Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ајде некој нека каже дали ќе има да препознаеме графици на испитов економика и дали ќе има задачи и на која страна од учебникот?
Колега кажав поназад дека ќе има задачи, не знам на која страна, али од трет колоквиум се, ќе имаш за Калкулации ќе си најдеш во учебникот, не се воопшто тешки задачите.(т.е. ги даде на колоквиум може за испит нема да има)...
И нема графици :)
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
dali i mene moze nekoj na istovo da mi odgovori bidejki i ja go padnav samo tretiot kolokvium e biznis i neznam dali moze samo toj da se polaga ili mora site
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Еве колеги да бидам од помош резултатите по математика денес ги сликнав на фах, Воила :) Прегледај го приврзокот 29944Прегледај го приврзокот 29945Прегледај го приврзокот 29946
Не ти ги дава сликите, иди на www.dodaj.rs аплоудирај ги таму, и потоа стави ги пак тука како слики(анштиклирај тоа локално) :)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Фала многу Tweety и Gogo MkSk, се надевам дека за 1 година нема да сменат нешто

--- надополнето ---

А инаку 1000 евра е само за студентите на Економски или и за другите кои завршиле друг факултет на пр. Битолскиот или приватен ?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Не ти ги дава сликите, иди на www.dodaj.rs аплоудирај ги таму, и потоа стави ги пак тука како слики(анштиклирај тоа локално) :)
Мене ми ги отвара ама нема врска еве на таа страната ги уплоадирав еве линк
http://www.dodaj.rs/f/2u/ml/2LTJJ2pn/dsc00226.jpg
http://www.dodaj.rs/f/N/qV/4OLBmNgY/dsc00227.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2Z/vD/xih3Hym/dsc00228.jpg
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Дали ќе се најде некој добар/а колега/ка да ми реши две задачи по математика што треба да ги полагам на дополнителен? Од тема „Теорија на веројатност“ и за геометриска прогресија????????? Ако има таков што му идат ваков тип на задачи да ми пише во пп ќе бидам мноооогу благодарна :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Фала многу Tweety и Gogo MkSk, се надевам дека за 1 година нема да сменат нешто

--- надополнето ---

А инаку 1000 евра е само за студентите на Економски или и за другите кои завршиле друг факултет на пр. Битолскиот или приватен ?
Не е повеќе 1000 евра. Намалена е партиципацијата и тоа многу. Како што знам сега е 400 евра од семестар.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Фала многу Tweety и Gogo MkSk, се надевам дека за 1 година нема да сменат нешто

--- надополнето ---

А инаку 1000 евра е само за студентите на Економски или и за другите кои завршиле друг факултет на пр. Битолскиот или приватен ?
Можеби кажале на студентски прашања дека треба некаков просек, колку што сум запознаен не треба никаков просек, знам и со 6.0 кои се на постдипломски :) Цената за сите е иста, но мислам дека има различни цени по струка. После ти требаат препораки, диплома дека добро го познаваш англискиот јазик....
 
V

Viktor g

Гостин
covek nema sansi da ima zadaci ekonomika . Aj ako znae nekoj da mi kaze primeneta ekonomija kako bilo na ispit i sto pagaj vo princip
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
И да има и да нема не ни решавав задачи само ги учев главните поделби.Нека е со помин :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom