Дали партијата ДПМНЕ има право да го носи името на МРО?

Дали партијата ДПМНЕ има право да го носи името на МРО?


  • Вкупно гласачи
    122

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
:tv:

П.С. Зефљуш...:pos2: Сердаре, you are my private hero today!


И не се замарај...не ли гледаш дека лоша вода пиеле денеска скотовите пролетерци...

Македонија простува, ВМРО не...ќе ги стигне и нив казната...кога тогаш :wink:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Ај сеа Чернодримски не бил Македонец,а човекот од Штип.А Михајлов и Александров не може да се поистоветуваат.Михајлов сакал автономна Македонија ама без Македонци во неа,додека мотото на Александров било МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ и СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
Мислиш сигурно на Владо Черноземски па бил Македонец ама пак го отепал Димо-Хаџи-Димов докажан револуционер

Тодор Александров пак го свиткува Ѓорче Петров исто така докажан револуционер за Македонска кауза

изгледа сами си ги вадиме очите

ајде почна второто да бришам
 
N

n/a

Гостин
А да пореагира малку тука администратор и банче да подели?
На кого попрво?
Ако му дадат на Цорлеоне...
а тоа другите ги остават раат...
јас ветувам дека и јас нема да пишувам од утре веќе на кајгана.
Пази...јас не сум лигуш.
Јас кажувам еднаш.
И не одстапувам.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Луѓе дај да дискутираме ви велам на иста страна сме,до кога ке се јадеме самите себеси
 
N

n/a

Гостин
Мислиш сигурно на Владо Черноземски па бил Македонец ама пак го отепал Димо-Хаџи-Димов докажан револуционер

Тодор Александров пак го свиткува Ѓорче Петров исто така докажан револуционер за Македонска кауза

изгледа сами си ги вадиме очите

ајде почна второто да бришам
А бе Џони...аман немој и ти.
Черноземски е роден бугарин,од крв и месо...
од Велинград е.
Најдобар стрелец можда на цел балкан...
АМА НЕ Е МАКЕДОНЕЦ.
Разбираш?
Најди го Велинград на карта.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Остајте ја десницата на ВМРО нека се шири. јас одам Игучи. нека дојди сердарот таму да видам дали личи на каракачанов. Ај поздрав и поправ за БУГАРОФИЛИТЕ ве заќутив денес
 
N

n/a

Гостин
:tv:

П.С. Зефљуш...:pos2: Сердаре, you are my private hero today!


И не се замарај...не ли гледаш дека лоша вода пиеле денеска скотовите пролетерци...

Македонија простува, ВМРО не...ќе ги стигне и нив казната...кога тогаш :wink:
Ај ти не сери многу-многу...
И срами се...дечко од збор.
ПРОПРАТНО...еден даден збор од Тьрн в окото:

. Воедно ова е мојот последен пост на овој форум, на своја волја, бидејќи има премалку енергија, и ако не ја искористиш правилно, нема ништо да направиш од тоа што си го замислил. Јас терам понатака по својот пат, до таму до каде што ќе стигнам, и не се вртам назад по ниеден пишманџија.

ВМРО-ДПМНЕ, партија каква што е сега, е еден тежок УДБА-шки калап, кои заедно со СДСМ се играчи на добитна комбинација помеѓу себе. Тоа е толку очигледно што не мора ни да се разглабува понатака...
А пишман ага....:kesa::kesa::kesa:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
брат родени бугари на балканот нема,има луѓе кои не знаат што се и се нарекуваат себе си Бугари
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Зефљуш, дој плукни ми под џам :wink:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ми се заканва од преге шо да му прам јас ко не го банирате
Decko ajde oladi...


inace da se vratime na temava: MIslam deka nikoj nema apsolutno pravo da prevzema necii ideali bidejki tie da gi narecam raboti koi se napraveni za toa vreme se zasluzni nekoi drugi kako sto e slucajot so MRO.Za MRO zasluzni se znae koi se, toa se osnovatelite na MRO i site koi rabotele za MRO vo toa vreme.Nivnite zaslugi im se prepisuvaat samo na niv,i nikoj ne moze da mu se prepisuvaat.A sega koj ima pravo da go nosi imeto MRO,pa vaka po moe VMRO-DPMNE do nekade zasluzuva da go nosi toa ime.No ne moze da si gi prepisuva zaslugite od Istoriskoto VMRO. VMRO-DPMNE moze samo da gi prodolzi idealite na istoriskoto VMRO.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
мајка ми чека...

јунако го нема.

зефљуш ми се истопори по втор пат. ебаја си га ежа и ти...

а мои истражувања и текстови користевте скоро сите во кавги со грци, бугари, срби, Албанци...

и мене ќе ме нареквате директно или прикриено некакоф фил?

па прво ќе ве тепам, после ќе ве ебам, па така во круг...

а она јуначето се засили премногу јуначки, не ни прочита шо напишав...

зато ќе биди тепан. АДРЕСАТА , ДОМА ЌЕ ТИ ДОЈДАМ ДА МИ КАЖИШ ДЕКА СУМ БУГАРИН, И НА МАЈКА МИ ДА И КАЖИШ ДЕКА Е КУРВА.

не се секирај, 2500 километри сум од битола, и ко ќе си дојдам оние сите зефљуш шо ги наброја да те бранат, пак џабе ти е...

погрешна фамилија чепна, мочко еден...


АДРЕСТА И ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ!
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Ако на моменталниов муабет му напрајме проекција 100 години во минатото, место форум за расправање би имале кубури и манлихерки и би се тепале меѓу себе.
Епа ете ја историјата се повторува и овде на кајгана. Сите се тупаме во гради дека сме Македонци и дека нема поголеми патриоти од нас, но си ги вадиме очите еден со друг. Така било и порано, сите сакале се најдобро за Македонија, но имале различни мислења и методи за реализација на идеите, а тие разлики ги "пеглале" со меѓусебни пресметки.
А сигурен сум дека бугарчињата кои моментално ги нема да искоментираат, сигурно си тријат раце исто како и бугарчињата пред 100 години кога гледале како Македонците си ги ваделе очите меѓусебно.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
А бе Џони...аман немој и ти.
Черноземски е роден бугарин,од крв и месо...
од Велинград е.
Најдобар стрелец можда на цел балкан...
АМА НЕ Е МАКЕДОНЕЦ.
Разбираш?
Најди го Велинград на карта.
Се извинувам моја грешка
Потпишано Бугарин е дума да нема, прогуглав за да се осигурам на брзина роден таму и таму каменица (велинград)шта ти ја знам на википедија нашиве го пишале Македонец ,Бугарите бугарин(знам дека не е некој релевантен извор википедија ама не знам на кого да му верувам ,на нашиве сајтови роден е таму ,ама со идеа за Македонија нешто како Хитлер роден аустриец,најголем Германец,на бугарскиве си го пишува Бугар) и сега нешто ми падна во очи читаќи за него значи ликвидира некој влијателен бугарски комунист во 1924 и во 28 го осудуваат на смрт во 1932 го помилуваат и го пуштаат од затвор значи овде ми е најсумљиво кој стој зад него ,значи бугарскава држава пошто таа го помилува или пак некоја друга моќна организација
(не мислам на ВМРО) која го искористува подоцна за атентативе на Александар и францускиов министер


знам дека е офтопик онака ме заинтересира типов пошто досега само основни податоци знаев ама сега ти читам нешто како "Шакал" е типов

Значи информации можи и по пп да не се руши концептов
 
N

n/a

Гостин
зефљуш ми се истопори по втор пат. ебаја си га ежа и ти...
:pos2:
Шо ќе ми напраиш бе бате...?
Ќе ме скршиш од частење?
:pos2:
Лол...и тој ден ќе дојде...
Ќе збориме и ќе пиеме и ја и ти.
Има само една куќа,накај пазаро шо ми е забранета за сва времена у Битола.
Аха...таа од рамбовци.
друго...е се од пријатели.
Ај чао...отидов ја...
Оти не су на плата да се расправам тука...:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom