Дино Мерлин

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ima nekoj shto slusha/l? JAs da ne vi e od misla na site karaoke zabavi kaj shto sum bil samo negovi pesni znam da odpeam. Inaku skoro 90% mi se omileni! :majmun3:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мој је живоооооот Швицарскааааа
скоро - па савршени!

Го слушам понекоаш, ама не ми е нешо посебно... Јез да има добри песни, али има многу подобри од него. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.464
Поени од реакции
47.339
По алкохолен пејач нема да се роди на тие негови песни количина се мери со цистерни не се литри.
Текстови перфекција песни маваат во лева преткомора тоа во старите албуми, сега мислам дека има нов не сум го слушал само да не е како оној Бурек
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
супер е Мерлин ,песните му се закон ,а посебно постарите..само нив ги пеам на караоке
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... ко ке се расположам, се пеам, не пребирам... Инаку убај песни има Дино.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
По алкохолен пејач нема да се роди на тие негови песни количина се мери со цистерни не се литри.
Текстови перфекција песни маваат во лева преткомора тоа во старите албуми, сега мислам дека има нов не сум го слушал само да не е како оној Бурек
Samo edna pesna e barem sega za sega! Inaku da ti kazam do pred nekoja godina imav nekoj obichaj: sekad koga ke pominuvav od trezna vo ne trezna sostojba barav da chujam nekoja negova pesna, ama mi pomina toa, sega po celi albumi baram!:majmun:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Органски не можам да го поднесам, ни како појава, ни како глас, ниту неговите песни! Ниедна не сакам!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Мој најомилен пеач досега.Ги имам сите негови песни и тоа буквално сите од прва до последна сите што се испеани лајф на концерти сите концерти сите песни.Многу го сакам сите ми се омилени.Екстра песни маваат у срце.Дино Мерлин топ е.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
Мене ми е редок исклучок од тој тип музика(што и не ми е нешто) кој е добар и вреди. Има стварно добри, длабоко мислени, спиритуални тесктови. Исто музиката како композиција се почитува, мнору добро искомбинирани инстррументи.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Леле љубовта моја... Го обожавам, еден и единствен е. Песните, концертите, гласот, се е совршено..:pipi:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Merlin - Moja mala barbiko

Sanjam slijeces na moj prag
Ja prostirem svilen sag
Tvoje mokra stopala
Sad bi tako plesala

Sanjam kisu, crven krov
Da se budim kao nov
Sanjam davno sanjano
Sto mi nije sudjeno

Krst i djerdan za tvoj vrat
Gladne usne vode rat
I sve teze podnosim
Sto te vrijeme odnosi

Ide ko zna koja zima
Na put oko svijeta
Lazu te kad kazu da sam sretan

Laku noc, moja mala Barbiko
Dzaba sve, al' ja sam na te navik'o
Usnama slucajno ali srcem beskrajno

Krst i djerdan za tvoj vrat
Gladne usne vode rat
I sve teze podnosim
Sto te vrijeme odnosi

Ide ko zna koja zima
Na put oko svijeta
Lazu te kad kazu da sam sretan

Laku noc, moja mala Barbiko
Zalud sve, al' ja sam na te navik'o
Usnama slucajno ali srcem beskrajno

Моето омилено од Дино!
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Одличен пејач, многу ги сакам неговите песни, скоро сите му се убави.
Супер сум поминала и на сите концерти на кои сум била, човекот знае да направи супер атмосфера, да ги крене сите на нозе и во сите да разбуди емоции.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Леле го обожавам. Нема песна шо не му ја знам, сите му се топ..
Не пропуштам ниеден негов концерт, човекот е совршенство.
Посебно ја сакам Смјехом страх, Шта ти значим ја, Кад си рекла да ме волиш, Ја сам не те навик'o(Моја мала барбико)..Ако почнам да редам, нема да застанам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Органски не можам да го поднесам, ни како појава, ни како глас, ниту неговите песни! Ниедна не сакам!
Ух, и јас исто така.
Не знам како денес додека се возев во автобус накај работа во глава ми се уврте една песна посветена на војната во Босна, нешто како: Не буде ли Босне ондак нече бити ни нас. Плагијат на една песна од Мајкл Џексон.

Одвратно, одвратно!!!

Пред да се појават неколку нови групи од Босна, мислеф дека во Босна има најтиња музика од цела бифша СФРЈ, благодарение на Дино, Диви Јагоди и слични.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom