Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Каде е канц. на Сашо Јосимовски?:jaj:
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Kolegi aj ako moze nekoj da mi kaze sto bese skrateno za kolokviumite statistika???
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
854
Луѓе што е ова нешто ново што го слушам, сме требале предметите од зимски семестар да ги исчистиме во септември за да фатиме услов?
(А тие од летен семестар до февруари).

Точно ли е?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.296
Поени од реакции
15.514
Луѓе што е ова нешто ново што го слушам, сме требале предметите од зимски семестар да ги исчистиме во септември за да фатиме услов?
(А тие од летен семестар до февруари).

Точно ли е?
Нема врска :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.296
Поени од реакции
15.514
E па тогаш од каде ваков муабет?
Не го измислил некој ваљда :/
Не е воопшто логично... Или некој лошо сфатил па така ти пренел или ти не си го сфатил...

Не знам дали си информиран дека веќе нема квадрат на година, туку само на предмет, т.е. ако не положиш некој предмет од прва, го запишуваш тој предмет во втора година, но во втора година еден предмет помалце запишуваш... нешто вака слично беше, не сум ни јас сигурен, али далеку од тоа дека треба сите предмети да ги положиме за да запишеме нов семестар...

п.с. 400 мислење во оваа тема
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.140
Поени од реакции
854
Не е воопшто логично... Или некој лошо сфатил па така ти пренел или ти не си го сфатил...

Не знам дали си информиран дека веќе нема квадрат на година, туку само на предмет, т.е. ако не положиш некој предмет од прва, го запишуваш тој предмет во втора година, но во втора година еден предмет помалце запишуваш... нешто вака слично беше, не сум ни јас сигурен, али далеку од тоа дека треба сите предмети да ги положиме за да запишеме нов семестар...

п.с. 400 мислење во оваа тема
Знам тоа, ама тоа е за новите генерации, јас сум постара генерација и за мене сеуште си важи условот -2.
Ај ќе се информирам.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Знам тоа, ама тоа е за новите генерации, јас сум постара генерација и за мене сеуште си важи условот -2.
Ај ќе се информирам.
treba da imas 5 predmeti polozeno za uslov za 2 god. a dali se od prv ili vtor semestar nema vrska.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Знам тоа, ама тоа е за новите генерации, јас сум постара генерација и за мене сеуште си важи условот -2.
Ај ќе се информирам.
Нема веќе стари и нови генерации што се однесува до квадратот. Никој не пишува квадрат, ни старите ни новите.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Нема веќе стари и нови генерации што се однесува до квадратот. Никој не пишува квадрат, ни старите ни новите.
Да, за сите ке важи тоа од септември, и баш така ке биде како што кажа колегата beneamata :smir:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Аман бе дај сите нека напишат националност,полова припадност,возраст,тежина,место на живеење,брачна состојба,број на индекс, итн... да нема забуни веќе :vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom