Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Ќе може некој да ми каже на кои страни се овие писатели: Харингтон Емерсон,Муни и Рајли, неможам да ги најдам:toe:

Сметководство и ревизија е убедливо најтежок смер, а најлесен не би сакал да кажам за да не навредам некој :)
Фала колега, сеа ме утеши :tapp:
 

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
Ги немаш 3те најтешки предмети + уште некои придружни потешки испити :)
Сметководство и ревизија е убедливо најтежок смер, а најлесен не би сакал да кажам за да не навредам некој :)

ne se soglasuvam deka e taka ....barem zboruvam za ekonomija spored mene najtezok smer e (opsta ekonomija ).....ako go zemame smerot finansiski menagment ... tie do krajot na studiranjeto se zanimavat so eden predmet ....parce po parce sekoja god ....iako site vikat deka ekonomija e lesno ....ama nema vrska i da e taka vazno e da zavrsis fax :D
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
ne se soglasuvam deka e taka ....barem zboruvam za ekonomija spored mene najtezok smer e (opsta ekonomija ).....ako go zemame smerot finansiski menagment ... tie do krajot na studiranjeto se zanimavat so eden predmet ....parce po parce sekoja god ....iako site vikat deka ekonomija e lesno ....ama nema vrska i da e taka vazno e da zavrsis fax :D
Потполно се согласувам, смерот Општа економија воопшто не е лесен за оние кој не планираат да станат проф. по економија. Јас лично бев на тој смер и можам да кажам дека за мене тој смер е изгубен случај, како да ве пратиле да пловите на океан а немате ни мапа ни компас, бар тогаш кога јас се запишав.
Тој смер е многу општ и тој навистина е само за оние кои се решени да станат да речеме Таки Фити :toe::pipi:

Јас сум на маркетинг и за мене е многу лесен смер веројатно бидејки ми лежи таа струка и искрено потешко ми беше да ме префрлат од општа економија на маркетинг отколку полагањево испити.

Но сепак ова е субјективно мислење прво добро запрашајте се што одприлика ве интересира во животот кај најмногу ќе се пронајдете себеси, бидејки секој смер е тежок доколку не е правилниот
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
ne se soglasuvam deka e taka ....barem zboruvam za ekonomija spored mene najtezok smer e (opsta ekonomija ).....ako go zemame smerot finansiski menagment ... tie do krajot na studiranjeto se zanimavat so eden predmet ....parce po parce sekoja god ....iako site vikat deka ekonomija e lesno ....ama nema vrska i da e taka vazno e da zavrsis fax :D
Јас не кажав дека е најлесен смер... Но немате ни Менаџмент, ни Маркетинг, ни Статистика (можеби имате, ама не е онаа истата од кај Славе), ни Управувачко Сметководство, ни Финансиско сметководство, ни Деловно Планирање, ни Менаџмент на Мал Бизнис, ни Маркетинг Менаџмент... Јас не сум на сметководство и ревизија и кажувам објективно дека е најтежок, ги имаат речиси сите можни тешки предмети... На пример во четврта за изборен предмет имаат избор помеѓу предмет од Драге Јанев и предмет од Бобек Шуклев :nesvest:
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Управувачко 2 кога ке има резултати и ќе ги стави ли на интернет?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
ne se soglasuvam deka e taka ....barem zboruvam za ekonomija spored mene najtezok smer e (opsta ekonomija ).....ako go zemame smerot finansiski menagment ... tie do krajot na studiranjeto se zanimavat so eden predmet ....parce po parce sekoja god ....iako site vikat deka ekonomija e lesno ....ama nema vrska i da e taka vazno e da zavrsis fax :D
:nenene: Како можеш да кажеш дека е најтежок кога уште си 1ва година, и коа полагаш исти предмети како и сите останати од 1ва година... ваљда постарите колеги знаат повеќе од нас.....

@Lady J се согласувам со тоа што рече дека секој смер е тежок ако не е правилниот....
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
И? Ве бендиса ли економика?

Кој фактор не е испочитуван при одредување на локацијата на Таска во Кавадарци? Па што, и практични примери треба, да се види колку се сфатило... :pos2:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
dobro za nekoj predmet ke se stavat li rezultati na sajtot?? znae nekoj ?? ili mnooooguuuuu teshka rabota ke im e ?:salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
И? Ве бендиса ли економика?

Кој фактор не е испочитуван при одредување на локацијата на Таска во Кавадарци? Па што, и практични примери треба, да се види колку се сфатило... :pos2:
Не се нормални најблаго речено
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
ZDRAVO na site , edna mala kosultacija -kolokviumot po menadzment na mal biznis utre vo 13 casot li e???
malku e cuden terminot za profesorot no se biva. FALA.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
И? Ве бендиса ли економика?

Кој фактор не е испочитуван при одредување на локацијата на Таска во Кавадарци? Па што, и практични примери треба, да се види колку се сфатило... :pos2:
hehe da jas imav za Okta :) ne bese tesko:vozbud:nego daj kazete dali industriska zona e mikro ili makro lokacija???go mislev pola saat ....dankesen :smir::smir::smir:
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ej luge tocno li e deka pettata tema zadacki nema da imalo na kolokvium?
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Де Ве молам луѓе кажуј те ако имате некои прашања или тестови по Анализа на Финансиски извештаи...Ве молам многу.. ќе полагам а немам време да го научам..Однапред му благодарам на оној кој ќе ми помогне :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom