Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Има ли некој од тука што е запишан на менаџмент?Јас се запишав сега,ама ме исплашија оти Шуклев предавал по повеке предмети.
Знае некој да ми каже како е?И дали прават проблем за менување на смерот?
Зависи од начинот на кој учиш... Во глобала речиси сите смерови имаат барем два предмети од Шуклев, а на Менаџмент има три задолжителни предмети од него. Инаку уште ти е рано да се секираш, додека дојдеш до предметите од Шуклев имаш уште година дена :)
Резултати од упис има на веб. Линк па клик.
http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/novosti/29
Ова не се резултати, туку само истакнати поени :)
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Кога веќе се актуелизира менаџмент.. дај кажете нешто повеќе околу основи на менаџмент, во што е проблемот со предметот/професорот, на што треба да се обрне повеќе внимание, кој колоквиум е потежок и сл.. :)

P.S ако му текнува на некој некое испитно прашање економика - нека не се срами да пише по ПП. :)
 

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
Луѓе дај помогнете со ова сметководството.. да не му се наоѓаат на некој испитни комбинации... и ако може некој да ми каже како е на испит, прв пат полагам
Сметководство се се паѓа од збирката тукуречи. Лесно е.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Дали некој има прашања за сметководство од испит, полагам на 6ти па малку помош не би ми дошла лошо... благодарам однапред :)
A be so ke ti se prasanja,nauci tocno/netocno,amortizaciite,FIFO,LIFO i veruvaj ke polozis,ova ti go zboram od licno iskustvo,drugo niso ne ti treba,ama gledaj da znaes ubavo da gi presmetuvas tie,a i voopsto ne se teski:):):):))))
 
Член од
19 август 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Фала... колку-толку пак ме утеши... :) се ќе беше сега ок да не беа оние од студентски... :nerv:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Колеги, слушнав дека на огласна табла пишувало дека економски веќе бил на 2 колоквиума!? Јас лично не сум бил на факултетот од 4 јуни (немам испити, фала богу), така да немам видено... Стварно е на 2 колоквиуми? :icon_roll
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Да сигурно е на предходните страни имаш и слика, јас денеска бев на факултет и колку што ме држи секавање првата колоквиумска недела е од 1 до 11 ноември. :smir:

А и не знам дали има некој пишано, ВАЖНО запишување на семестар е од 07.09.2010 - 14.09.2010
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Да сигурно е на предходните страни имаш и слика, јас денеска бев на факултет и колку што ме држи секавање првата колоквиумска недела е од 1 до 11 ноември. :smir:
Абе мене Маца ми кажа, :pos::icon_lol::pos::icon_lol::pos: ама знаеш ја па да си прашам да не е некој трач, знаеш какв скептик сам :pos::icon_lol::pos::icon_lol::pos::icon_lol:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Има ли некој од тука што е запишан на менаџмент?Јас се запишав сега,ама ме исплашија оти Шуклев предавал по повеке предмети.
Знае некој да ми каже како е?И дали прават проблем за менување на смерот?
Ne se plasi...Ne e lesno kaj Suklev ama ke mu go naucis nacinot na koj treba da ucis, kako gi postavuva prasanjata i se toa...ke sednes ubavo ke si naucis i nema da imas problemi:D a i drugite smerovi imaat predmeti kaj nego taka da...Vo sekoj slucaj imas vreme do vtora godina:)
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
ДА НЕ МУ СЕ НАОЃААТ НА НЕКОЈ ПРАШАЊА ПО НАДВОРЕШНА ТРГОВИЈА КАЈ КИКЕРКОВА???
И ако има некој да сподели искуство, како е на испит, дали се паѓаат само важните работи од лекциите итн.:toe:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Уште колку пати имам право да го полагам математика ако го паднам и овој испитен рок? Слушнав дека би можел повторно преку колоквиуми али кружат муабети дека на 2 колоквиуми ке биде од сега па натаму, па тоа некако ми ги пореметува плановите....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Уште колку пати имам право да го полагам математика ако го паднам и овој испитен рок? Слушнав дека би можел повторно преку колоквиуми али кружат муабети дека на 2 колоквиуми ке биде од сега па натаму, па тоа некако ми ги пореметува плановите....
Не кружат муабети, туку ќе биде на два колоквиуми. Инаку имаш право колку сакаш да си го полагаш предметот, но сега ќе треба да го презапишиш.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Боби[Мкд];3731570 напиша:
Тоа е само табелата, ја стаив на excel, и сум 261-ви од 1000 студенти по бројот на поени. :S слабо! :(
Математички тоа би значело дека ако случајно не си влегол на првиот избран департман, си влегол на вториот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom