Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ni ja neam niso takvo cueno, od kade se informaciive, ?!?!?! Leleeeeee daj bozeee :) Aj neka im e so sreka na site :) :smir:

Ima li nekoj da mi kaze kako pominal na marketing denes? Stvarno li e taka "levo" ko so vikaat site?! :vozbud: Falaaa :helou:
Ај нека ми/им е:))
Инаку маркетинг поминав со 13. „десно“ е ама имаше доста „леви“ прашања. но не беше тешко, тие на заокружување беа едноставни (за разлика од менаџмент), а заебанциите беа во тие со точно/неточно. ако си читал во книга ќе немаш гајле (ако си читал БУКВАЛНО сè), ама сепак може да се погодат ако се размислува логички и + шансите се 50-50, па ваљда ќе погодиш на тепка некое (ко јас).
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Дали однесување на потрошувачи се учи на истиот принцип како маркетинг ( цртички, поделби) ?????????????????????????:toe:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Луѓе да не знаете случајно дали има скрипти или нешто слично по Меѓународна економија? Заборавив да прашам во Либро а деновиве нема да можам да одам до таму...
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ај нека ми/им е:))
Инаку маркетинг поминав со 13. „десно“ е ама имаше доста „леви“ прашања. но не беше тешко, тие на заокружување беа едноставни (за разлика од менаџмент), а заебанциите беа во тие со точно/неточно. ако си читал во книга ќе немаш гајле (ако си читал БУКВАЛНО сè), ама сепак може да се погодат ако се размислува логички и + шансите се 50-50, па ваљда ќе погодиш на тепка некое (ко јас).
И јас положив со 16. : )
Само на нешто се чудам, внимателно и убаво го имав прочитано материјалот (а учено тоа што треба), секое ќоше и текст што изгледа ко да не би се паднал, и пак имаше 3 или 4 прашања што врска немам каде да ги барам во учебникот, дефиниции некои. Нејсе, битно положив. A вториот сите викаат дека бил најтежок?

И само едно прашање, маркетинг истражување (се полага во вторник 27ми), пошто немам идено на предавања, некој да не знае на која основа е истакнатиот списокот за полагање (се запишувале на предавање или што?) И дали знаете некој што не е на списокот дали може да се пријави некако да полага? Фала многу!
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Луѓе да не знаете случајно дали има скрипти или нешто слично по Меѓународна економија? Заборавив да прашам во Либро а деновиве нема да можам да одам до таму...
Има таму некој прашања по тоа.... но прилично големо е тоа. Побрзо ке научиш од книга него од тоа да учиш.


А ако некој ги има симнато од Word Press (доека постоел) прашањата по Меѓународна Економија Слободно нека каже.... :)
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Има таму некој прашања по тоа.... но прилично големо е тоа. Побрзо ке научиш од книга него од тоа да учиш.


А ако некој ги има симнато од Word Press (доека постоел) прашањата по Меѓународна Економија Слободно нека каже.... :)

Аха, ок тогаш, да не се замарам многу со тоа.. фала :)
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
A ja da si prasam za finansiski menadzment nekoja od postarive generecii kako e, sto e, na sto treba da se obrne vnimanie?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
A ja da si prasam za finansiski menadzment nekoja od postarive generecii kako e, sto e, na sto treba da se obrne vnimanie?
Логика колешке.

Значи треба да го знаеш материјалот, не на памет, туку со разбирање - нешто слично на Економија, али ова е едно ниво погоре мислам.
Значи не се стандардни дефиниции, туку варијации. Можда и пермутации.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Aj ve molam kazete koga se polaga odnesuvanje na potrsuvacite i do koja strana. Jas kolku sto zanm toa e na 28 ama mi kazaa deka ke bilo 4 sledniot mesex? Kolku e tocno toa? i do koja strana
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
луѓе имате ли информација за менаџмент ако се падне за 0,1 поен да пушти на втор колоквиум со нешто дополнително или да се изработи стручен труд, семинарска и сл. или да се надополни ? (тоа е кога сум баксуз) :tapp: :tapp:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Луѓе да не знаете случајно дали има скрипти или нешто слично по Меѓународна економија? Заборавив да прашам во Либро а деновиве нема да можам да одам до таму...
Има скрипти, има и некои прашања... но најдобро се учи од книга, 92 страни не се многу, можеш да ги научиш до понеделник :)
луѓе имате ли информација за менаџмент ако се падне за 0,1 поен да пушти на втор колоквиум со нешто дополнително или да се изработи стручен труд, семинарска и сл. или да се надополни ? (тоа е кога сум баксуз) :tapp: :tapp:
Ако ја спушти границата на 30, а ти имаш 29,9... паднат си и ниедна семинарска не може да те спаси... Тоа е :toe:
da mi kaze nekoj do koga e kolokviumska? do 26ti?
Мислам дека има некои полагања и на 28, ама не сум сигурен. И јас имам полагање на 27, кај Бојаџиоски :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom