Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Знае ли некој :)
Ќе прашам после ако не заборавам.
Ај ако бил некој на вежби информациони нека каже што е финтата со овие документиве што ги стаиле на zephyr ? Ќе има нешо такво на колоквиум или не ? :S
Тие вежби се за третиот колоквиум кој е на компјутер... Кој има проблеми слободно нека се обрати на ПП, ама кога ќе дојде време, немојте уште од сега :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
pa se trudev da gi resam zadacite sto se do vtorata tema,i imam reseno ali ima i nekoi sto ne gi znam i za nekoi ne sum sigurna:nesum:.ti gi imas tie reseno?


Mislam na tie na krajot sto se posle vtorata tema.
Ги имам решено сите од 2рата тема... пиши ми ПП што ти треба посебно што можам ќе ти помогнам...
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
pa se trudev da gi resam zadacite sto se do vtorata tema,i imam reseno ali ima i nekoi sto ne gi znam i za nekoi ne sum sigurna:nesum:.ti gi imas tie reseno?


Mislam na tie na krajot sto se posle vtorata tema.
i jas od tie resavav.....a asistentot koga misli da ni gi prati resenijata ? na 1vi?:toe::toe:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ќе прашам после ако не заборавам.

Тие вежби се за третиот колоквиум кој е на компјутер... Кој има проблеми слободно нека се обрати на ПП, ама кога ќе дојде време, немојте уште од сега :)
Не, нема врска.. него дека гледав некое CV правеле, па ако рекол дека и тоа паѓа на колоквиум да го разгледам подобро...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
i jas od tie resavav.....a asistentot koga misli da ni gi prati resenijata ? na 1vi?:toe::toe:
Аааа не прочитав јас убаво... тие од крај на втора тема ги немам решавано уште, ќе ги решавам вечерва... јас само од вежби ги решавав пошто не бев....
Јас имам учебник од лани, ваљда сменети се задачите??? Ги има на страната задачите од новиот учебник или?
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Аааа не прочитав јас убаво... тие од крај на втора тема ги немам решавано уште, ќе ги решавам вечерва... јас само од вежби ги решавав пошто не бев....
Јас имам учебник од лани, ваљда сменети се задачите??? Ги има на страната задачите од новиот учебник или?
ne gi nema.treba asistentot da ni gi prati na mail resenijata ili da gi stavat na stranata ali nisto:toe:i sega toa e.aj ako gi resavas tie pa da mi gi pratis
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
ne gi nema.treba asistentot da ni gi prati na mail resenijata ili da gi stavat na stranata ali nisto:toe:i sega toa e.aj ako gi resavas tie pa da mi gi pratis
Ќе ти ги пратам, но јас го имам учебникот од лани и мислам дека не се исти задачите :toe: прати ми ги некако ако можеш задачите од новиот и ќе ги решам и ќе ти ги пратам...
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ќе ти ги пратам, но јас го имам учебникот од лани и мислам дека не се исти задачите :toe: прати ми ги некако ако можеш задачите од новиот и ќе ги решам и ќе ти ги пратам...
Nemozam da prakam privatni poraki...denes se zacleniv na forumot
aj ti prati mi so imas resen soe nadevam deka im posluze...moze taka:smir:
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Колеги некој што полагал надворешна нека сподели мислење за прв колоквиум. Дали треба да се учат само битните работи од лекциите или има и некои ситници за замарање??? :helou:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Ме занима дали ние на ебизнис треба да учиме за Геометриска и Хармониска средина, бидејки во учебникот на Калина за нив нема теорија, а кај Славе има.
Ај ако некој знае нека каже.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ме занима дали ние на ебизнис треба да учиме за Геометриска и Хармониска средина, бидејки во учебникот на Калина за нив нема теорија, а кај Славе има.
Ај ако некој знае нека каже.
Па аритметичка и на пазар знаат да решаваат, не знам која би била логиката да не треба. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom