Дали партијата ДПМНЕ има право да го носи името на МРО?

Дали партијата ДПМНЕ има право да го носи името на МРО?


  • Вкупно гласачи
    122
N

n/a

Гостин
луѓе да ве потсетам дека сме на иста страна
Не сме на иста страна.
Овие двајцава (Трнот и Братот) кои што меѓудругото лично многу добро ги познавам,или почнале тешко да се дрогираат или некој ги `разубедил` дека Александров има било какви додирни точки со македонците и македонските ревулуционери- па сега на сите тука ни сервираат една многу гнасна манџа.
Фууј....Зеко не јаде таква манџа-ајде гит.

Не...нема јас да зборам било што плус.
Ама цената на вакво делување се знае.
И ќе дојдам да си ја наплатам.
+ да го оставите Corleone...пошто момакот е прав во целост и и еден излишен муабет не направил.

А барабар со личната цена која што ќе си ја барам и ќе си ја земам...
заедно со прави и неискаљани граѓани на Македонија има да ви дигнам едни демонстрации и да ви го рушам тоа музејот на ВМРО ако во него има место за Александров,Михајлов,Черноземски,Татарчев,Матов...
има работи со кои што нема заебанции.
И како што кажав веќе порано- моето дете и децата на моите пријатели некоја неука учителка нема да ги учи дека некој отпадник и предавник,обичен послушник на Михајлов е македонски револуционер.

Со самото тоа...ја постигнале целта на врховистичката пропаганда,а тоа е дека македонците се бугари.
А за тоа шанси нема.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Секој педер и кодош шо се обидува да сее несогласие и омраза меѓу Македонците ми е крвен душман, и око не ми трепнува да го заколам ко јаре...
Така, да се знае.

Кодоши, расколници, прикриени предавнички агенти, инсталирани да сејат раздор...

На клада, на бесилка.

Тоа не се Македонци. И такви не ни требаат.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Не сме на иста страна.
Овие двајцава (Трнот и Братот) кои што меѓудругото лично многу добро ги познавам,или почнале тешко да се дрогираат или некој ги `разубедил` дека Александров има било какви додирни точки со македонците и македонските ревулуционери- па сега на сите тука ни сервираат една многу гнасна манџа.
Фууј....Зеко не јаде таква манџа-ајде гит.

Не...нема јас да зборам било што плус.
Ама цената на вакво делување се знае.
И ќе дојдам да си ја наплатам.
+ да го оставите Corleone...пошто момакот е прав во целост и и еден излишен муабет не направил.

А барабар со личната цена која што ќе си ја барам и ќе си ја земам...
заедно со прави и неискаљани граѓани на Македонија има да ви дигнам едни демонстрации и да ви го рушам тоа музејот на ВМРО ако во него има место за Александров,Михајлов,Черноземски,Татарчев,Матов...
има работи со кои што нема заебанции.
И како што кажав веќе порано- моето дете и децата на моите пријатели некоја неука учителка нема да ги учи дека некој отпадник и предавник,обичен послушник на Михајлов е македонски револуционер.

Со самото тоа...ја постигнале целта на врховистичката пропаганда,а тоа е дека македонците се бугари.
А за тоа шанси нема.
ИМАЛО ЕДЕН ПАМЕТЕН ДА СВАТИ ДЕКА БУГАРАШИТЕ МАКЕДОНСКИ ПРЕКУ КУРО МИ ДОЈДОЈА. АБЕ НЕ ВИ ЕДИ ПАМЕТО УШТЕ ПЕТ ПАТИ ДА НЕ ПОДЕЛАТ ПАК КЕ СЕ КРСТИТЕ ВО БУГАРИЈА ДА ВИ ЈА ЕБАМ ТАЈА БУГАРИЈА. ПА АДРЕСИ МИ БАРАТ. КУРО КЕ МИ ЈАДИТЕ СИТЕ БУГАРОФИЛИ ДА СЕ СОБЕРИТЕ МАЈКАТА ВАША РАСИПАНА
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Така, да се знае.

Кодоши, расколници, прикриени предавнички агенти, инсталирани да сејат раздор.

На клада, на бесилка.

Тоа не се Македонци. И такви не ни требаат.
И ЗЕМИ БРКАЈ ГИ ФОРУМОТ ПОЧНА ДА СМРДИ НА ПИЧКА БУГАРСКА
 
N

n/a

Гостин
Така, да се знае.

Кодоши, расколници, прикриени предавнички агенти, инсталирани да сејат раздор.

На клада, на бесилка.

Тоа не се Македонци. И такви не ни требаат.
Aко Михајлов,Александров,Татарчев,Черноземски,Матов...
се `македонци`...
јас прв се јавувам и гарантирам дека ќе го скинам македонскиот пасош,пошто у таква манџа нејќум да имам удел.
И тогаш или јас нема да бидам македонец...
или `македонците` кои што сакаат да ги величат горе наведените петорица ќе треба да си заминат за `мајка` Бугарија.
Едно од двете.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
ЦЕЛ ДЕН ИСТО ГИ ПРАСШВАМ, ТИЕ МАЈКА МИ КАРАТ. ШО МИ КАРАТЕ МАЈКА КО СИТЕ БУГАРИ ПЕДЕРИ СТЕ
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ ВО НЕА
МАКЕДОНИЈА Е СЕ ШТО ИМАМЕ
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Луѓе ја не знам зошто сте толку нафурани против Тодор Александров но тој е Македонец се борел за независна Македонија и сето друго е блгарска пропаганда и академска глупоќа.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе многу мајмунисување не чини за никого, посебно не треба да го потценуваш човека да не ти ја залупа муцката на прво видување.

Ако некој не е способен за здрава издржана дискусија подобро нека си припази на речникот.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
I.S.Corleone напиша:
MAJKATI NA KURO MOJ:pusk:

???

адресата, јунак, да ти ја донесам мајка ми :)

АДРЕСАТА и ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ на приватна порака :)

јас пцуев кодоши и чпијуни, ако ти се најде во нив - твој проблем


дали ќе те банираат или не - не ме интересира. ама за пцуење мајка преку интернет треба многу јунаштина.

пошо пиша „куро мој“ , значи најверојатно си од битола или околијата.

и јас.

зато, адресата, да ми кажиш некој муабет в лице, и она со мајка ми :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Токму така..Треба да се свестиме...Да си ја сакаме нашево парче земја..Да си ја сакаме оваа света Библиска Земја...
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ај сеа Чернодримски не бил Македонец,а човекот од Штип.А Михајлов и Александров не може да се поистоветуваат.Михајлов сакал автономна Македонија ама без Македонци во неа,додека мотото на Александров било МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ и СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Жално е што некој сеуште живее во илузијата на штелуваната екс-ју пропаганда и и дава моќ.

Не знам како може историјата да се земе како фиксна категорија, која не е подложна на промени.
Или у '45 се ни открија и напишаа, ја затворија историјата за сва времена, па сеа нема што да ревидираме?

Како само се разнебитуваме сами...Страва!

Уживаат сега комуњарските манипулатори. Нешто што го започнале пред пола век, уште дава резултати. Уште Македонецот сам си ебава матер. Разни -фили и -мани ќе подметнат иницијална каписла, и опа покољ.Секоја чест.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Алоооооооооо , не ли ви е срам бре ??????? Зарем очи ке си вадите ?????
Од тоа Македонија не може да дигне глава , се справила со турци бугари , срби , грци , Албанци , ама од црвот во себе нема одбрана. Кој и што бил , оставете на луѓе кои се стручни да се докажуваат. Да се немало мира од експерти ама баш за све . И полека со тие закани , кој е маж и сака да се разбере очи во очи со некого , има пп , и таму договорете си меч. Не вакви педерски работи да правите .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom