Каролина Гочева

H

-HRO

Гостин
Ova e samo moe licno mislenje da dodadam!Drugite so se fanovi mozat slobodno da si slusaat i da uzivaat vo nejzinite pesni!
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Nogo mi e mizerna kako glas i kako licnost a od pesnite mi se svigja malce Se lazam sebe
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Nogo mi e mizerna kako glas i kako licnost a od pesnite mi se svigja malce Se lazam sebe
Бејби прво запознај го некој па после коментирај каква личност, не можеш да кажуваш за некој каков е кога не си разменил со него ниту еден збор.:nesum:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Можете да ја критикувате колку што сакате ама се ви е џабе не и можете ништо само продолжете понатаму али кој ве шиша вас исфрусрирани јадни и бедни,кој не можат да се помират со фактот дека некој е успешен. Каролина драги мои има 17 години успешна кариера што ретко кој во Македонија може да се пофали со тоа. Што се однесува до Битолчани кои ја критикуваат тоа се луѓе чие главно мото во животот им е "да му умре козата на комшијата" a тоа кажува се за нив.:pipi: Секоја ви чест само напред! Далеку ќе стигнете.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Koncertot na Karolina e pomesten za 20 dekemvri!!

 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
порано значи ја обожавав и музиката и целата комплетно, но некако последниве години се измени, не ми се допаѓа бојата на косата, премногу е слаба, а и претерува со тоа цаци паковска стилот, инаку песните сеуште и ги обожавам, а за персоналноста нејзина, шознам, не ја познавам :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Koncertot na Karolina e pomesten za 20 dekemvri!!


Катастрофа е сликава...Подочњак до земја, брчки на лицето,цицки ала Мадона во 80-тите, демек е слаба а тука глеам пивско стомаче...На челото глеам една голема бубулица прекриена со пудра...Многу лошо...

Стилот не сакам ни да го коментирам пошо тоа е работа на вкус....Сепак, мене не ми се свиѓа ни косата а богами ни фустанот...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Катастрофално изгледа Каролина на сликата.Разочарувачки лошо.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Можете да ја критикувате колку што сакате ама се ви е џабе не и можете ништо само продолжете понатаму али кој ве шиша вас исфрусрирани јадни и бедни,кој не можат да се помират со фактот дека некој е успешен. Каролина драги мои има 17 години успешна кариера што ретко кој во Македонија може да се пофали со тоа. Што се однесува до Битолчани кои ја критикуваат тоа се луѓе чие главно мото во животот им е "да му умре козата на комшијата" a тоа кажува се за нив.:pipi: Секоја ви чест само напред! Далеку ќе стигнете.
Добро ај ние далеку ќе стигниме.
Ама ме интересира вие што ја сакате кај ќе ситгните???

Причината која не ја сакам Каролина не е нејзината успешност.
Ако некој не ти се допаѓа не значи дека му љубомориш.
Каролина популарна или не мене не ми се допаѓа ни нејзиниот стил, ни нејзиниот глас, ни нејзината фаца ни нејзиниот карактер...
И јас нигде нема да стигнам оти не ми се допаѓа???
За да стигнам до негде треба да ја сакам и да и` се восхитувам???
Не знаев дека се постигнува некаква цел во животот со тоа што ќе ја сакаш Каролина. Изгледа некоја нова кампања „Сакајте ја Каролина, ќе завршиш факултет, сигурно вработување, решено станбено прашање“
Ако Каролина е толку добра, ти нема да мораш да не` убедуваш во тоа..

И ме интересира од каде го изваде податокот дека во Македонија ретки се луѓето со кариера???
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле стварно, катастрофа е сликата
Ми се свиѓа сегашниот стил на Каролина али онаа Цаци Паковска толку ме нервира!!! Шмизла
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Намерно е така сликата, погледнете го новото шоу наскоро кое ќе оди на некоја од телевизиите со новите песни и ќе ви стане јасно зашто е така облечена и нашминкана и се, таков и е албумот, МОРА да изгледа автентично и постаро, за да го долови амбиентот нма песните
НАЈУБАВО мислење според мене КАЖА РИСТЕ кој мн убаво рече јас не ја обожавам, али има фанови што ја сакаат, а најголемиот дел од вас ,, не ги ценат мислењата на тие што ја сакаме и единственао мислат како да навредуваат некого, кој е на тапет, а немаат лице да се соочат со луѓето
100% така правите и во приватниот живот, од каде таа омраза, гнев спрема луѓето, јас се кладам дека Каролина е смао еден мал дел одона што вие го мразите, се што не кможете в лице да им кажете на луѓето што ги мразите, го правите тоа преку ликот на Каролина, која со сигурност нема да ви врати од зад компјутер - ете таму мислеше КАРАМАНОТ за тоа каде ќе стигнат тие луѓе, кои се постојано незадоволни, критизерки настроени спрема секого, од акде тој гнев толку насобран, омраза?

КАРОЛИНА е единствената која 17 години успешно и континуирано прави кариера во Македонија, ова е без полемика и понатамошна дебата!
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Slikava da ne e slucajno za novata kampanja:Dali licite na pop princezata?:icon_mrgr
A i koja e smislata na taa kampanja,stvarno ne mozam da razberam..:icon_roll
Ne ,ne licam i fala Bogu sto e taka.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086

ПРОМОЦИЈА НА НАЈПРОДАВАНИОТ МАКЕДОНСКИ АЛБУМ ВО 2008Г "МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ"
Најпродаваниот македонски албум во 2008г "Македонско девојче", на Каролина Гочева, ќе има своја концертна промоција на 20ти декември во Универзална сала во Скопје.

Неколку денови пред концертот во Скопје, Каролина својот албум ќе го представи и пред Битолската публика на 12ти декември во Домот на културата во Битола.

Во план се уште неколку концерти низ Македонија,а за точните датуми и градови накнадно ќе бидете информираме.

На концертот ќе бидат изведувани песните од албумoт "Македонско девојче" и уште неколку други песни, се разбира во тој стил. Токму поради тоа, концертите ќе се одржваат во Универзална сала и во домови на култура низ Македонија, затоа што таквиот стил на музика, на вистински начин може да се долови, во што е можно поинтимна атмосфера.

Каролина на концертот ќе ја прати наменски формиран бенд, во кој членуваат дел од стандарниот пратечки бенд на Каролина "Neighbours bаnd" надополнет со уште неколку музичари, како и Мандолинскиот оркестар при "Македонскиот културен центар".
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
И ме интересира од каде го изваде податокот дека во Македонија ретки се луѓето со кариера???
Јованке јовано,кажи ми, која пеачка или пеач во Македонија може да се пофали со така долгогодишна кариера и тоа во континуитет без паузирање на неколку години.
А што се однесува до тоа до каде ќе стигнеме мислев на пустото македонче кое само плука по нешто па после некој друг ни е крив.
И да точно е тоа дека не може секој да ја сака Каролина и не треба никој тоа не го бара, но мислам дека заслужува почит за се што направила во својата 17 годишна кариера. На крајот на краиштата на никој му нема земено ни украдено нешто. А и уште ова единствена пеачка кој не подлегна на политичките партии и покрај многубројните понуди таа ги одби сите,за разлика од сите други кој се продадоа на партиите.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom