Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Статистика кај Калина за е-бизнис до каде ке биде колоквиумот и дали има нешто што не треба да се учи???

И кажете од каде учите статистика - јас читам од материјалите што закачила професорката и од книгата на Славе ...незнам дали има голема разлика со материјалот од книгата на професорката ..
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Сега во секој момент ќе стигнат прашањата е-бизнис. не се нешто којзнае колку многу, ама добро е за да се добие ориентација од прилика каков тип на прашања би можело да се паднат. јас не знаев како да ги прикачам тука прашањава, ама ми помогна еден колега ;)
Благодарам колега :smir::smir:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Статистика кај Калина за е-бизнис до каде ке биде колоквиумот и дали има нешто што не треба да се учи???

И кажете од каде учите статистика - јас читам од материјалите што закачила професорката и од книгата на Славе ...незнам дали има голема разлика со материјалот од книгата на професорката ..
Истиот материјал е покриен , само што се различни формирани дефинициите и формулите , но истото е и во двете книги.Комбинирај некако.
Статистика кај Калина ја поминавме 3тата тема од на Славе учебникот , сега почнуваме со 4тата (случајна променлива) и во понеделник до каде ке предаде до таму ке е самиот колоквиум.
Не треба да се учат деловите со ,,работа со компјутери,, ,,графичко прикажување,, , и само да се прочита 3тата тема од учебникот (чисто за теоретска подлога за понатака) и за веројатност да се учи од слајдовите и презентациите нејзини.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Ај ако знае некој нека пише до која страна ќе бидат првите колоквиуми по:
- финансиско сметководство 2
- управувачко сметководство 2

И дали има нешто што не треба да се учи за прв колоквиум за овие предмети?
Знае ли некој :)
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi kaze kako mu odat zadacite po statistika?resavam ali neznam dali mi se tocni a nekoi i neznam kako da gi resam...ako nekoj ima resavano neka skenira pa neka stave na forumot ili neka prate na mail.fala odnapred.pozdrav:smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Moze li nekoj da mi kaze kako mu odat zadacite po statistika?resavam ali neznam dali mi se tocni a nekoi i neznam kako da gi resam...ako nekoj ima resavano neka skenira pa neka stave na forumot ili neka prate na mail.fala odnapred.pozdrav:smir:
Решавано имаш али од кај? Од вежби ги имам јас решено сите, а др задачи немам решавано... И мислам дека имаш во Либро/Зоки некои решавани задачи или збирки незнам што, можеш и од таму да си земеш некои материјали...
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај ако бил некој на вежби информациони нека каже што е финтата со овие документиве што ги стаиле на zephyr ? Ќе има нешо такво на колоквиум или не ? :S
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
kolegi na e-biznis,dali nekoj moze da kaze kakov e kolokviumot po statistika od kalina(za teorija zatoa sto imam slusnato deka e malku zeznata ? )sto vsusnot bara ? Dovolno li ucenje na nekoi temi od slajdovi ?
E-biznis treba se detalno ili najosnovni raboti ?
Fala !
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Решавано имаш али од кај? Од вежби ги имам јас решено сите, а др задачи немам решавано... И мислам дека имаш во Либро/Зоки некои решавани задачи или збирки незнам што, можеш и од таму да си земеш некои материјали...

pa se trudev da gi resam zadacite sto se do vtorata tema,i imam reseno ali ima i nekoi sto ne gi znam i za nekoi ne sum sigurna:nesum:.ti gi imas tie reseno?

Nekojaa напиша:
pa se trudev da gi resam zadacite sto se do vtorata tema,i imam reseno ali ima i nekoi sto ne gi znam i za nekoi ne sum sigurna:nesum:.ti gi imas tie reseno?
Mislam na tie na krajot sto se posle vtorata tema.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom