Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
....увид и за тие што не положија и што не се дополнителен колешке, па сега претпостави само колку ке чекаат:vozbud: . Затоа за дополнителните може и порано да се оди, мислам ако сакаш да имаш повеке време за учење . :smir:
Епа баш и неможе, бев вчера со една другарка ни рече во понеделник колешки. Не ни кажа ништо повеќе, а го прашавме кои теми треба....
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Епа баш и неможе, бев вчера со една другарка ни рече во понеделник колешки. Не ни кажа ништо повеќе, а го прашавме кои теми треба....
Епа Ок тогаш. Мене така ми кажаа дека можело и порано,а и колешката lil_miss пред некоја страна спомна кои теми ги имала за дополнителен, па затоа и мислев така. :smir:
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
е-бизнис заради тоа што ми фали еден ебан поен за 9ка професорот ми вика у среда да идам да преполагам 2 колоквиум зашто најмалце поени имам на него
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
27 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Znae li nekoj vo kolku se polaga Informaciski tehnologii vo ponedelik?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
е-бизнис заради тоа што ми фали еден ебан поен за 9ка професорот ми вика у среда да идам да преполагам 2 колоквиум зашто најмалце поени имам на него
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Е и јас за еден бод ќе имав Трговско право 9ка ама нели треба да се полага есеј... ај важи! А на почетокот кога почна да ни предава првите часови ни рече ако ни фали еден или два бода за повисока оценка ќе ги имаме од него без проблем........ ама ете си праат што сакаат матертираат боже немаме друго за учење. Глупости!!!

--- надополнето ---

Епа Ок тогаш. Мене така ми кажаа дека можело и порано,а и колешката lil_miss пред некоја страна спомна кои теми ги имала за дополнителен, па затоа и мислев така. :smir:
Па да прашав за Теорија на веројатност и Геометриска зашто тие две задачи ги немав решено. А ми имаат кажано кои две задачи најмалку сум ги знаела или не сум ги решила воопшто тие ќе ми ги даде на дополнителен па затоа си прашав за нив. А инаку на увид за дополнителен во понеделник :)
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Е и јас за еден бод ќе имав Трговско право 9ка ама нели треба да се полага есеј... ај важи! А на почетокот кога почна да ни предава првите часови ни рече ако ни фали еден или два бода за повисока оценка ќе ги имаме од него без проблем........ ама ете си праат што сакаат матертираат боже немаме друго за учење. Глупости!!!
абе да ми дае така нешто супер ке беше али ебана 1/3 да учам за ебана 1/100 плус па не ја глеам баш баш логиката.
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi kaze nekoj od postarite ako bil na ispit, profesorkata Kalina po statistika sto dava obicno na ispit?fala odnapred:)
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Е и јас за еден бод ќе имав Трговско право 9ка ама нели треба да се полага есеј... ај важи! А на почетокот кога почна да ни предава првите часови ни рече ако ни фали еден или два бода за повисока оценка ќе ги имаме од него без проблем........ ама ете си праат што сакаат матертираат боже немаме друго за учење. Глупости!!!


Грешка да не си случајно.. Јас како што знам, т.е. како што прочитав во правилникот што е на Зефир гласи: Студентите на кои им недостасува еден поен за повисока оценка се смета дека го имаат освоено и им се впишува повисоката оценка. А на студентите на кои им недостигаат 2 поена, полагаат есеј на една од 12те теми на Зефир.(ова е optional) Оние студенти кои сакаат повисока оценка а не ги задоволуваат претходните критериуми можат да преполагаат еден колоквиум во терминот за полагање на испитот (11.06)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Не знам стварно кај сте го слушнале професорот дека така кажал на првиот час или атеистиче од кај го копирал ова... Јас знам од лани колешка што и фалел еден бод и не попуштил, исто и оваа година кога ги даваше оценките прво што кажа беше дека нема попуштање т.е. дека ќе си полагаат есеј, и во списокот со оценките убаво си беше обележано...
мисс ништо не те кошта да отидеш и да си ја пробаш среќата, есејот колку што прочитав се состои од познавање на соодветната тема и сопствено мислење, што значи малце прочитај и филозофирај, ништо не губиш...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ова Статистика 14 тема во збирка има 40 страни од неа.Сигурна е информацијата дека не треба да се чепкаат задачите од таа глава?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Не знам стварно кај сте го слушнале професорот дека така кажал на првиот час или атеистиче од кај го копирал ова... Јас знам од лани колешка што и фалел еден бод и не попуштил, исто и оваа година кога ги даваше оценките прво што кажа беше дека нема попуштање т.е. дека ќе си полагаат есеј, и во списокот со оценките убаво си беше обележано...
мисс ништо не те кошта да отидеш и да си ја пробаш среќата, есејот колку што прочитав се состои од познавање на соодветната тема и сопствено мислење, што значи малце прочитај и филозофирај, ништо не губиш...
Се е тоа убаво колега ама да имав време да се замарам со есеј... Земав веќе оценка така да нема многу што да се направи :) Едино памет за друг пат..
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj koga ke ima rezultati ekoloski zosto ne stavi vo petokot do dva da ne go najdil nekoj nego pa da go prasa????
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
во кое време ќе се одржи утре испитот по INFORMACISKI TEHNOLOGI ? :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom