Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Границата менаџмент - 30 бода, сега ми јавија.

Честито на сите кои положија.
Не зезај... :vozbud:
До пред пола саат бев на факултет, сигурно е ова нешто ново, ај ќе одам после пак :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Има ставено списоци и термини за колоквиумот економија? Да знам воопшто дали да одам утре.

Мислам дека има, бар вчера така ми рекоа. Него ај кажи ако идеш до кој број на индекс се од 10, а од кој број на идекс се од 12 саат за економија.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Мислам дека има, бар вчера така ми рекоа. Него ај кажи ако идеш до кој број на индекс се од 10, а од кој број на идекс се од 12 саат за економија.
Мислам дека до 52955 се од 10и15.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Abe jas sum na fakultet takvo nesto nema objaveno a Stole rece deka od ponedelnik ke kazel Suklev kolku e granica.
Се јавив на изворот.

На колегата колешка, му рекла дека паднала за 5 бода, демек имала 25, а он ја намалил на 30. И дека во понеделник ќе кажел официјално.

Не знам што да верувам :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Еј не ме зезајте вака, менаџмент не е заебанција, се пофалив дома дека сум положен :pos: Патем Маркетинг беше прелесно денес, еве имало веќе и резултати :)
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
да ми каже некој отприлика какви прашања има на економија? на што треба да обрнам повеќе внимание освен на графиците?
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Abe jas sum na fakultet takvo nesto nema objaveno a Stole rece deka od ponedelnik ke kazel Suklev kolku e granica.

ni ja neam niso takvo cueno, od kade se informaciive, ?!?!?! Leleeeeee daj bozeee :) Aj neka im e so sreka na site :) :smir:

Ima li nekoj da mi kaze kako pominal na marketing denes? Stvarno li e taka "levo" ko so vikaat site?! :vozbud: Falaaa :helou:
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Јас познавам многу убави женски со положен испит Математика за бизнис... Зарем сите му дале? :pos: Немојте бе тука со такви финти, нема врска дали си или не си многу убава, нема врска дали си машко или женско, ако имаш за положување ќе положиш, ако немаш ќе си одиш на испит повторно. Па уште некој кога ќе ми каже „ме мрази професорот“ :pos: Комедии :vozbud:
Еј стварно е лошо тоа со тешката група, а и има врска машко, женско и ред други работи. Мене лично ми ја даде потешката па и покрај тоа што се утепав од учење ми рече ќе се видиме на испит. Е друга работа беше тоа што јас не ги послушав колешките за да не одам да го замолам да ме пушти, зашто ќе требало да му дадам, можда ќе ме силувал :) (иако да признаам дека го земав дечко ми да ме чека пред врата):pipi:. И точно беше тоа што ме маткаше со недели дојди утре, утре, утре... Ама на крај ме пушти.
Да потенцирам дека мене макава не ми се исплатеше зашто не можев да отидам на вториот колоквиум, па отидов на испит, и истото ми се дешаваше пак, па ме пушти на дополнителен. Е тогаш добив диплома со која јас можев на него да му предавам и конечно добив 6ка. Таа ми е најдрагата оценка, не спиев со денови од среќа :pos2:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Super bese marketing denes!!!
Inace kako sto licno denes i kaza Stole na edna drugarka menadzment utre tocno ke se znae kolku e spustena granicata, taka da pocekajte do utre!:smir:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
луѓе бе, шо е со жалењево? математика беше боза... човеков буквално не не гледаше додека ги делеше групите! се рекло манијак е, девојчиња тешко минат, и сите - ајдеее... така е! ако не научила, нема да помине - нормално, колку и да е грда :) + шо повеќе бараме бе? збирките пред нас, внатре решени задачи... смешно беше, сериозно...
со лесно утре на економија! :helou:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ne se sekirajte za matematika samo resavajte od zbirka i ke polozite, Utre ekonomija obrnete vnimanie na grafici mnooooooogu osobeno toj za MC i ATC i onie raboti taki so gi potenciral na cas kako vazni :)
so sreka :smir:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Za EKONOMIJA potrebno e da si imate ubavo nauceno, zaso prasanjata ne se bas vadeni od kniga, nego se logicni i potrebno e da ja imate razbereno materijaja za da moze da polozite! Ali vo globala ne e neso mnogu tesko, taka da so lesno na site
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom