муабетите. Ако забележавте, преносот сецкаше и за време на македонскиот претставник Александар Белов. Тоа е чиста коинциденција", ни изјави директорот на А1 телевизија.
Ова е второ гостување на Каролина на "Операција триумф". Каролина настапи и на првата гала вечер на шоуто пред речиси два месеци.

http://vest.com.mk/default.asp?id=160997&idg=8&idb=2551&rubrika=@ivot

Мене само не ми е јасно зошто веднаш откога се замрзна сликата на А1 се пуштија реклами, а обично сликата стои замрзната неколку секунди, а потоа се прекинува ако веќе не може да се продолжи. Да беа попаметни подобро ќе го изведеа бојкотот.

А друг факт е, дека можеле за тие неколку минути додека немаа добра сателитска врска сликата да ја преземат од Нова или Б92. Тоа го прават и за Премиер лигата кога немаат добра сателитска врска, преземаат од Sky sports најчесто.

Случајно, или?
[/FONT]

a be sto ima postignato KAROLINA ziti se?ja butkaat so sila od site strani,i pak ne ja biva i ne ja biva.devojkata ednostavno nema pojma od peenje.ne poznavam muzicar(a gi poznavam mnogu)sto ne rekol deka Karolina nema pojma od peenje.site do eden se soglasuvaat so toj fakt.

Сега што мислиш? :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
a be sto ima postignato KAROLINA ziti se?ja butkaat so sila od site strani,i pak ne ja biva i ne ja biva.devojkata ednostavno nema pojma od peenje.ne poznavam muzicar(a gi poznavam mnogu)sto ne rekol deka Karolina nema pojma od peenje.site do eden se soglasuvaat so toj fakt.
Ако немала појма од пеење сигурно немаше да добива награди за интерпретација и тоа не само во Македонија туку и надвор од неа затоа не трескај без врска глупости и само да те информирам дека секаде каде што настапува таа пее во живо а не на плејбек.а тоа што велиш музичари сигурно се се само не музичари.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ако немала појма од пеење сигурно немаше да добива награди за интерпретација и тоа не само во Македонија туку и надвор од неа затоа не трескај без врска глупости и само да те информирам дека секаде каде што настапува таа пее во живо а не на плејбек.а тоа што велиш музичари сигурно се се само не музичари.
segde pee vo zivo i segde se posramuva.a be covek ako ti ne se razbiras vo peenje toa e ok,karolina nema pojma od peenje.i kade pee ziti se karolina,pod tus?na koi festivali?znaes li koj zima nagrada na tie festivali?pa NONE za malku ke pobedese na IDOL be?sega jasno li ti e?osven izgled karolina nema nisto drugo.a toa go kazuvaat pejaci,profesionalci koi sekojden pejat,i od toa ziveat,a ne kako karolina moraa da namestat na izborot za evrovizija za da ja vratat od mrtvite i za da uspeat da i napravat koncert.i ne mi ja fali ziti se karolina e se ama pejacka ne e.sekoj sto barem malku se razbira vo peenje ke to go kaze istoto.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
segde pee vo zivo i segde se posramuva.a be covek ako ti ne se razbiras vo peenje toa e ok,karolina nema pojma od peenje.i kade pee ziti se karolina,pod tus?na koi festivali?znaes li koj zima nagrada na tie festivali?pa NONE za malku ke pobedese na IDOL be?sega jasno li ti e?osven izgled karolina nema nisto drugo.a toa go kazuvaat pejaci,profesionalci koi sekojden pejat,i od toa ziveat,a ne kako karolina moraa da namestat na izborot za evrovizija za da ja vratat od mrtvite i za da uspeat da i napravat koncert.i ne mi ja fali ziti se karolina e se ama pejacka ne e.sekoj sto barem malku se razbira vo peenje ke to go kaze istoto.
Да убаво кажа секој што се разбира во музика али тоа сигурно ти не си а и тие што така ти збореле. Прашај го еден Влатко СТефановски,Кире Костов,Аки Ракимовски,Бајага,Дино Мерлин и да не ти ги редам уште многу други врвни музички имиња кои ја фалеле Каролина и нејзиното пеење,не за џабе Дино Мерлин кажа дека во неговото студио досега не слушнал подобра пеачка од Каролина.
Али ти дечко очигледно имаш некој проблем па затоа така зборуваш.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Луѓе, што се замарате со некој што нема појма од музика и што се мфали знаел си некои КВАЗИ музичари, не обрнувајте внимание на такви особи....како и КАРОЛИНА, и јас на таквите не обрнувам вниманиеа иначе зашто одма реагираат А1 дека немало врска тоа, таму кај што има чад има и оган, затоа нека не се правдаат сегастварно е проѕирно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Луѓе, што се замарате со некој што нема појма од музика и што се мфали знаел си некои КВАЗИ музичари, не обрнувајте внимание на такви особи....како и КАРОЛИНА, и јас на таквите не обрнувам вниманиеа иначе зашто одма реагираат А1 дека немало врска тоа, таму кај што има чад има и оган, затоа нека не се правдаат сегастварно е проѕирно
Ова со големи букви зошто е божество?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Да убаво кажа секој што се разбира во музика али тоа сигурно ти не си а и тие што така ти збореле. Прашај го еден Влатко СТефановски,Кире Костов,Аки Ракимовски,Бајага,Дино Мерлин и да не ти ги редам уште многу други врвни музички имиња кои ја фалеле Каролина и нејзиното пеење,не за џабе Дино Мерлин кажа дека во неговото студио досега не слушнал подобра пеачка од Каролина.
Али ти дечко очигледно имаш некој проблем па затоа така зборуваш.
pa sto drugo sakas da izjavat?a ima li za nekoja pejacka za koja sto ne go kazale istoto?oni za sekoja pejacka go zborat istoto.(a inaku i jas samiot sum muzicar)i i go analiziram na Karolina "peenjeto",i toa e se samo ne e peenje.nema pojma sto se harmonii,ne znae da pee vibrato,ne znae da drzi linija,ne znae da pee terca...a be pojma nema od nisto.tuku aj teraj si po tvoe.da ne bea vrskite Karolina ke peese samo pod tus(iako najcesto taka i pee).ako tolku znaes analiziraj go nejzinoto peenje i kazi mi strucno sto ima tolku dobro vo nejzinoto "peenje".
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
За типкава можам да кажам дека многу повеќе ја ценев порано, поготово кога беше мало битолчанче на макфест.сега ми е некако...исфурана, не ја мразам ама не ја и сакам баш!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Луѓе, што се замарате со некој што нема појма од музика и што се мфали знаел си некои КВАЗИ музичари, не обрнувајте внимание на такви особи....како и КАРОЛИНА, и јас на таквите не обрнувам вниманиеа иначе зашто одма реагираат А1 дека немало врска тоа, таму кај што има чад има и оган, затоа нека не се правдаат сегастварно е проѕирно
ooooooooooooooo eve edna od tie KVAZi muzicari,koja najverojatno e edna od "platenicite"da ja promoviraat"muzikata"i "peenjeto" na Karolina :pos2::pos2::pos2:a inaku ti kakva vrska imas so muzikata?i so peenjeto voopsto?a inace kakvo muzicko obrazovanie ima Karolina?nizo?si cula li mislenje i kritika od nasi poznati operski pejacki za "peenjeto"na Karolina?od Ana Ginovska Ilkova na primer?

За типкава можам да кажам дека многу повеќе ја ценев порано, поготово кога беше мало битолчанче на макфест.сега ми е некако...исфурана, не ја мразам ама не ја и сакам баш!
e bas taka,togas peese daleku poubavo od sega,i ne mi e jasno kako moze pejac namesto da napreduva vo interpretiranjeto,da propaga.toa e bas Karolina.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
pa sto drugo sakas da izjavat?a ima li za nekoja pejacka za koja sto ne go kazale istoto?oni za sekoja pejacka go zborat istoto.(a inaku i jas samiot sum muzicar)i i go analiziram na Karolina "peenjeto",i toa e se samo ne e peenje.nema pojma sto se harmonii,ne znae da pee vibrato,ne znae da drzi linija,ne znae da pee terca...a be pojma nema od nisto.tuku aj teraj si po tvoe.da ne bea vrskite Karolina ke peese samo pod tus(iako najcesto taka i pee).ako tolku znaes analiziraj go nejzinoto peenje i kazi mi strucno sto ima tolku dobro vo nejzinoto "peenje".
Ти си се ама музичар сигурно не а тие луѓе што ти ги спомнав се толку суетни што и пари да им даваат сигурно нема да кажат убав збор за некого ако не го мислат а ти ова што го зборуваш е само еден твој инат ништо повеќе или си некој пропаднат т.н.музичар на кој му пречи тоа што некој е успешен,али друже тоа е твој проблем не нејзин.:helou:

ooooooooooooooo eve edna od tie KVAZi muzicari,koja najverojatno e edna od "platenicite"da ja promoviraat"muzikata"i "peenjeto" na Karolina :pos2::pos2::pos2:a inaku ti kakva vrska imas so muzikata?i so peenjeto voopsto?a inace kakvo muzicko obrazovanie ima Karolina?nizo?si cula li mislenje i kritika od nasi poznati operski pejacki za "peenjeto"na Karolina?od Ana Ginovska Ilkova na primer?.
Као прво ти како квази музичар не ја знаеш оперската пеачка првин запознај ја зашто не се вика Ана туку Весна и да има и Ана али она се презива Дурловски првин научи ги па после коментирај а ти ни имињата не можеш да им ги научиш си слушнал нешто ама не си го добро дослушнал и да дали знаеш дека и Вања Лазарова нема ниту еден час музичко образование па пее како што пее.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
БРАВО;Караманот
луиѓе што не знаат дека Ана Гиновска е Весна Гиновска, онда не ни им читам посотви повеќе на темава
КАРОЛИНА пеела и пее најубаво во живо, така да џабе се сите коментари сувопарни, она си е најдобра во тоа што го прави, и не сакам ни повеќе да дискутирам за нејзиното пеење, тоа се покажало и се докажало, нема што јас или некој некомпетентен и тоа НА ФОРУМ да дискутира за нејзинотто пеење, кое е оценето не само од стручни луѓе, него и од публиката како најмеродавен критичар - а ти АЛЕКС ако си несопирлив, ќе те замолам да излезеш на телевизија или вобило кој медиум ЈАВНО да го образложиш пеењето на Каролина
сепак си несопирлив, докажи го твојот епитет, а не вака кукавички од зад компјутер да напаѓаш, тоа за мене е најниската човекова особина......
КАРОЛИНА знаеме колку вреди и нема потреба поединци да не убедуваат во спротивното!
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро изгледа, убаво пее, доста е..
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
БРАВО;Караманот
луиѓе што не знаат дека Ана Гиновска е Весна Гиновска, онда не ни им читам посотви повеќе на темава
КАРОЛИНА пеела и пее најубаво во живо, така да џабе се сите коментари сувопарни, она си е најдобра во тоа што го прави, и не сакам ни повеќе да дискутирам за нејзиното пеење, тоа се покажало и се докажало, нема што јас или некој некомпетентен и тоа НА ФОРУМ да дискутира за нејзинотто пеење, кое е оценето не само од стручни луѓе, него и од публиката како најмеродавен критичар - а ти АЛЕКС ако си несопирлив, ќе те замолам да излезеш на телевизија или вобило кој медиум ЈАВНО да го образложиш пеењето на Каролина
сепак си несопирлив, докажи го твојот епитет, а не вака кукавички од зад компјутер да напаѓаш, тоа за мене е најниската човекова особина......
КАРОЛИНА знаеме колку вреди и нема потреба поединци да не убедуваат во спротивното!
Ej abe ima Karolina poster od tebe na dzidot? Bas me interesira da ti kazam pravo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom