Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Економика да не има нешто скратено за испит?
Тоа што беше скратено на колоквиум тоа за на испит исто е.
Значи 7ма и последна глава не треба да се учат, и од учебник од 104 до 145 така нешто не треба да се учи.
За 2 и 3 колоквиум имаш скрипти што ги стави колегата Пајо, добри се 2те се околку 60стр.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Ај некој од постарите колеги/шки да каже дали со учење само од скрипти може да се положи економика на испит??:toe:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ај некој од постарите колеги/шки да каже дали со учење само од скрипти може да се положи економика на испит??:toe:
за прв колоквиум не знам, али за втор и трети можеш со скриптит на Пајо :)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Па и јас истото го слушнав ... Сите прашуваме али нема одговор најверојатно незнае никој ..... :toe:
Јас и пишав маил на Марија асистентката во врска со испитот статистика што нема да биде потребно за испит и ми врати дека тоа што важело за колоквиумите ќе важи и за испитот....
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Јас и пишав маил на Марија асистентката во врска со испитот статистика што нема да биде потребно за испит и ми врати дека тоа што важело за колоквиумите ќе важи и за испитот....
Ок фала... И ја така мислев али пуста надеж за помалку учење.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Ок фала... И ја така мислев али пуста надеж за помалку учење.
Така е колега, пуста надеж за помалку учење. Се разочарав сега ко прочитав дека нема ништо скратено за испит, освен тоа што беше за колоквиумите :pos2:Но во секој случај фала на колешката/колегата lil_miss за информацијата. :smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Па по тоа miss би требало да е колешка, логично нели?

Него зашто не си ставиш аватарче wall street? еве едно клик
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Па по тоа miss би требало да е колешка, логично нели?

Него зашто не си ставиш аватарче wall street? еве едно клик
ха не иди на таа логика Бене, некои не знаат дека miss & girl се однесуваа на женски :pos2::pos2::pos2:

п.с. не се однесуваше на тебе ова wall street:smir:
 
Член од
27 април 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Nekoj od kolegite sto ima izboren osnovi na e-biznis da ne znae da ne se istaknati konecnite rezultati na fakultetot, zasto profesorot kaza deka na 28 ke gi istaknat, a na internrt gi nema.
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Тоа што беше скратено на колоквиум тоа за на испит исто е.
Значи 7ма и последна глава не треба да се учат, и од учебник од 104 до 145 така нешто не треба да се учи.
За 2 и 3 колоквиум имаш скрипти што ги стави колегата Пајо, добри се 2те се околку 60стр.
Колега кај може да се најдат скриптите на Пајо... :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom