Најдобар скопски тезга бенд

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ja mislam South Park se edni od najdobrite!!!

Isto mi se svigaat DAY OFF!!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
DAY OFF свират се што ти душа сака. Вокалот може да го отпее Џејмс Блант да се префрли на Никлбек и да заврши со Бритни(кој им беше на свирка во петокот знае:pos:)....
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Ja bev, dobri bea, mi se sviga koloseum u takvo izdanje :) Inache mene favoriti mi se Hell Strings, sabota vo marakana, pa posle Eye Cue, sreda marakana.....
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Најдобар репертоар дефинитивно Фанки Панкс, а најбоље атмосфера (кога идеме бандата) ни се прави на Саут Парк
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Мислам South park...лично ги знам дечките супер се...малку репертоарот им е стар ама прифатливи песни за секого има
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Сите тезга бендови треба да цркнат!
Сите аргументи дека сфирејки у тезга бенд, "музичарот" обезбедува пари неопходни за основна егзистенција, не држат вода...
Сфирејки во тезга бенд, "музичарот" само ги изложува на опасност недолжните луѓе кој случајно се нашле во негова близина да му поверуваат дека тој воопшто прави нешто добро....
Треба да се почне со тоа што ќе се преформулираат од Тезга Бендови, во Благо-Ретардирани и непотребни Џубоксчиња, а ќе се продолжи со наполнети пиштоли, пушки, апчиња со цијанид, молотови коктели и тн....:back:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Non Stop Band...

А од кафаниве... Fancy Band...
хохо комши ми се овија

иначе до сега што имам слушнато тезга некако hellstrings ми се најбоље(и од овие некои ми се комши)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Day-off се без конкуренција.
Свират песни што се близу до нашето време, а не бени кога ќе фати од 66 некоја. Убаво е се да се слуша, само нормално повеќе сакам поново.
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
184
Поени од реакции
7
Сите тезга бендови треба да цркнат!
Сите аргументи дека сфирејки у тезга бенд, "музичарот" обезбедува пари неопходни за основна егзистенција, не држат вода...
Сфирејки во тезга бенд, "музичарот" само ги изложува на опасност недолжните луѓе кој случајно се нашле во негова близина да му поверуваат дека тој воопшто прави нешто добро....
Треба да се почне со тоа што ќе се преформулираат од Тезга Бендови, во Благо-Ретардирани и непотребни Џубоксчиња, а ќе се продолжи со наполнети пиштоли, пушки, апчиња со цијанид, молотови коктели и тн....:back:
е ај те МОЛАМ дај кажи бенд кој не почнал со тезга??????????????????
и кажи ми дали Пилева и Дани ти вредат или се ГОЛА ВОДА, па ке ти кажам после неколку работи од музиката ако сакаш нормално.
а за свирка R&B Велешани супер свирка забава до безсвест почеток така по комерцијален рок па полека се прминува на старо и на крај се тера АЗРА, ЗАБРАЊЕНО ПУШЕЊЕ, ПСИХО МОДОПОП, ВАН ГОГ, АРХАНГЕЛ ЛАСТ ЕКСПЕДИШН, ЛЕВА ПАТИКА и кул ствари понатаму.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
DAY OFF

на последна свирка шо им бев свиреа од Металика до ЕКаВе.
закон се и најбоњи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom