Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
e ubo ce bidi nekoj od kolegive da mi prati neso na mail so bilo, dali testoj,matrijali, itn. po ekonomika, trgovsko pravo, ili statistika(kaj slave).:vozbud:
fala odnapred:vozbud:dragancakoskicape@gmail.com
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Статистика рече Славе дека во четврток ќе имаме предавање со Драган и тој ќе ни кажел што не треба да се учи од 5та глава за на колоквиум. Денес заврши со 5.2, стигна до 5.3.
Инаку не знам дали некој праша претходно, освен 3 глава не треба да се учи и 4.2 Модели на прекинати распореди на веројатноста (тука мислам и на 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 и 4.2.4)
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Статистика рече Славе дека во четврток ќе имаме предавање со Драган и тој ќе ни кажел што не треба да се учи од 5та глава за на колоквиум. Денес заврши со 5.2, стигна до 5.3.
Инаку не знам дали некој праша претходно, освен 3 глава не треба да се учи и 4.2 Модели на прекинати распореди на веројатноста (тука мислам и на 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 и 4.2.4)
Зарем и биномен распоред не треба да се учи? Мислам дека тој требаше од прекинатите... Поправи ме ако е нешто ново од денес, може да не сум информирана :pipi:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Има ли пуштено Шуклев список за присуство на мал бизнис?
И теми за семинарска по м. на човечки ресурси кога ќе добиеме?

Одамна не сум читала на темава, па се извинувам ако некој веќе го дискутирал ова.:pipi:
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Статистика рече Славе дека во четврток ќе имаме предавање со Драган и тој ќе ни кажел што не треба да се учи од 5та глава за на колоквиум. Денес заврши со 5.2, стигна до 5.3.
Инаку не знам дали некој праша претходно, освен 3 глава не треба да се учи и 4.2 Модели на прекинати распореди на веројатноста (тука мислам и на 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 и 4.2.4)
Колешке на кои предавања ќе биде Драган во 8 или во 12 :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Статистика рече Славе дека во четврток ќе имаме предавање со Драган и тој ќе ни кажел што не треба да се учи од 5та глава за на колоквиум. Денес заврши со 5.2, стигна до 5.3.
Инаку не знам дали некој праша претходно, освен 3 глава не треба да се учи и 4.2 Модели на прекинати распореди на веројатноста (тука мислам и на 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 и 4.2.4)
Пред две години од петта глава не се падна ништо на колоквиум, или само едно прашање, не сум сигурен...
Има ли пуштено Шуклев список за присуство на мал бизнис?
И теми за семинарска по м. на човечки ресурси кога ќе добиеме?

Одамна не сум читала на темава, па се извинувам ако некој веќе го дискутирал ова.:pipi:
Шуклев има пуштено само еден список до сега... можно е во четврток уште еден :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Статистика рече Славе дека во четврток ќе имаме предавање со Драган и тој ќе ни кажел што не треба да се учи од 5та глава за на колоквиум. Денес заврши со 5.2, стигна до 5.3.
Инаку не знам дали некој праша претходно, освен 3 глава не треба да се учи и 4.2 Модели на прекинати распореди на веројатноста (тука мислам и на 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 и 4.2.4)

4.2.1 ( Биномен распоред ) треба! А тие другите што се poisson-ов , униформен и хипергеометриски не треба .... :wink:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
што и до каде треба да се учи информациони технологии?!?!?!
Благодарам.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
што и до каде треба да се учи информациони технологии?!?!?!
Благодарам.
Од почеток се до петта глава, заклучно со неа.

Да прашам за мал бизнис...Ако го полагам на испит, наместо на колоквиуми, оценката ќе зависи само од освоените поени на испит?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Од почеток се до петта глава, заклучно со неа.

Да прашам за мал бизнис...Ако го полагам на испит, наместо на колоквиуми, оценката ќе зависи само од освоените поени на испит?
А да те посоветувам јас тебе да не си играш со оган :)
Не ти е паметно да оставаш такви предмети за испит... но ако те интересира, оценката ќе ти зависи само од освоените поени на испит :)
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Статистика рече Славе дека во четврток ќе имаме предавање со Драган и тој ќе ни кажел што не треба да се учи од 5та глава за на колоквиум. Денес заврши со 5.2, стигна до 5.3.
Инаку не знам дали некој праша претходно, освен 3 глава не треба да се учи и 4.2 Модели на прекинати распореди на веројатноста (тука мислам и на 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3 и 4.2.4)
pa neli denes nemame statistika, ili ova 2 grupa?

Е што колоквиумите? Ако се у стилот на деловна етика, не ќе да се тоолку лесни и едноставни ко што сите ги праите :)
ako se u stilot na edlovna etika pagam sigurno ,zoso togas po 30 strani odvaj gi ucev ,a ne sega po 150
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
pa neli denes nemame statistika, ili ova 2 grupa?


ako se u stilot na edlovna etika pagam sigurno ,zoso togas po 30 strani odvaj gi ucev ,a ne sega po 150
2ра група имаше денес...

Па во стилот на етика, али според мене далеку полесно(ако го гледаш односот на страните 150:25)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom