Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
јас ги имам на заокружување 2те, една цела и една пола задача :) па некаде по мои пресметки ако е се во ред тоа се 16,5 поени :) а тоа значи дека имам услов да минам у втор колоквиум. :vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Лани за регуларно положени професорот ги сметаше тие со 51 бод и повеќе.Оваа констатација влага во игра кога ке дојдете до третиот колоквиум.Е таму тој што ќе падне но има солидни бодови,да речеме не под 40,а положил регуларно прв колоквиум,го положува предметот.Но,ако сте положиле со спуштена граница на прв па макар и да сте имале 50.9, и паднете на трет,идете на испит:smir:

Инаку,и минатата година не се очекуваше да ја намали границата под 40,а ја спушти на 30 бода.
Колега Chains... ова ти е точно, но само за оние кои не се редовни и немаат стручни/семинарски трудови во Основи на Менаџмент. Инаку лани познавам колеги кои на првиот колоквиум имаа под 40, вториот им беше солиден, на третиот беа под 50 и имаа солидни оценки. Но имаа редовност и семинарска :toe:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
јас ги имам на заокружување 2те, една цела и една пола задача :) па некаде по мои пресметки ако е се во ред тоа се 16,5 поени :) а тоа значи дека имам услов да минам у втор колоквиум. :vozbud:
Си правам и јас некои такви комбинации ама ќе видиме :-/
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Со една точна од првите две со заокружување, а од 3те поголеми една цела точна, една само под а точна, и една цела неточна се поминува математика? :kesa:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Со една точна од првите две со заокружување, а од 3те поголеми една цела точна, една само под а точна, и една цела неточна се поминува математика? :kesa:
јас математика прв поминав со 16, една цела точна, една пола, другото лупав колку да пишам нешто, може сум погодил. АМА знам луѓе кој имале две цели точни трета пола и сл. и пак паднале. сакам да кажам: сè е можно!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Математика у принцип се положува на 3 начини, или знаеш или си машко или си екстремно грда девојка.

Другите го обрале бостанот:):helou:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
јас математика прв поминав со 16, една цела точна, една пола, другото лупав колку да пишам нешто, може сум погодил. АМА знам луѓе кој имале две цели точни трета пола и сл. и пак паднале. сакам да кажам: сè е можно!
Да да, сигурно имале две точни колега, и плус една до пола.

:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Јас познавам многу убави женски со положен испит Математика за бизнис... Зарем сите му дале? :pos: Немојте бе тука со такви финти, нема врска дали си или не си многу убава, нема врска дали си машко или женско, ако имаш за положување ќе положиш, ако немаш ќе си одиш на испит повторно. Па уште некој кога ќе ми каже „ме мрази професорот“ :pos: Комедии :vozbud:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас познавам многу убави женски со положен испит Математика за бизнис... Зарем сите му дале? :pos: Немојте бе тука со такви финти, нема врска дали си или не си многу убава, нема врска дали си машко или женско, ако имаш за положување ќе положиш, ако немаш ќе си одиш на испит повторно. Па уште некој кога ќе ми каже „ме мрази професорот“ :pos: Комедии :vozbud:
Јас па го сфатив колегата дека "девојката била убава", затоа он решил да и верува.

Шала :))
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
kolegi ima nekoj od vas so ke polaga makroekonomija, slucajno nekoj da ne najde 3'ta glava na makedonski jazik?!:toe:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
da ve prasam , da ne znae nekoj dali postoi uste noemvriska sesija ??? zaso sea neli porano pocnavme i imase edna sesija sea vo okt. a dali ke ima uste edna do n.god.?:pipi:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
da ve prasam , da ne znae nekoj dali postoi uste noemvriska sesija ??? zaso sea neli porano pocnavme i imase edna sesija sea vo okt. a dali ke ima uste edna do n.god.?:pipi:
Постои, да, баш денес една колешка ми кажа, ама пријавувањето било од денес па наредниве 5 дена, ако си постара генерација - во ред, ама ако си од поновите ќе мора да поднесуваш молба, па да ти ја одобрат, а со тоа ќе изгубиш време па којзнае дали ќе можеш да пријавиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom